Що робити, якщо ваша дитина потрапила в погану компанію: поради психолога
Общество24tv.ua18 марта 2020

Що робити, якщо ваша дитина потрапила в погану компанію: поради психолога

У дітей часто бувають непорозуміння з батьками, а найбільше – у підлітковому віці. Або ж вони можуть закритися в собі і фактично не спілкуватися з дорослими. Інколи це може означати, що ваша дитина потрапила в погану компанію.

Психологи запевняють, що підлітки часто опиняються під чужим впливом, потрапляють в різні компанії, про існування яких батьки не знають.

Що ж тоді робити батькам? І як цього не допустити? Порадами поділилася шкільна психологиня Наталія Сидоренок виданню ТСН.

Експертка стверджує, що погана компанія – це не завжди асоціальна компанія, де є спиртне, гра в карти на гроші або наркотики. Часто діти потрапляють в такі компанії в пошуках гострих відчуттів, спілкування, свободи, нових емоцій, які неможливо отримати вдома.

Хто в цьому винен? Якщо дитина приховує від батьків своїх друзів і не посвячує тата-маму в свої справи, то в цьому насамперед винні самі батьки. Ймовірно, вони тривалий час не звертали на дитину жодної уваги і були зайняті тільки своїми проблемами, тому дитина заходилася шукати їм заміну.

Як батькам не втратити довіру дітей?

"В ідеалі батьки з дитинства повинні бути друзями для своїх дітей, щоб їм довіряли, розповідали про свої справи, мрії та друзів. Тоді і в підлітковому віці діти будуть ділитися з батьками. Звісно, в них обов'язково з'являться свої секрети, але все ж батьки знатимуть хоча б у загальних рисах, де, з ким проводить час дитина, і чим вона займається", – каже психологиня.

До того ж батьки повинні бути мудрими і терплячими. Якщо навіть не дуже подобається те, чим займається компанія дитини, не можна одразу влаштовувати скандал і замикати дитину в кімнаті. Краще набратися терпіння і разом обговорити те, що турбує.

А часом потрібно просто дати дитині свободу.

"Наприклад, донька-підліток радісно повідомляє мамі: "Ми сьогодні заліземо на дах п'ятиповерхівки і будемо знімати захід сонця!". Зрозуміло, що у мами одразу стане серце, і вона питиме заспокійливе, але якщо влаштувати скандал і не відпустити дитину, то наступного разу мама просто не дізнається, де і як проводить час її донька. У такому разі можна дати дитині кілька слушних порад і попросити бути обережною", – відповіла Наталія Сидоренок.

Але якщо дитина розповідає про те, що компанія замислила щось небезпечне і навіть кримінальне, батьки зобов'язані спокійно обговорити це з дитиною, пояснити, до чого це все може призвести, і відмовити.

Що робити батькам, якщо дитина потрапила в погану компанію

Не всім вдається зберегти довірливі стосунки з дітьми. Якщо батьки бачать, що дитина перебуває в депресії, їй постійно хтось телефонує, у будинку зникають гроші і сама дитина надовго йде в невідомому напрямку – потрібно обов'язково з'ясувати ситуацію.

Можна обережно поспілкуватися зі шкільними учителями, керівниками гуртків, сусідами. І не варто чекати на щось фатальне: потрібно постаратися витягнути дитину з поганої компанії, доки не сталася біда.

Як переключити увагу підлітка?

Якщо батьки помітили, що дитина змінилася на гірше та шукає нових відчуттів з невідомими вам людьми, потрібно спробувати відвернути її і переорієнтувати. Наприклад, можна запропонувати подорож до міста або країни, де дитина давно мріяла побувати.

Або запропонувати разом відвідувати спортзал, басейн, чи навчити дитину стріляти в тирі.Дитина навряд чи відмовиться від пропозиції батьків вчитися кермувати машиною або мотоциклом. За словами психологи ні, якщо ваше чадо займеться цікавою справою разом з вами, погана компанія піде на задній план.

Головне – налагодити довірливі стосунки зі своїми дітьми. Навчитися довіряти одне одному. Дітям приємно пишатися своїми батьками: розумними, добрими, сучасними, які стежать за собою, і не проти подивитися з дитиною її улюблений фільм. У будь-яких конфліктних ситуаціях батьки повинні вміти поставити себе на місце дитини і проаналізувати: чого б їм не вистачало в такій ситуації?

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
А возить то что? Предприятий то нет.
Гость
А за сожженный кислород? Еще не?
новости с дырляндии
Вот это просто перл "временно подконтрольную территорию Украины"!)))) Дырляндия даже не понимает, что это она находится на временно "подконтрольной", а правильнее сказать на ОККУПИРОВАНОЙ УКРАИНСКОЙ ТЕРРИТОРИИ! Ваша дырявая земля, даунбасята, находится на 2 метра ниже, скоро вы все туда и отправитесь.
Остров Самоневезения
Остров самоневезения ( старая песня на новый лад: https://www.youtube.com/watch?v=goFIxxWru78 ) Весь пропитан вирусом, абсолютно весь, Осторов кипарисовый в океане есть, Осторов кипарисовый в океане есть, Весь пропитан вирусом, абсолютно весь. Там под кипарисами - люди-дикари, С масками на лицах, с вирусом внутри, С масками на лицах, с вирусом внутри, Там под кипарисами - люди-дикари. Что они ни делают - вирус тут как тут, Видно, заклинания вирус не берут, Видно, заклинания вирус не берут, Что они ни делают - вирус тут как тут. Вирус не выводится, намертво прирос, Плачут, Богу молятся, не жалея слёз, Плачут, Богу молятся, не жалея слёз, Вирус не выводится, намертво прирос. Вроде не больные - и могли бы жить, Им бы пандемию взять и отменить, Им бы пандемию взять и отменить, Вроде не больные - и могли бы жить. Как назло, на острове вводится надзор! Бунтарям без масок - штрафы и позор! Дикарям без масок - штрафы и позор! На проклятом острове вводится надзор! По такому случаю с ночи до зари Плачут невезучие люди-дикари И не знают, бедные, как им дальше быть: Вирусы - зловредные, все не истребить...
Гость
Хер вам восстановление!
Гость
Отныне, ВСУшники не бойцы, которые должны защищать от внешних угроз, а мародеры и убийцы. Способны стрелять в безоружных, а вот при виде русской армии - сразу очко сжимается.
Безымянный
Да? Вот это Вы коллаборанты, то есть выполняете указания Сороса и Байдена. Как раз начал штамповать, так и будь ублюдком, идите в тюрьму!