Реєстрація тварин. Депутати хочуть ввести обов'язковий реєстр
Обществоwww.bbc.com03 сентября 2020

Реєстрація тварин. Депутати хочуть ввести обов'язковий реєстр

Група депутатів зареєструвала суперечливий законопроєкт про обов'язкову реєстрацію всіх домашніх тварин.

Автори ініціативи пояснюють, що хочуть так захистити домашніх тварин він безвідповідальних господарів, побороти проблему безпритульних тварин, а також жорстокого поводження з дикими тваринами, які живуть у неволі.

Проте у запровадженні нового обов'язкового реєстру також вбачають можливу "схему" для заробляння грошей.

Ініціатива про захист тварин

Законопроєкт "щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі" подали 27 депутатів з різних фракцій.

Серед них є депутати зі "Слуги народу", "Голосу", "Батьківщини", груп "Довіра" і "Партія "За майбутнє".

Утім, головною авторкою значиться депутатка від "Слуги народу" Юлія Овчинникова.

Одна з головних ідей, як кажуть автори, - побороти проблему безпритульних тварин.

Для цього вони пропонують обов'язкову ідентифікацію та реєстрацію.

"Що, окрім іншого, дозволить більш ефективно застосовувати норми щодо притягнення до відповідальності власників за недбалість та/або жорстоке поводження з тваринами", - йдеться у пояснювальній записці.

Органи місцевого самоврядування повинні будуть ухвалити правила утримання домашніх тварин, догляду за ними, поховання, "інфраструктури для тварин", дресирування в умовах міст.

У законопроєкті також є визначення того, які тварини треба вважати домашніми.

"Домашні тварини - тварини, що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій", - так йдеться у документі.

Уряд ще матиме визначити, яких саме тварин треба обов'язково реєструвати, якщо законопроєкт ухвалять.

Платна реєстрація

Ідентифікацію і реєстрацію тварин робитимуть ветеринари через спеціальні бази даних і Єдиний державний реєстр тварин.

У цьому реєстрі будуть дані про:

 • власника тварини;
 • місце, де живе тварина;
 • вид, породу, кличку, дату народження, щеплення тварини;
 • ідентифікаційний номер;
 • особливі прикмети (наприклад, каліцтво).

Новонароджену тварину треба буде реєструвати після того, як їй виповниться три місяці.

Законопроєкт також передбачає реєстр диких тварин, яких утримують у неволі.

"Проведення ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі або в напіввільних умовах, є платними процедурами", - говориться у проєкті.

Про які саме суми йде мова, наразі невідомо.

Передбачені пільги - за реєстрацію не треба буде платити ветеранам війни, людям з інвалідністю І та ІІ груп та малозабезпеченим сім'ям. Благодійні організації зможуть реєструвати безпритульних собак і кішок за гроші місцевих бюджетів.

Транспортувати незареєстрованих тварин заборонять.

Нова схема?

Законопроєкт зареєстровано ще на початку липня, але резонанс він отримав після посту журналіста-розслідувача Дениса Бігуса.

Він же звернув увагу, що серед авторів - Антон Яценко, якого деякі ЗМІ пов'язують з сумнівними схемами, зокрема щодо тендерної палати.

Денис Бігус припустив, що обов'язкова реєстрація тварин також може бути схемою через створення "спеціальних сертифікованих контор".

"Таку саму фігню робили контори з внесення даних про оцінку нерухомості. І коштувало це 1000 гривень з людини. Думаю, що котики-собачки обійдуться дешевше", - вважає журналіст.

"Серед депутатів законопроект рекламували як "захист тваринок", а приватного посередника вписали вже згодом. Певен, що дехто про схему знав, а дехто зараз офігіває, відкликає підписи и взагалі несеться ататат", - додав Денис Бігус.

Сам Антон Яценко це не коментує.

Водночас ініціатива викликала бурхливу реакцію соцмереж.

Одразу згадали про іншого депутата - Євгенія Брагаря від "Слуги народу", який пропонував "продати собаку", щоб сплатити рахунки за газ (серед авторів законопроєкту про реєстрацію тварин його немає).

"Коли я думав, що Брагар - це дно, знизу постукав депутат Яценко з ініціативою обкласти податком худобу і котів", - написав політолог Микола Мельник.

Традиційно є і багато жартів.

А сторінка "В сухом остатке" навіть присвятила вірш законопроєкту.

1 комментарий

Написать комментарий
 • Спасайся кто может
  03 сентября 2020
  В правительстве сидят одни гомосеки походу. На реестр пропавших безвести украинцев денег нет. А пушков регистрировать деньги есть.
  Ответить
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Хохлоту живет в своем вымышленном мире. Даже те, кто из отряда грызунов.
ЭТО ЧТО ТО ОСОБЕННОГО
ЖАЛЬ ЧТО ЕВРОПА НЕ УСЛЫШАЛА ЭТОГО ЦЕЦАДЗЕ! ПОЛОВИНА ЕВРОПЫ СО СМЕХУ БЫ ПОМЕРЛА!
эти прай
Дебилы блять
куку
отлично воно мае рацию!
Луна-2
Безграмотными людьми всегда легче управлять А тем более на Украине . где сделали закон про одну "соловьину".Беда в том,, что на мове никто не хочет читать ...Даже щирые украинцы,для которых этот закон и приняли.. Книги на русском- они более богаче выражают мысли автора, более интересны,чем те же книги, тех же авторов, но ...Уже на украинском .Ж Да вот и пример .Лариса Ницов - Для пропаганды своих книжонок -которые никто не читает- она стала ярой патриоткой- кидающейся мелочью в кассиршу, за то, что та ответила на русском. Для чего она кидалась -Ну хотя бы для того, чтобы показать, что она ярая патриотка- пишущая на украинском, и к тому же детская писательница -привлечь внимание к своим книжонкам ...Если бы они хоть совсем немного соответствовали русским книгам - их бы покупали .Так нет, та же книга с одинаковым сюжетом, на украинском, одна сплошная глупость, которую и читать не хочется
мм
ого
КЛЕПТОКРАТИЯ - ВЛАСТЬ ВОРОВ
Клептократия (от др.-греч. «воровать» + «господство, власть»; буквально «власть воров») — правительство, контролируемое мошенниками, использующими преимущества власти для увеличения личного богатства и политического влияния, с помощью расхищения государственных средств, иногда даже без попыток имитации собственно честной службы народу. Для клептократии характерна вертикально интегрированная коррупция.