Обществоzmi.ck.ua28 янв.

Розлючені хасиди та озброєна поліція: як в Умані зносили незаконну споруду (ФОТО)

Демонтаж незаконних забудов районі паломництва завершився скандалом. Хасиди стверджують, що коли вони почали протестувати проти знесення мосту, їх поліція побила кийками. Інспекція з благоустрою запевняє, якби вони не кидались бензопилою, їх би ніхто не бив, інформує «Вечірня Умань». Мова йде про огорожу і міст біля могили Цадика Нахмана, який за словами інспектора з благоустрою встановлений незаконно. «У них був лише тимчасовий дозвіл на встановлення споруди. Міст і огорожа мали функціонувати в період Рош-ашану, а після, бути демонтованими. Тиждень тому, демонтувати огорожу вдалось спокійно, що не скажеш про знесення мосту, на яке активно відреагували хасиди. Вони почали кидатись кусками льоду, розхитувати драбину на якій стояла людина, а один, вихопив бензопилу і кинув в бік поліції» - розповідає інспектор з благоустрою Артур Васалатій. Активна поведінка іноземців спровокувала поліцію до дії. Як повідомила речник уманської поліції Леся Усенко, заспокоювати хасидів довелося спеціальними засобами безпеки.

Знесений міст = мінус 10 тисяч хасидів щороку? Боротьба з незаконними забудовами в районі паломництва може в три рази зменшити наплив хасидів в Умань, - запевняє Андрій Заславський, виконавчий директор благодійного фонду «Рабі Нахмана». «Міст - це не додаткова зручність, а потреба певної релігійної касти хасидів. По «Мосту Коенів» первосвященики проходять до могили Цадика, вони не можуть ступати на землю померлих. Знесений міст призвиде до того, що віруючі не зможуть проводити молитви. А це вже порушення права людини на віросповідання. У наступному році в Умань можуть не приїхати 10 тисяч паломників, які традиційно щороку відвідують могилу,» – говорить Андрій.

- Нас не повідомили… - Заходьте на сайт виконкому… Згідно закону, рішення виконкому про демонтаж незаконних забудов повинно бути висвітлене на сайті міської ради за 10 днів до демонтажу будівлі, як з’ясувалось, рішення на сайті було. Проте Андрій Заславський запевняє, що їх ніхто не попередив. «Не було ні дзвінка, ні попередження – нічого. Про демонтаж я дізнався коли вже комунальники почали зрізати огорожу. Про таке потрібно повідомляти завчасно, а не приїжджати і зносити все п’ятницю, коли за кілька годин наступає шабат, і ми вже поможемо протидіяти,» - скаржиться Андрій. Інспекція в свою чергу запевняє, що окрім сайту вони повішали оголошення на мосту і огорожі. «Оголошення висіли на тих спорудах які ми мали демонтувати. Повідомляти особисто ми не знали кого, так як в договорі власника забудови не вказано,» - зазначив Артур Васалатій.

Кому і чим заважав встановлений міст? - Під час зустрічей, бесід з уманчанами не раз доводилося чути нарікання з приводу незаконно встановленого містка, що по вулиці Григорія Косинки. Ця невідомо ким зведена металева конструкція заважала нормальному руху пішоходів та проїзду автотранспорту. Більше того, місток являв загрозу для людей, оскільки міг обрушитися будь-якої хвилини, - зазначає мер міст Олександр Цебрій, - Як міський голова я не міг не відреагувати, оскільки уманчани довірили мені відстоювати їхні інтереси. Мінус 10 тисяч хасидів чи новозбудований узаконений міс? Попри конфлікти між хасидами і інспекцією з благоустрою міст залишається незаконним. Як запевняє виконавчий директор благодійного фонду «Рабі Нахмана» Андрій Засласький: - на даний час ми працюємо над збором пакету документів, щоб звернутись до міської влади з питанням встановлення нового узаконеного мосту.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Ну почти также как и твой.Что ты здесь херню лепишь-вы с ней два сапога пара .дА НАСЧЕТ ПИСАТЬ НОСОМ - ТЫ ПРОБОВАЛ -НЕТ? А НОГАМИ-ТОЖЕ НЕТ ? ну и молчи тогда в тряпочку -ЧЕМ ПИСАТЬ ВСЯКУЮ ЧУШЬ ....
Весёлый Роджер
Звиняй, но тут ты оказался не прав!!! И сильно! Почитав ыщо опусы гэтого Горбатенко, я понял - НЕ ИСПРАВИТ него могила! Тильки него у чан с кипящей смолой, та щоб чертяки него мульон рокив гуртом эбли, да по его Тупой голове качергой лупили - кожний день! Хибаж явно вин рагуль!
Горбатый
Я тебе не товарищ. И с остальными твоими эпитетами в мой адрес также не согласен.
Весёлый Роджер
Ну що вы тут голубятню свою развели, вам щирым пыдарасам эуропейцам не треба брехаться, вон пыдите на АЗС до Шмули и там отымейте друг дружку. А писли орите да спивайте щенывмырлу! Вы ж уси свидомопархатые уроды - козачьего роду! Бандера, Шухевич, херои Украины! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу! Сила нации у повний дебилизации! «Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
Елена
А глазами удобно смотреть,а ушами слушать,ты совершенно ёпнутый товарищ, свободен ущербный.
Горбатый
Можно и ногами... Ты будешь писать ногами? Это ж неудобно. Зато ногами удобно ходить.
Елена
Носом можно писать,носиком, совсем плохи твои умственные способности,просто швах.