Психологи розповіли, як уникати конфліктів з дитиною
Обществоnashamama.com5 дней назад

Психологи розповіли, як уникати конфліктів з дитиною

Звісно, іноді у батьків і дітей виникають непорозуміння, це нормально і у цьому немає нічого дивного. Проте, постійні конфлікти - це проблема, яку потрібно викорінювати. Тому ми наводимо поради психологів, які знають, як уникнути конфліктних ситуацій.

Професор з психології та засновник Гарвардської міжнародної програми з переговорів Деніел Шапіро радить, як залагодити конфлікт з малюком.

► Не впадайте у "запаморочення" Коли розпалюється конфлікт між батьками та дітьми, є ризик, що емоції завадять мислити раціонально й усе виходитиме з-під контролю.

Деніел Шапіро порадив батькам, як тільки конфлікт посилюється, поставте собі одне запитання: "Чи я дійсно хочу цього конфлікту?". Здебільшого, ви відповісте "Ні". В такому випадку видихніть та уявіть себе у майбутньому. Наприклад, релаксуєте або читаєте книжку. Невже ця сварка вартує часу, нервів батьків і дитини?

► Оцініть стурбованість вашої дитини Професор зазначив, що батьки вважають, що під час сварок з дітьми знають усі правильні відповіді на запитання. Проте той факт, що дорослі мають владу, не означає, що у дитячих словах немає правди.

Син чи донька часто також можуть раціонально пояснити свою думку, але для цього потрібно дати їм можливість це зробити.

Коли дитина кричить до батьків, що вони несправедливо до неї ставляться, запитайте її, чому вона так думає. Можливо, вона ревнує до того, як поблажливо ви ставитесь до поведінки її молодших братиків чи сестричок. Саме тому усі її дії – це спосіб попросити уваги.

► Дайте своїй дитині певну самостійність Уявіть, наскільки безсилою може почуватись себе дитина, коли батьки кажуть їй, коли прокидатись, що їсти, коли лягати спати та як розмовляти. Не дивно, що діти хочуть трохи свободи, щоб визначати свою власну долю.

"Навіть мій 4-річний син Ліам почне істерити, коли я виберу йому десерт сам, без нього. "Татку! Я хочу вибрати!", – пригадав професор Деніел Шапіро.

Тому наступного разу, коли дитина попросить залишитись у школі чи у друзів на додаткову годину, не кажіть "Ні". Краще запитайте, чому син чи донька цього хочуть. Тоді вислухайте пояснення і дайте дитині вибір: "Якщо ти затримаєшся довше сьогодні, тобі доведеться завтра лягти спати раніше. Як ти хочеш вчинити?".

► Уникайте повторення конфліктів Якщо проаналізувати сварки з дитиною, можна помітити, що причини конфлікту постійно повторюються. Наприклад, просите прибрати за собою іграшки, син каже "Добре", проте не робить цього. Або дитина хоче показати свій авторитет перед молодшим, тому ігнорує прохання батьків. Усе це призводить до сварки.

Коли ви знайшли ці шаблонні причини конфліктів, ваше завдання – змінити 2 – 3 дії. Наприклад, не сваріть дитину за невиконання прохань, а запитати в неї поради, як вирішити цю ситуацію. Так розпочинається діалог та відкривається шлях для розв'язання проблеми.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Выше своего комментария посмотри.там ответ.
е
слышь туго доходящая....Ты не ответила ни на один вопрос как обычно... Повторяю еще раз, раз до тебя со второго раза не дошло: тебя привили? Вакцина прошла все три этапа испытаний? Она рекомендована ВОЗ хотя бы как экстренная???
е
во-во вспоминай свои слова когда про пишешь про моряков 6-го флота.. про проецирование желаний)))
Весёлый Роджер
«Елена – 21 февраля 2021 - Не шали,обормот.а то будут жарить в сраку и давать тебе у рот,сам напросился на такие слова.» Интересно, а як физически всё это дивчина могёт сделать? Да ни как! А наш Шмуля - бачите шановние, снова всрался та прокололся! Ну не старый склеротик мудак?! Ось воно як!
Елена
Америка с нами!а разве не так?так, помогает как может,а ты не знал?как там насчёт оккупантов?не скажешь?ха.дебил .
Весёлый Роджер
Отож! Шмуля вин шизик с щиросвидомым воспалением мозгов, ну те, шо полные гивнов! Вин помешался на почве - Амерыка з нами, з ТУПЫМИ мудаками! И постоянно вин бачит пиндосную литаку С-130 над лесом, шо мол кружить, та кружить! Шо мол скоро, через пятьсот лет будэмо боХато жить!
Весёлый Роджер
Молилась ли ты Бандере Украина?
Авторские статьи