Психологія здоров’я - споглядання картин замінює спілкування з психологом
Обществоzhyvyaktyvno.org4 дня назад

Психологія здоров’я - споглядання картин замінює спілкування з психологом

Про місце творчості у нашому житті та житті наших дітей, важливість духовного наповнення для психічного здоров’я та про те, як спілкуватися з картинами – говорили із художниками і галеристами Garna Gallery Дариною КОРЧЕВСЬКОЮ і Тетяною ТАНСЬКОЮ.  Дарина: Абсолютно! Я рекомендую всім відвідувати галереї хоча б раз на місяць: по-перше, ви отримаєте масу задоволення, по-друге, станете більш освіченими, і по-третє, наповнитесь творчою енергією! У буденному житті ми зайняті роботою чи побутовими справами і не завжди маємо можливість подивитись на ту чи іншу ситуацію нестандартно, під іншим кутом. Ми закриваємось, думаючи, що все, що трапляється у нашому житті – відбувається тільки з нами, а насправді всі закохуються, всі радіють та сумують… А спілкуючись з картинами, можна відчути емоції художника, який їх створював, і починаєш розуміти, що ти не самотній у цих відчуттях Д.: Відкрийте серце, і картина пробудить емоції, знайомі тільки вам. У вас можуть виникнути якісь спогади про подорожі, людей, події у вашому житті - щось дуже особисте. Є такі роботи, які викликають відчуття абсолютного щастя, з якими хочеться обніматися – це схоже на перші дні закоханості. Особисто у мене був випадок із роботою художниці Гаяне Атаян – я сиділа перед картиною певний відрізок часу, і в якийсь момент відчула, що ніби занурююсь в неї. Це нагадує медитацію.  Д.: Кожна картина – це одкровення автора, його особистий щоденник.  Д.: Є навіть багато пророчих картин – творчі люди напрочуд тонко відчувають всі вібрації, настрої, що витають у повітрі. Цікаво, що за рік-півтора до подій на Майдані у багатьох художників з’явилися подібного роду роботи.  Д.: На жаль, у наших школах і садочках немає такого предмету як історія мистецтва, а творчі заняття є необов’язковими. Похід до музею, галереї чи театру без гідної подачі може стати нецікавим та непотрібним. Наприклад, у Мистецькому арсеналі є проект «Арсенал ідей» – дітям дають свободу вільно творити, розповідають багато цікавого, обговорюють з ними роботи сучасних художників, там дитина є особистістю, яка може вільно висловити свою думку з приводу побаченого. Мистецтво – це територія повної свободи, а у нас з дитинства привчають, що сонце має бути жовтим, а небо синім. До речі, у нас був цікавий випадок на майстер-класі. Хлопчик розповів, що його відрахували з художньої школи, тому що він намалював сонце синім, а небо жовтим. Я запитала – чому? А він каже: сонце не може вічно гріти, воно витекло і йому стало холодно… Справжній художник – це мислитель, його не можна обмежувати, а в наших школах це роблять із самого дитинства. І згодом виникає фобія білого паперу та шаблонне мислення.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Спогади
так при Яныке по десятке было!!
Зелепукин
"Ковишилд" поставляют бесплатно в развивающиеся страны, но не все берут. Зачем было за нее вообще платить?
Зелепукин
Хриплая истерика долбоеба
Кот
Мама дарагая...В какой заднице оказалась когда-то процветающая страна!!!И ведь ещё не вечер,все ещё впереди в том"Вперед",как обещает Безумная,то бишь Безуглая!!!
кипчак
Из мерзких самый мерзкий во всех отношениях. В передаче "Первого независимого" с Пальчевским проявился один его талант, когда он стал рассказывать о суде с Дмитрием Дурдомом, не мог бы он придумать что-то подобное в отношении к Турчинову. Хотя уже есть подходящие варианты, но нужно что-то сногсшибательное.
кипчак
Зачем так усложнять жизнь и пудрить мозги собственным гражданам. Крым никакой не ваш, силенок не хватит и все бухтения на эту тему сплошной позор, а помощь турок закончится тем, что Крым будет их. Не нравится Россия, сдавайте туркам - "патриоты" украинские (хотелось нецензурно, но и так сойдет). Турки парни горячие продемонстрируют как "свое" возвращать. В успехе сомневаюсь, но как страна НАТО волны поднимать может.
НЕ ЛОХ ЗЕЛЯ НЕ ЛОХ
Нет такой войны! Всё это попытка изобразить бурную кипучую деятельность! Лохам впаривают в мозги что зеля не лох! А то много засомневавшихся образовалось!