Обществоwww.ukrinform.ua29 авг.

Рада на новій сесії планує взятися за вирішення проблем у книговидавництві

nk_hauz/-mfqmcdiudeclpwak7jh.jpg

Верховна Рада під час четвертої сесії планує напрацювати спільно з Міністерством культури та інформаційної політики законодавчі ініціативи щодо вирішення стратегічних проблем у галузі книговидавництва та дистриб'юції.

Як передає Укрінформ, про це поінформувала заступник голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук (фракція «Слуги народу») у Фейсбуці за результатами зустрічі з українськими видавцями, керівниками типографій та дистриб’юторами за участю міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

«Якщо коротко, то зараз для галузі є дві стратегічні проблеми: 1) наслідки “коронакризи”; 2) відсутність реформи бібліотек та загалом стратегії поширення культури читання. Наступну зустріч плануємо присвятити презентації тих напрацювань, які готує для книжкової галузі держава. Також поговоримо про те, як швидко і ефективно вирішити точкові проблеми», – зазначила парламентарій.

Вона навела статистичні дані, згідно з якими у 2020 році кількість видрукуваних книг скоротилася майже на 50% порівняно з 2019-им (з 11694 друкованих одиниць до 5784). «Типографії зараз фактично кредитують видавництва, друкуючи наклади авансом. Тому кошти з 150 млн грн інституційної підтримки, яких ми добилися, дуже потрібні ринку. Сподіваюся, вже цього жовтня будуть зроблені перші виплати, адже узгодження конкурсних процедур наближається до завершення», – зауважила Кравчук.

Водночас, за її словами, профільний комітет Ради та МКІП планують залучати правоохоронні органи до вирішення проблеми «піратства» у галузі книговидання.

«Щороку підпільними типографіями видаються десятки тисяч нелегальних копій (переважно російські книги). За оцінками самих учасників ринку, частка піратів зараз становить від 15 до 30% від усього об’єму ринку. Над цією проблемою будемо працювати з правоохоронцями», – сказала депутат.

Вона додала, що ще один блок питань – можливі податкові пільги, і у цьому контексті особливо важливим є скасування ввізного мита для типографського обладнання.

«У новому сезоні роботи Ради нудьгувати не збираємося!» - зазначила Кравчук.

💬 Последние комментарии
Пектолванъ Мінусъ
Объективности для - самый чистоплотные среди нас всех , как раз - арабы. Мусульмане , в смысле.... ( Считаю так , даже не смотря на то, что писал выше про грязных арабов возле Эйфеля ) Те самые "дикие арабы" , кто 5 раз на день совершают обязательные омовения. Пусть это и религиозная фича, но всё-таки.. Да и изобретение ароматов в нашем современном понимании - тех самых духов, это тоже - арабы. Нихрена не французы. На заре нынешнего тысячелетия - именно арабы . Когда и в Европе и у нас, тут, не территории Украины и России всё воняло и большинство населения жило в курных халупах с земляным полом - арабы вовсю пользовались благовониями и мылись чуть не ежедневно полностью. И дело тут не в какой-то особой "культуре"....климат по месту проживания предполагал именно такое поведение здоровья для. Именно по этой причине жители например, украинского причерноморья, вели и ведут гораздо более "чистоплотный" образ жизни, чем жители тех-же, например, Карпат.
Как там
Как там насчет публичного дома и кроватей в нем?
Елена
Победить нацизм можно, нельзя искоренить,я за это писала.,кто будет воспитывать? роджеры?а какие у них лозунги?живи сегодня, отрывайся,нет денег возьми кредит,это ведь так воспитываются новые поколения,вот благодаря этим роджерам.
Елена
Не родственников не трогать
Елена
Как ты яхту назовёшь,так она и поплывет.
Луна -2
Нет не правда твоя... Нацизм можно победить, воспитывая в себе, в своей стране - интернационализм , где все нации равны . и по убеждению и по идеологии .На одну силу ставку делать нельзя иначе проиграешь . .Да пусть будет один государственный язык - (в идеале их должно быть несколько, если как в Швейцарии, на которую, вы якобы равняетесь) но нельзя забывать и другие языки надо давать им развиваться.
Луна -2
шо в лоб ,шо по лбу,,,-разницы никакой нет .