Психологи визначили, як ми взаємодіємо зі своєю совістю
Обществоcikavosti.com12 октября 2020

Психологи визначили, як ми взаємодіємо зі своєю совістю

Фахівці з США дізналися, яким чином люди приймають «моральні» або «антиморальні» рішення. Image by Ria Sopala from Pixabay Робота опублікована в журналі PNAS. Вислів «А якби всі так зробили …» (застосовується до всіх антигромадських дій: від вставання ногами на лавку до водіння напідпитку) відомо кожному з нас з дитинства, а ось те, що ця нехитра максима входить в особливий тип філософських міркувань, званих універсалізацією, знають не всі. Відповідно до філософської концепції така стратегія, крім усього іншого, допомагає багатьом людям блокувати «антиморальні» рішення ще на етапі їх виникнення. Як все проходить насправді? Це і вирішили з’ясувати психологи з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардського університету (США). Для цього вони провели ряд досліджень, в яких взяли участь як дорослі, так і діти у віці від чотирьох до 11 років. Як і очікували вчені, багато хто з дорослих підтримували логіку універсалізації та активно користувалися нею для вирішення повсякденних питань. Те ж саме можна було сказати про дітей. Так, в одному з досліджень учасників запитували, як вони ставляться до того, щоб якийсь гіпотетичний рибалка став використовувати новий, удосконалений вид рибальського гачка, за допомогою якого зміг би зловити більше риби. При цьому пропонувалося два сценарії розвитку подій: в першому випадку такими ж гачками могли скористатися всі жителі села (в результаті чого в поселенні незабаром не залишилося б риби), у другому — тільки один рибалка. Більшість учасників оцінили дії рибалки в першому випадку як неправильні, а в другому — навпаки. Схожі результати продемонстрували діти. Їм розповіли історію про те, як одна дитина захотіла взяти в парку камінчик для своєї колекції. Випадок, коли такий же камінчик потрібен був іншим дітям, але дитина все-таки забирає його, юні учасники оцінили як неприйнятний. Вони виявилися солідарні з дитиною, що взяла камінь, якщо іншим дітям він був не потрібен. Цікаво, що діти не змогли пояснити, чому висловилися проти рішення забрати камінь, якщо він був потрібен в рівній мірі і іншим. Таким чином, вчені припустили, що навіть якщо людині не відомий механізм універсалізації, вона все одно буде використовувати його в прийнятті рішень. На підставі своїх експериментів дослідники також виявили можливість створення математичної моделі, яка зможе точно прогнозувати то, як будуть змінюватися судження людей в залежності від змін тих чи інших факторів

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ось то да - цэ особенности запизденской житти: "Пийду Ханка москаля пидстрелю! А если вин тоби? -Так менэ то за шо?" Сало не роняем - ровными шматами заховаем тай переховаем!
Весёлый Роджер
Да ладно тебе, на фоне произведённых всего Т-72 около 30 000 - ТРИДЦАТИ тысяч!!! - эти 30, ну как бы, даже и не подарок, это так, жест доброй воли! Зато запчасти будут закупать ужо за денежку. Хотя может и не так? Всё же Сербия - наш союзник.
тт
жесть...
тт
Глупая внешняя политика США может толкнуть их в объятия друг-друга...
тт
Щедрая страна Россия!))
Весёлый Роджер
Да уж конечно Шмуля_Елена, куда мне до тебя! До твоих продуманных и главное ВЫВЕРЕННЫХ доводов против оппонента, когда ты проигрываешь ему: «Елена -09 июля 2020- Тебе петушара в жопу то хуй и засунуть ,по самые помидорные немогу,а в рот спермы налить три литра,погань уёбищная, потому что Украина идёт в Европу. …. Ты недое́бок хорошо пришибленный…» «Елена …. у меня яйца есть, хоть я и женщина,…» Особливо последнее – это главный твой ДОВОД в споре, про яйки и жинку! Ну и как апофеоз маразма – цэ вот ыщо твой ВЕСОМЫЙ довод: «Елена 13 сентября 2019 Значит гривна укрепляется, … А в это время в Орде доедают последних ёжиков,скоро на ужей и сверчков с саранчой перейдут.» Сала пиндоколонии мечтателей, ползущей с голой сракой до Эуропы раком!
Елена
А при чём тут сериалы и Дикий запад?это жизнь