Психологи пояснили, як ревнощі зміцнюють дружбу
Обществоcikavosti.com15 августа 2020

Психологи пояснили, як ревнощі зміцнюють дружбу

Люди можуть відчувати ревнощі не тільки до чоловіка або романтичного партнера, але і один до одного. Іноді це почуття навіть здатне принести користь. Image by Luisella Planeta Leoni from Pixabay Ревнощі часто вважають почуттям деструктивним, які погано впливають на взаємини. Але в деяких випадках вони можуть бути корисними для дружби — особливо в умовах пандемії коронавірусу. Стаття про це опублікована у виданні Journal of Personality and Social Psychology. Почуття ревнощів виявилося пов’язано з цінністю дружби, а також з мотивованим поводженням, яке його підтримує, кажуть дослідники. «Друзі — це не просто веселощі. Вони є важливим ресурсом, особливо в нашій ситуації, — говорить співавтор дослідження Джеймі Арона Кремс. — Друзі надають підтримку під час конфлікту, захищають від самотності і навіть можуть надати ресурси для підтримки життя <…>. Ми хотіли зрозуміти, як працює механізм підтримки дружніх відносин, і виявили, що почуття ревнощів може діяти як інструмент для посилення дружби ». Далеко не всі загрози для дружби викликали почуття ревнощів. Так, якщо найкращий друг надовго їде, то люди частіше відчувають печаль і гнів. Однак в тому випадку, коли дружбі загрожує інша людина — наприклад, новий романтичний партнер або колега, — саме ревнощі стають переважаючим почуттям. Їх сила при цьому залежить від того, наскільки ймовірно, що «стороння загроза» замінить когось в дружбі. Так, романтичні відносини зазвичай викликають менше побоювань, ніж, наприклад, новий товариш за інтересами. Виникнення почуття ревнощів, в свою чергу, було пов’язано з поведінкою, спрямованою на усунення цієї «сторонньої загрози», — таким, як маніпулювання емоціями і «монополізація» спілкування. «Така поведінка називається« оберігання друга », воно зустрічається в різних [людських] культурах, а також у тварин. Дикі коні, як відомо, кусають і штовхають інших самок », — наводить приклад одна з авторів роботи Кіла Вільямс. Але при цьому не всі дії по захисту друзів зосереджені на спробах контролювати кращого друга; ревнощі також спонукають людей стати кращими друзями. «Ревнощі іноді бувають сигналом про те, що дружба знаходиться під загрозою, і цей сигнал може допомогти нам почати діяти і інвестувати в дружбу, якою ми, можливо, раніше нехтували», — резюмують дослідники

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
мм
ого
мм
"новичек"?))
мм
пообещали поддержку?
Михель Гофман
Эта статья написана автоматом или у нее есть автор?
zpua
Браво, автор!
Весёлый Роджер
Да щож вин брэшэ як клятый москаль! Какой на хрен Европы – нЫ – лучшей командой Свита! А ыщо и усей Вселенной! Уже будэ у Куёву, зараз писли открытия Хыперлупы, откроется Перший щирый межХалактичный турнир с командой xoxлoпитеков с Кассиопеи, вже можно прикуповувати билеты. Они вже продаются на выставке ослов и баранов. Не упустите ваш шанс.
Весёлый Роджер
Чоловику без имени на ПРИМЕТКУ! Звиняй нЫшановний, но место профессио_анального обсеральщик уже тут занято и давно. Почти четыре года, тут обсерает всех Шмуля_Елен, это старый прапор трансвестит, у жиночий труселях до колен. Так он, также любит как ты – взять и обосрать с головы для ног, не приводя цитат, да и вообще ничего не приводя, а просто как ты взять и написать – «ПОСТОЯННО ПЕРЕВОДИШЬ СТРЕЛКИ, ХАМИШЬ БЕЗУДЕРЖНО,» - ну а шо, форум он всё стерпет. Мабуть кто и поверит в твою клевету. Ту-ту, а поезд швидкий вже тю-тю. Да и про интеллект, ты тут всё меня оскорблял, так вот, писать заглавными буквами – это вообще- то моветон, ну или это комплекс мании величия у дэбила. Принимая ввиду твой низкий интеллект, провожу дистанционный ликбез. Алле, увага, расслабься!!! Безкоштовний!!! Так вот, Слева (это то, что не справа!) на клавиатуре, выше клавиши Shift, есть клавиша Caps Lock. И если на неё ОДЫН раз нажать, то погаснет лампочка зэлэна справа и не будешь ты писать как идиот весь текст большими буквами. Ок? Чую шо на дэбила попал – поновляю – ОДЫН раз! Ну давай, Сало тильки не роняй, а шо ны зъыил – то сховай!