Психологи виявили нову ознаку некомпетентності людини
Обществоchangeua.com13 марта 2020

Психологи виявили нову ознаку некомпетентності людини

При першій зустрічі враження від нового знайомого може залежати від того, усміхається він чи ні. При знайомстві з новими колегами усміхнений співробітник може сприйматися, як доброзичливіший, авторитетний.Утім, що робити, якщо ваше знайомство відбувається у мережі?

Ізраїльські та нідерландські вчені показали, що при віртуальному спілкуванні ситуація змінюється. Якщо в діловому листуванні присутні смайлики, то вони розглядаються, як ознака некомпетентності та практично не покращують першого враження про людину. В одному з досліджень учені проаналізували 1600 ділових листів з різних компаній, і з’ясували, що смайли використовувалися у 18 відсотках з них, пише maximum.fm

Автори нового дослідження вирішили з’ясувати, чи є смайлик «заміною» усмішки в діловому листуванні. Вони перевіряли:

  • чи сприймав одержувач співрозмовника, як більш сердечну й авторитетну людину, якщо він ставив у лист смайлики;
  • в якому контексті вживання смайликів вважається доручним;
  • як невідповідне використання емодзі впливає на формування першого враження.

Дослідники провели онлайн і оффлайн експерименти. У першому з них брали участь 203 студенти та студентки Амстердамського університету. Їм пропонували подивитися фотографії юнака і дівчини, усміхнених або з нейтральним виразом обличчя, і прочитати один з двох варіантів привітального листа, який новий співробітник компанії нібито написав своїм колегам. Текст обох листів був однаковим, але в одному з них використовувалися смайлики, а в іншому – ні. Потім учасники повинні були оцінити сердечність і компетентність людей на фотографії, а також людину, яка написала листа.

У результаті, учасники експерименту оцінили теплоту і сердечність, а також компетентність усміхнених на фотографії людей вище, ніж людей з нейтральним виразом обличчя. Натомість смайлики у листі мало вплинули на оцінку «нового співробітника», як теплої і сердечної людини. При цьому учасники визнали, що «співробітник», який використовував в листі смайлики, був менш компетентним, ніж той, хто обмежився просто текстом.

Тож, якщо ви хочете, аби вас серйозніше сприймали нові співрозмовники у мережі – уникайте використання смайликів. Утім, якщо вам пишуть з використанням емодзі – не полінуйтесь зробити те ж у відповідь. Цілком імовірно, що це усуне напругу та виведе комунікацію на новий рівень.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео15 часов назад
Последний акт мировой дестабилизации. Михаил Хазин
Видео16 часов назад
Джангиров: Жидовин — богатырь, ''Великий диктатор'', большая ревизия политики США, приватизация ''трубы'', Иран и уран 1
Видео17 часов назад
Блэкаут в Техасе (USA) Борис Марцинкевич о причинах коллапса энергосистемы самого "зеленого" штата.
Политика17 часов назад
Порошенко снова заботится о ликвидации УПЦ? 2
Политика18 часов назад
О возможности невозможного: Зеленский и политический лоббизм
Геополитика19 часов назад
"Почему не взорвались "Искандеры". Армия восстала против Пашиняна
Политика19 часов назад
"Не такие" граждане: кто и как записывает во враги народа 3
Политика20 часов назад
«Форма политической пропаганды»: почему Зеленский заявил об «открытых дверях НАТО» для Украины 2
Геополитика20 часов назад
С.Шторм: запретить венграм национальную символику?