Обществоglavcom.uaSep 10

Психологи попередили про шкоду вільного часу

nk_hauz/VU8j6DSng.jpeg

Згідно з дослідженням, надлишок вільного часу може бути також поганий, як і його нестача. Стаття про це була опублікована в Journal of Personality and Social Psychology. «Люди часто скаржаться на те, що вони занадто зайняті, і висловлюють бажання мати більше часу. Але чи дійсно збільшення доступного вільного часу пов'язано з великим щастям? Ми виявили, що недолік вільних годин на день призводить до стресу і зниження суб'єктивного благополуччя, – говорить Марісса Шаріф, провідний автор дослідження з Уортонской школи бізнесу. – Разом з тим, надлишок вільного часу виявився теж не однозначно корисний». Дослідники проаналізували дані 21 736 американців, які брали участь в опитуванні про використання особистого часу в період з 2012 по 2013 роки. Учасники опитування представили детальний звіт про те, що вони робили протягом попередніх 24 годин, із зазначенням часу доби і тривалості кожного заняття, а також повідомили про своє почуття благополуччя. Вчені виявили, що зі збільшенням доступного вільного часу поліпшувалося і самопочуття, але його поліпшення виходило на плато починаючи з позначки о другій годині, а після п'яти годин без роботи і зовсім змінювалося погіршенням. Для подальшого вивчення цього явища дослідники провели онлайн-експеримент, в якому взяли участь понад 6000 чоловік. У ньому учасників просили уявити, що у них є певна кількість вільного часу кожен день протягом як мінімум шести місяців. Людям було випадковим чином призначено невелика (15 хвилин в день), помірна (3,5 години в день) або велика (7 годин на день) кількість вільного часу. Потім добровольців попросили повідомити, що вони відчувають при думці про такий розклад. Дослідники виявили, що ті, у кого є мало вільного часу, відчували більший стрес, ніж ті, у кого його помірна кількість. Але ті, у кого вільних годин було занадто багато, відчували себе менш продуктивними, ніж люди в помірній групі, що призводило до того, що у них також знижувалося ментальне благополуччя.

💬 Последние комментарии
Луна-2
я плакаль)))От такого идиота и чо- то он там курит?
Луна-2
Под Полтавой в Новых Санжарах - камнями забросали автобус - это да ,добрые люди
Луна-2
Александр Усик выиграл у американца - Хохлы в трауре ..Браво Александр - гордимся тобой...
Весёлый Роджер
Эта щирая доброта была очень заметна, коди в больнице запизденские врачи самолёт с харькивчанами из Уханя ждали, та от свидомой радости щенывмырло спивали! Сало не роняли ...
Весёлый Роджер
Да вы провидец!!! Ну всё, вас Шмуля сейчас запишет в алканавты и к др. нехорошим людям. "Украина мает свий Глобус - тому вона должна житти боХато! А москалям дулю! Даешь #нашуЮлю"!" (.... из истории щирого маразма.)
Весёлый Роджер
И взревёт всеми винтами крейсер "Украина" и поплывёт он по степям навстречу ворогам та творогам! Сало тильки не уроните, та порты вышыванистые с пустыми кишенями крепче держите!
Весёлый Роджер
Ну конечно надо тут пиСдить о проблемах России, проблемы продажи газа с профитом у 2800% у щирых скакунов вже ныма! 75% промышленности тоже нЫма, а Шмуля всё уводит народ на другие темы - як правильно писати "в", чи "на". Правильно Шмуля "на" - так що пошёл ты тварь НА фуй! Опять ПЕРЕМОГА!!! Сала Амерыке! Пропа_хандонам хунты Сала! «Днепровский трубный завод признан банкротом…»
Авторские статьи