Психологи назвали ранні ознаки залежності
Обществоsociety.znaj.ua15 ноября 2020

Психологи назвали ранні ознаки залежності

Для ефективного лікування залежності, яка є надзвичайно важкою хворобою, дуже важливо виявити її на ранніх стадіях.

Перелік найбільш відомих ранніх симптомів залежності, крім фізичних її проявів, наводить Psychology Today. Зміни у поведінці людини можуть легко помітити члени сім'ї, друзі і колеги. Серед фізичних проявів - почервоніння обличчя, виснаження, лицьові виразки.

Ранні ознаки залежності:

1. Раціоналізація і проєктування. У людини з'являється бажання довести собі, що таке рішення є правильним і вимушеним у конкретний момент. Але нездоровий потяг посилюється і людина намагається організувати своє життя навколо потреби в безперервному доступі до об'єкта залежності. Їх дратують зміни у розкладі, а у всьому такі люди звинувачують батьків, партнерів, дітей або роботодавця.

2. Перепади настрою і зміни особистості. Поведінка залежної людини стає непередбачуваною Щобільше, її настрій може швидко змінюватися від ейфорії до гніву. Людина поводиться так, як це абсолютно не притаманно у реальному житті.

3. Погіршення відносин з рідними. Найчастіше люди починають вживати алкоголь чи наркотики у компанії. І коли їхнє бажання посилюється – поведінка погіршується і коло спілкування звужується. Людина під впливом такого середовища потрапляє в оману, що її поведінка є нормальною і оправданою. Водночас у них руйнується сім'я.

4. Низька продуктивність. Залежним людям потрібно докладати значних зусиль, щоб зберегти свою роботу і мати кошти на свої потреби. Проте їх працездатність погіршується - їм важче зосередитися, вони частіше помиляються. Людина стає примхливою або агресивною.

Вона може спізнюватися або взагалі не приходити на роботу - особливо після вихідних чи свят. Залежні відчувають стрімке зниження фізичних, емоційних і інтелектуальних функцій.

5. Криза духу. Неконтрольовані сильні бажання стають причиною різких змін функції мозку. У результаті відбуваються глибокі зміни в психологічному та духовному житті таких людей. Вони починають брехати, ображати інших, позичати гроші, красти.

Найбільше страждають близькі та рідні людей зі залежністю, які потерпають від постійних образ і навіть фізично. Самі ж залежні попри начебто впевненість у собі, майже завжди відчувають глибоке почуття невдачі і приниження. Починається нескінченний цикл ненависті до себе.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Вот из Канады и рулят- Канада не православная страна.Там у них католичество..
е
Так самые патриоты и так подальше от России... Например в канадщине
Луна-2
Есть ...Но укро-патриоты будут ассоциировать её с красной звездой из Кремля...У этих упоротых обезьян слишком развита ненависть к России. Поэтому, все что кажется нам нормальным, для них это вызывает шок.вот и придают главной ёлке страны такой уродливый вид.Лишь бы подальше от России.
е
Елена, ты конечно будешь комментировать столь великие достижения Украины по руководством твоих героев... Ждемс
е
Кроме тебя, сидишь тут безработная и злобно шипишь на всех кто зарабатывает своим трудом
е
Ага не испортит...а продолжение при сказки не помнишь?))) но ты продолжай верить.. И займись наконец делом, а то пенсии не будет..
е
Конечно, а приведенные случаи это обыденности не стоящая внимания, ведь так?