Психологи розповіли, як навчити дитину співпереживати іншим
Обществоnashamama.com07 мая 2021

Психологи розповіли, як навчити дитину співпереживати іншим

Коли ви допоможете дитині зрозуміти ваші вербальні й невербальні сигнали й навчите її сигналізувати про потреби, у неї почнуть формуватися перші форми свідомості. Якщо дитина вже розуміє емоції на основі ваших невербальних сигналів, то, помічаючи ваш поганий настрій, вона відчуватиме смуток. Таким чином, вона вже вмітиме сприймати емоції інших людей і реагувати на них.

Коли дитині виповниться півтора року, ви можете зауважити, як вона намагається заспокоїти іншу людину, котра відчуває негативні емоції. У 2 роки дитина здатна висловлювати свої припущення з приводу того, що відчуває інша людина, а в 3–4 роки розуміє нюанси в невербальних сигналах тих, хто її оточує, і емоції, які криються за цими сигналами. Дитина відчуває насолоду від своєї здатності втішити іншу людину. Навички, отримані нею у дитячому віці, вбудовуються в складнішу систему емоційних навичок, що їх дитина може використовувати протягом усього життя. Батьки повинні ще більше розвивати ці навички, допомагаючи дитині розпізнавати й називати складні емоції, розуміти відмінності між ними, ідентифікувати ці емоції – як свої, так і інших людей. Це ще один крок у розвитку емпатії в дитини.

Наприклад, якщо раніше дитина, помічаючи прояви негативних емоцій свого батька, робила висновок: «Тато сумує», то з часом її висновки стають точнішими: «Тато чимось засмучений». Відповідно, такі висновки спонукатимуть дитину до більш складної реакції. Що краще дитина навчиться розпізнавати відтінки емоцій, тим краще в неї буде розвинене співчуття до інших людей.

Створюючи умови для розвитку емпатії під час взаємодії з дитиною, виявляючи уважність до емоційних сигналів тих, хто навколо, називаючи свої емоції й емоції інших людей, розповідаючи дитині про те, як реагувати на емоції оточення, ви виховуєте в ній співчуття. У міру дорослішання дитини ви можете повідомити їй, що вияв емоцій у різних культурах має свої особливості. Так вона навчиться чуйно реагувати на емоції інших осіб і буде розвивати ці навички впродовж усього життя.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ ну прекратите вы. Цэ ж дитячи шалости. Вот сейчас пропахндон Шмуля, вам всё по бандеровски объяснит. Вверху, на фото – то тубус для Ватмана, жидобандеровец Ватман его сам и несёт! Внизу - так цэ стартовые пистоли для скакания. Надо же було как-то синхронизировать это стри_бучее стадо запизденцев и примкнувших к ним тупым куевлянам! Ось воно як! Вы главное там - Сало не роняйте, подонкам убийцам детей него ховайте!
Предупрежден и вооружен
Вовка с Аваковым у тупых чухов зброю забрали! Вовка ж предупреждал быдло, что не лох!
Весёлый Роджер
Эй Шмуля пердуще, ты свой возраст времён Мыкиты и кукурузы другим не приписывай! Ты какую-то херню написал, тебя уже никто не воспринимает тут - ты ТУПОЕ завистливое БРЕХЛО - которое НИГДЕ не было! Ты лучше про свои татушки на сраке расскажи , как там, ляхи-клиенты, коди тоби, на твоей дешёвой АЗС имеют, не шлепают тоби по ляжкам за бандеровские лозунги? «Елена - 29 июля 2020 - … дупу давала,сдавала на прокат, билеты на свою дупу продавала,час пользования, десять литров 92 го,два часа 15 литров ,три часа 20 литров ,всю ночь 25 литров ,ха и пачку сигарет с зажигалкой,но то для тебя,я не курю и не пью…, а вот гроши я люблю.» Писня пыдара-путаны Шмули, спивается упервые: «Ах АЗС, АЗС, шум в голове, Мы кажется встречались где-то? наверняка! А Он улыбается всем... нет, только тебе, но как-то не взаправду и очень издалека…»
Весёлый Роджер
Ты бы Шмулю_Елен пропахандона побачил, ты бы тоже сказал - шо цэ бабушка, а то дедушка, в ворованных засцанных голубых кальсонах 2-ой свежести, а поверх до колен, красные кружевные майданные труселя – ой .лядь, ой ля-ля. Вот такие вот дела!
Весёлый Роджер
Ну дай хотя бы мои фразы про это? Ну дэ...? Опять ты нагло ВРЁШЬ Шмуля сцука и тильки обсераешь тут всех щирым гивном! Уже не я один тебе об этом пишу! НИ на один вопрос ты по теме не отвечаешь, а только увиливаешь от вопросов и переводишь на Россию! При чём тут Россия - ты мразь никак не напишешь про успехи пиндоколонии писли проплаченного пиндосами майдана! Дэ инвестиции тварь, ты же орал на майдане громче всех про них, про новые дороги и заводы, и наконец - ЭЙ падлюка брехливая - А вот самый простой вопрос - Дэ вакцина от панов? ВСЁ тварь заткнулся! Язык у сраку убежал!
3020
Может кто-то ещё верит, что Кличко с этой же или подобной вартой, возглавлял "мирные" протесты в феврале 2014 в Киеве?
см
я думал это девушка
Авторские статьи