Рада 17 років тому затвердила пісню "Ще не вмерла Україна" Державним Гімном
Обществоmig.com.ua06 марта 2020

Рада 17 років тому затвердила пісню "Ще не вмерла Україна" Державним Гімном

Цього дня у 2003 році Верховна Рада затвердила пісню «Ще не вмерла Україна» Державним Гімном.

Про це повідомляє Укрінформ.

Священні символи, які уособлюють самобутність і національну єдність має кожен народ.

Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, національну самоідентифікацію та самоутвердження, за власну самостійну державу.

До таких символів, крім прапора та герба, належить і гімн. Твір, який мільйони людей по-справжньому сприймають як музичний символ свого народу, не може бути штучно створений чи «нав’язаний згори» — лише від усього серця. Він мусить пройти перевірку часом, історичними подіями, стати невід’ємною часткою суспільного життя.

Шляхом всенародного визнання пройшов і Гімн України, з плином часу дедалі впевненіше розширюючи простір свого духовного впливу.

Справжнім всеукраїнським, національним, а згодом і Державним Гімном України стала пісня «Ще не вмерла України і слава, і воля» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького.

Музична редакція Гімну офіційно була ухвалена 15 січня 1992 року, а текст (слова першого куплету та приспів) був затверджений 6 березня 2003 року, що знайшло своє відображення в Основному Законі України.

Створення сучасного Гімну України бере початок з осені 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч українського визвольного руху на Правобережній Україні Павло Чубинський написав патріотичного вірша «Ще не вмерла Україна».

Пророчі слова Павла Чубинського потужно зазвучали, коли були окрилені музикою Михайла Вербицького – скромного священика, обдарованого талантом митця, одного з основоположників української композиторської школи.

Перше документальне свідчення виконання пісні «Ще не вмерла Україна» датується 10 березня 1865 року, що офіційно вважається датою першого публічного виконання національного гімну. Цікаво, що перший тиражований на грамплатівці запис цієї пісні зробила студія Columbia (США) у 1916 році.

Як гімн вона звучала за часів Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Гетьманату, Директорії.

Але державне затвердження ця пісня одержала лише 15 березня 1939 року – як гімн Карпатської України. Ця держава проіснувала не довго. Разом з її занепадом гімн був заборонений угорським урядом, так само, як і понад 70 років у Радянській Україні.

Нині ж український Гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля», створений Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, звучить могутньо і гордо, як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.

8 комментариев

Написать комментарий
 • скотина
  06 марта 2020
  вжэ вмэрла, гниёт и воняет,отравляя всё вокруг.
  Ответить
 • как назовешь так и пойдет
  06 марта 2020
  помогло?
  Ответить
 • Кот
  08 марта 2020
  Странный перевод с польского"Нэх ще Польска нэ згинэла!"
  Ответить
  • Игбун Хохлов
   08 марта 2020
   Кот
   На самом деле украинский. У поляков Что враги у нас отняли, Саблями вернём! У хохлов: Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм i ми, браття, у своїй сторонці. Чувствуешь разницу? Поляки саблями, а у хохлов ворогы сами згынуть. Вот она украинская халява!
   Ответить
 • Весёлый Роджер
  08 марта 2020
  ***«Гимн Уж вмерлої Укpaїні»*** Ocь yж вмеpлa Укpaїнa, ні Слaви - Нiвoля, Ocь нaд нaми, тyпoвiми, уcміхнетьcя дoля. Згинyть нaші cбеpіженьки, як poca нa coнці. Зaпaнyют нaмі ляхи y чужій cтopoнці. Пpиcпів: Дyшy й тілo ми пpoдaли caтaне ypoдy, І зaбyли щo ми бyли, кoзaцькoгo poдy. *** Тю, ны змеpзлa Укpaїнa, хоть мало було газі, А москаль плоха людина - ні даёт заразі. Тай ні хотют воні кляті без кошті даваті, Знать усі xoxлі свiдомі будуть замерзати. Пpиcпів. *** (2015 (С))
  Ответить
  • Луна-2
   08 марта 2020
   Весёлый Роджер
   Вымирает моя Украина.. Остается гимн от нее и страна стала как руина. Но война добьет и ее.
   Ответить
   • Луна-2
    08 марта 2020
    Луна-2
    Не звучит гимн могуче и гордо. Нет в нем правды и нет в нем огня. забирает война все силы ДИКИМ СТОНОМ СТОНЕТ ЗЕМЛЯ...
    Ответить
 • Проуруст
  11 марта 2020
  Позор убожествам.
  Ответить