Обществоua.112.ua15 янв.

Що таке карантин у Києві. Городянам доведеться потерпіти тимчасові незручності

Наприклад, родичі не зможуть відвідати хворих у медзакладі, а у школах будуть мінімізувати контакти між дітьми.

У Києві з суботи, 16 січня, введено карантин у закладах освіти та охорони здоров'я і введено обмеження на проведення публічних заходів у столиці. Про це сьогодні повідомив київський міський голова Віталій Кличко під час наради із заступниками та керівниками профільних департаментів щодо ситуації з сезонними захворюваннями на грип та ГРВІ в столиці. Такі заходи триватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації в місті. У столиці, як і в інших містах, лютує грип, в тому числі свинячий (штам A/H1N1). Раніше ми писали, що треба знати про цей вірус і як лікуватися. 112.ua розбирався, що на практиці означає карантин. А розбиратися довелося на підставі досвіду попередніх років, бо у КМДА нам не змогли відповісти, що передбачає введений мером карантин і хто в адміністрації за нього відповідає. Навіть на сайті КМДА на момент написання статті не було ніякої інформації про карантинні заходи в столиці. Отже, карантин – це комплекс адміністративних та медико-санітарних заходів, спрямованих на обмеження контактів або ізоляцію інфікованої або підозрюваної в інфікованості людини або групи осіб. Карантин дозволяє попереджати занесення і поширення карантинних хвороб, в число яких водить і грип. Карантин активно застосовується в повсякденній протиепідемічній практиці. Він передбачає припинення відвідування хворих в стаціонарах під час епідемій грипу, діти в дошкільних установах роз`єднуються, забороняється прийом нових дітей, переведення дітей із групи в групу, активно виявляються і ізолюються хворі діти. Для профілактики інфекційних хвороб карантин передбачає недопущення до школи та інших дитячих установ носіїв інфекції, а також тих, хто контактує з інфекційними хворими. Також карантин передбачає виявлення та ізоляцію хворих, ряд санітарних заходів, наприклад санітарну обробку, дезінфекцію, імунізацію. Строки карантину встановлюються залежно від термінів інкубаційного періоду тієї або іншої інфекції. Для вірусу грипу карантин зазвичай становить 7 днів. Кличко не уточнював, до якого числа вводиться карантин у Києві. Карантин у зв`язку з грипом в навчальних закладах Серед дітей дошкільного та шкільного віку поширенню вірусів сприяє незрілість імунної системи і недостатність санітарно-гігієнічних звичок, властивих дорослій людині. В дитячому садку та іншому навчальному закладі карантин поширюється на всю групу, яку відвідувала хвора дитина. Карантин у навчальних закладах передбачає обмеження всіх контактів інфікованої вірусом людини і тих, хто міг заразитися, з метою запобігання розповсюдження інфекції з осередку зараження.

Під час карантину: – всі діти, які мали контакт з хворим, повинні проходити регулярний огляд з вимірюванням температури, оглядом слизової носоглотки та фіксуванням загального стану – ці заходи допомагають вчасно виявити хворих дітей; – вводиться заборона на проведення профілактичних щеплень та реакції Манту, так як інфекційні захворювання є протипоказаннями для такого роду процедур; – скасовуються всі масові заходи, під час яких учні з кількох класів або шкіл перебувають разом у великих групах в тісному контакті; – скасовується кабінетна система освіти – під час карантину учні залишаються в одній класній кімнаті; – скасовуються уроки, під час яких учні з кількох класів повинні перебувати разом; – скасовується проведення уроків на вулиці, тобто поза приміщеннями. Крім того, в закладах проводиться регулярне вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів всіх поверхонь, що мають частий контакт з руками або слизовими дитини, а також кварцування - знезаражування повітря в приміщенні ультрафіолетовим випромінюванням кварцової лампи. Шкільні заняття та відвідування дітьми дошкільних установ призупиняється на термін не менше ніж 7 днів за одночасної відсутності в класі або групі більше ніж 2 % дітей, хворих на грип і гострі респіраторні інфекції. Відзначимо, що всього в Києві працює понад 500 середньоосвітніх шкіл, близько 600 дитсадків і близько 140 інших навчальних закладів. Карантин у зв`язку з грипом в медичних установах Період карантину в лікарні вводиться указом головного лікаря. У період карантину відвідування пацієнтів заборонено. Прийом передач і доставка їх здійснюється працівниками довідкового бюро. Також вводиться обов'язковий масочний режим і для співробітників, і для пацієнтів.

Зазвичай комплекс заходів передбачає: — дотримання температурного режиму, режиму провітрювання, проведення поточної дезінфекції, дотримання персоналом масочного режиму; — проведення неспецифічної профілактики персоналу лікувально-профілактичних організацій; — проведення знезараження повітря і поверхонь у приміщеннях з використанням ультрафіолетових опромінювачів рециркулярного (закритого) типу (застосування опромінювачів відкритого типу допускається тільки за відсутності людей); — своєчасну ізоляцію хворих з симптомами грипу та ГРВІ з соматичних стаціонарів; — проведення своєчасного перепрофілювання ліжок для госпіталізації дитячого населення та вагітних жінок, хворих на грип та ГРВІ. Також керівникам лікувально-профілактичних закладів необхідно забезпечити: — амбулаторно-поліклінічне обслуговування дитячого населення та вагітних жінок переважно на дому; — функціонування фільтра при вході до установи з розподілом потоків соматичних хворих і хворих з симптомами грипу та ГРВІ; — обов'язкову госпіталізацію хворих з важким клінічним перебігом грипу та ГРВІ, хворих із закладів з цілодобовим перебуванням, а також осіб, які проживають у гуртожитках. Обмеження на проведення публічних заходів Найрозмитіший пункт. Очевидно, мова йде про заходи, дозвіл на проведення яких дає міська влада. З мітингами, концертами, шоу чи PR-акціями в столиці доведеться почекати. А новорічну ялинку на вихідних, мабуть, розберуть.

Зазначимо, медики очікують, що кількість хворих на грип та ГРВІ в Києві до кінця тижня може зрости до 20 тис. осіб.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Ценные пиндосяцкие бумаги могут представлять ценность только при поносе.
вАМ СОЛНЦА НЕ НУЖНО - бАНДЕРА вАМ СВЕТИТ! вАМ ХЛЕБА НЕ НУЖНО - РАКЕТЫ ДАВАЙ !!!
уКРАИНЦИ! вАМ СОЛНЦА НЕ НУЖНО - бАНДЕРА вАМ СВЕТИТ! вАМ ХЛЕБА НЕ НУЖНО - РАКЕТЫ ДАВАЙ!!!
Весёлый Роджер
Я не Зразумыл ни хрена! А шо у россейском Крыму до хрена щирых партизан? А на Донбассе, Луганску? ЩО зовсим НЫМА??? А що так? А ..., нима грошей для патриотив! А вот такие пропа_Хандоны хунты, типа Шмули_Елен, в 2014 року писали, о скором огромном партизанским движении на ВСЕЙ пророссийской территории. И ... НИКОГО! Тильки щирые рагули долбоЭбы, шо Героически валили мачты и строили баррикады на жд путях. Щоб вуголь не шёл на прямую нищебродам эуропейским, а тильки через Белоруссию и не поверите, через самого аХрессора Россию! Ось воно як! По старой щирой традиции!!! Уси гуртом спиваем! «Батько наш - Бандера, ну а Псаки - мати, Ми за олигархив пидем воювати! | (2) ©» «Приспів: Ах, лента за лентою – набої подавай, херой Семэн Сэмэнченко, в бою не відступай! Ах, лента за лентою – набої подавай, херой Семэн Сэмэнченко, швыдчее ты тикай!» Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Сало уронили! Рагульему роду - нима переводу! Сила нации у повний дебилизации!
Весёлый Роджер
Это Шмуля что такое "просто ляпота сквернословия"??? Это значит -тебе всё можно - ты .лядь пархатый дэбил избранный по дупе? А всем остальным ты тут делаешь замечания, да ещё поучаешь их уму разуму! Ну ТВАРЬ хуцписткая, ну МЕРЗОСТЬ продажная! Для всех, поисковик Гугл - "что такое хуцпа". И пусть хоть Один мне тут напишет, что это не про тебя Шмуля, пархатая ты мерзкая и СВЕРХНАГЛАЯ ТВАРЬ!
Игбун Хохлов
А как в пиндостане? Какое там соотношение миллиардеров к куче нищих? У 17% населения денег даже на жратву не хватает.
Герой Крут
Даже не знаю... Косовский сценарий лучше подходит для Крыма. А в известной всем гимно-песне поется, что "від Сяну до Дону".
Весёлый Роджер
ГДЕ там слово ЕВРЕЙ??? ЭЙ поддонок ШМУЛЯ! ГДЕ??? Ты фекалия своего народа как и Бени, Пети, Зели и др. продажные поддонки! У вас НЕТ Родины, бо вы все вот такие - ТВАРИ и продажные УРОДИНЫ!