Обществоsuspilne.mediaJun 22

Що робити при укусах комах. Поради лікаря

nk_hauz/-mckixnff4bbfkhqqqms.jpg

Розпочався період літніх відпусток, активного відпочинку та перебування на природі. Як уберегтися від укусів комах, і як діяти, якщо комаха все ж вкусила, Суспільному Карпати розповів кандидат медичних наук, завідувач кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету Олександр Александрук.

Порада перша

Лікар вважає, що найбільш ефективним захистом від укусів комах є відповідний одяг: "Якщо ви плануєте перебувати на природі в тих місцях, де комах є більше, а це, як правило, болотисті, вологі місця, місця, де є багато чагарників чи дерев, то варто використовувати одяг, який максимально закриває вашу шкіру".

Порада друга

Крім того, на відкриті ділянки тіла варто наносити засоби, які відлякують комах.

"Єдине, на що тут треба звернути увагу, – на вік: чи можна застосовувати засіб, наприклад, для дітей. Також зверніть увагу на доцільність таких засобів: якщо ви боїтеся укусів комарів, а вони з’являються переважно ввечері, то немає змісту наносити засіб увесь день. Достатньо тільки увечері", – радить Олександр Александрук.

Порада третя

Ця порада стосується людей, які знають, що в них є алергічні реакції на укуси комах: "Таким людям, щоб зберегти своє життя і здоров’я, треба мати в своєму арсеналі препарат, що містить адреналін, який людина може легко використовувати".

Як видалити з тіла людини кліща

Укуси кліщів в Україні можуть супроводжуватися захворюванням "Лайм-бореліоз". Бактерії спочатку викликають місцеві запальні зміни, а потім можуть перейти у важке хронічне захворювання – хронічний бореліоз.

"Якщо вас вкусив кліщ і перебував на шкірі більше як 24 години, а з моменту укусу пройшло не більше як три доби, є ризик, що ви були інфіковані бореліями. У такому випадку існує протокол одноразового прийому антибіотика, який дозволяє запобігти розвитку бореліозу. Зверніться до дерматолога, інфекціоніста чи сімейного лікаря", – говорить Олександр Александрук.

Якщо витягнули кліща одразу, то достатньо обробити місце укусу антисептиком. Видалити кліща можна самостійно, розповідає лікар.

"Береться звичайна нитка, робиться петля (але не зав’язується) довкола кліща, максимально притискається до шкіри довкола кліща і легенько стягується, – розповідає Олександр Александрук. – Після цього нитку скручують за чи проти годинникової стрілки і за декілька обертів кліщ акуратно витягується. Після цього треба роздивитися кліща, чи є всі фрагменти. І під лупу глянути на місце укусу, чи там нічого не залишилося".

Як зауважує Олександр Александрук, не всі кліщі заражені бореліями. Це – справа випадку.

💬 Последние комментарии
Елена
А в Москве нищих попрошаек нет?вон Роджер тоже попрошайка у российских олигархов,только он не на улице стоит,а за компом деньги отбивает, только ты этого не понимаешь,в отличие от тебя он за а свою писанину деньги имеет.,а я нет,шоб ты знал.
ЕСТЬ ТРИ ВЕРСИИ
1). Сработала ловушка принципа ,,петля туземцев- людоедов,, . Детишки играли. Не повезло. 2). Сработала ловушка принципа ,,петля туземцев- людоедов,, . Шишов бежал получать посылку-закладку и попался. Навели специально. 3). Сработала ловушка принципа ,,петля туземца- людоеда,, . Украинские гитлерюгенды проводили ,,военные учения,, . Удавили целенаправленно!
Елена
Роджер говорит что это пережитки прошлого,теперь время частных клиник ,там супер-пупер врачи лечат самыми передовые ми методами,поэтому слепого сделают зрячим, тупого умным,а Роджера хорошим человеком,они ведь двигатели прогресса,а то пережитки Полпота,так что радуйся е, Украина социальное государство.
Вотс нью беспризорщина
Банды, банды, банды Нью-Йорка... Идет к тому, что эти бездомные отрежут голову нашему любимому Такеру и станут новыми и успешными хозяевами жизни.
е
Елена, вот она твоя супер Америка.. Что ж она не в состоянии НИФИГА сделать у себя? Видишь нищих у них много и ещё одна, т.е. ТЫ им на хер не нужна, но ты ж тупая, этого не понимаешь...
123
Ну так какого хрена тогда там выступать и еще скандалить?
е
Ха, в гоструктурах нет даже сканеров позволяющих ID карту просканировать, а тут такое....
Авторские статьи
Топ новость36м. назад
«Такие ракеты перехватить невозможно»: как Россия реализует программу создания гиперзвукового оружия
Новости дня2ч. назад
Открытое письмо Путину: Грузия вымаливает дружбу у России
Авторские статьи3ч. назад
Кулеба: Путин хочет «собрать СССР». Сеть: «Лучше быть едиными и великими!» 6
Авторские статьи5ч. назад
«Кровавая неделя» Донбасса
Новости дня7ч. назад
Связи с "Боцманом" из "Азова". Что известно о смерти белоруса Шишова, которого нашли повешенным в Киеве 1
Политика8ч. назад
«Ещё плодоносить способно чрево, которое вынашивало гада» 1
Авторские статьи8ч. назад
У Европы всё меньше охоты слушать бредни страны-анекдота 2
Геополитика8ч. назад
ЕС отплатит Литве за отказ от приема беженцев той же монетой
Авторские статьи11ч. назад
«Процесс начался ещё до Олимпиады»: коллега Тимановской по сборной Белоруссии — о её характере и скандале с выдворением 2