Обществоeducation.24tv.ua13 мая

Що робити, якщо постійно думаєш про гроші: 3 стратегії від психотерапевта

nk_hauz/-m_amrjwrxn2hh1whilc.jpg

Від занепокоєння втратити роботу та джерело доходу під час пандемії до страху невиплати кредитного договору. Молоді люди сьогодні часто стикаються з багатьма стресовими ситуаціями, коли справа стосується фінансів.

Фінансове занепокоєння – це не лише турбота про те, щоб мати достатньо грошей. Такий стан супроводжується симптомами загального розладу нервової системи, напругою, подекуди параноїдальними думками та дратівливістю.

Експертка з психічного здоров'я та ліцензований психотерапевт Аманда Клейман пропонує 3 стратегії, які допоможуть впоратися з фінансовою тривожністю.

Змініть своє ставлення до фінансів

На думку лікарки, необхідно переглянути ваше ставлення до фінансів та встановити здорові "стосунки" з власними грошовими накопиченнями.

Багато догм про гроші, які людина сприймає як істину, закладено ще у дитячому віці. Батьки нав'язали нам віру в те, що фінанси повинні бути основною метою та головним показником успіху.

Коли справа стосується грошей, то ми часто намагаємось встановити контроль над ними або жорсткі правила, опираючись лише на відчуття необхідності, а не об'єктивно проаналізувавши ситуацію та власне фінансове становище.

Здорове управління грошима повинне початися з аналізу, а не з пошуку можливостей заробити, – вважає Клейман.

Регулярно змінюйте тактику

Якщо ви займаєтесь аналізом фінансової ситуації лише у критичні моменти, то це закріплює відчуття, що гроші є чимось небезпечним, і їх треба боятися.

Однак, якщо запланувати щомісячний огляд власного бюджету та регулярно шукати можливості покращити грошове становище, навіть у найсприятливіші часи, то фінансова напруга поступово спадатиме.

Якщо ви чітко будете знати, звідки ваші гроші надходять та на що витрачаються, то будете менш стурбовані, коли настануть непередбачувані ситуації і доведеться швидко реагувати, змінюючи тактику накопичення, економії та інвестицій коштів.

Знайдіть причину вашого хвилювання

Буває, що у людини є глибші емоційні причини, чому вона переживає за свої гроші. Все, що відбувається всередині вас, обов'язково знайде певне втілення у ваших фінансах.

На думку Клейман, якщо людина втратила у певний час контроль над чимось або кимось, то згодом вона буде намагатися параноїдально контролювати власні фінанси.

В таких випадках необхідно створити набір інструментів, які допоможуть почуватись більш зосереджено. До прикладу, можна дзвонити другові, гуляти або читати книгу в ті моменти, коли ви відчуваєте пригнічення.

Якщо фінансове занепокоєння заважає вашому повсякденному життю, то не треба соромитися звернутися до кваліфікованого фахівця, будь то психотерапевт чи фінансовий планувальник.

💬 Последние комментарии
Луна -2
В отношении лиЦА -КАКОГО ?уКРАИНСКОГО ЧТО -ЛИ:в России -то в случае войны (если на нее нападут , что не дай Бог,соберутся с силами , и дадут отпор,И ты меня прости все эти лица - государственные чиновники - ТОТ ЖЕ Миллер ,Сечин,Шаманов,Они работают на государство -А что на Украине - кто у нас заинтересован в работе не на свой карман , а именно на государство - ну ка назови?Таких нет- есть только те кто работает на свой карман . тот же Порошенко ,тот же Ахметов,тот же Коломойский..
Луна -2
Вопрос - как действовала Украина - она что отстаивала свои права - или отошла в сторону -О российском Крыме не беспокойся -Путин его амерам не отдаст - Одно дело Крым времен Януковича ,КОТОРЫЙ БЫЛ ЛОЯЛЕН к России, а совсем другое дело - Украина недружественная в лапах америуканцев - То как ты думаешь сам......Думаю, Путин его не отдаст .
Луна -2
Внимательно читай газеты, и ресурсы на интернете - может и проскользнет что -либо в твоей дурной головушке .Об этом даже украинские ресурсы писали ,Так что мил друг смирись ...В результате всенародного Рефрендума - в Крыму проголосовало - до 90% ЖИТЕЛЕЙ КРЫМА.
е
Елена, вот он твой мировой лидер...по мусору..
Весёлый Роджер
На Мальте нельзя, а на дешёвой АЗС можно! Так Шмуля Сруля! МРАЗЬ пархато-щирая! Расскажи як ты там працюешь дупой на травке, лобстером у канавки? «Елена - 29 июля 2020 - … дупу давала,сдавала на прокат, билеты на свою дупу продавала,час пользования, десять литров 92 го,два часа 15 литров ,три часа 20 литров ,всю ночь 25 литров ,ха и пачку сигарет с зажигалкой,но то для тебя,я не курю и не пью…, а вот гроши я люблю.» Расскажи нам, як щирая колония xoxлатых мартышек, вже ВОСЕМЬ РОКИВ, скачет у Эуропу та продаёт там на шляхах и у сортирах свою нищебродную *опу! Яки покращення? Ну дафай брехло пархатое начинай....
е
А по имени уже ссышь назвать сама знаешь кого?))) чуешь, что там в случае чего точно спросят: и за бред в сторону России и за сдачу америкосам национальных интересов...
Игбун Хохлов
Хохлоту не знает слова "РЕФЕРЕНДУМ"?