Обществоyaizakon.com.ua18 нояб.

Що робити власникам собак, які входять у перелік небезпечних порід

nk_hauz/6YV6rX57g.jpeg

Турбуватися про домашнього улюбленця, слідкувати за його здоров’ям –  далеко не всі обов’язки відповідального власника тварини. Через недбалість у догляді та вихованні, домашній улюбленець може становити небезпеку для оточуючих. Доволі часто постраждалими від тварин, а перш за все собак, стають сусіди чи просто перехожі на вулиці. Мова йде про собак, котрі через свої фізіологічні особливості здатні вийти з під контролю власника та заподіяти шкоду.

Про це розповідає головний юрист відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Кирило Валько, пише «Я і Закон».

Відповідно до частини 5 статті 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», особа-власник домашньої тварини зобов’язаний забезпечити безпеку оточуючих людей, тварин і майна від заподіяння шкоди супроводжуваної тварини, якщо вони з’являються поза місцем свого проживання або утримання. І тому на законодавчому рівні затверджений обов’язок власника страхувати відповідальність за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам.

Отож, постанова Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам» прийнята з   метою   забезпечення відшкодування  шкоди,  заподіяної  життю,  здоров’ю  та/або  майну постраждалої особи.

Хто і коли повинен укладатися договір страхування?

Власники собак,  породи яких зазначені у додатку цього Порядку, до або під час її реєстрації, перереєстрації повинні в установленому порядку укласти   договір   обов’язкового   страхування   відповідальності власників  собак  за шкоду,  яка може бути заподіяна третім особам.  У разі  відсутності договору страхування реєстрація,  перереєстрація собак не проводиться.

У разі  в’їзду  на  територію України та відсутності договору страхування,  укладеного в Україні, іноземець-власник собаки повинен укласти договір  страхування,  крім  випадків,  коли  власник собаки уклав відповідний договір у державі,  з  уповноваженою  організацією  із страхування  відповідальності  власників собак якої Україна уклала угоду про взаємне визнання договорів такого страхування.

Яку шкоду потрібно відшкодовувати?

Відшкодуванню підлягає пряма шкода,  заподіяна  внаслідок агресивної та/або непередбачуваної дії собаки.  Розмір  шкоди визначається в установленому законодавством порядку.

На яке відшкодування можна розраховувати?

Відповідно до ст. 6 цього Порядку передбачене відшкодування:

  • у разі відшкодування спадкоємцям особи, яка померла внаслідок страхового випадку, – 11 000 гривень;
  • у разі  призначення  потерпілій фізичній особі I,  II або III групи інвалідності – відповідно 8 250, 5 500, 2 750 гривень;
  • за кожний день непрацездатності  потерпілої  фізичної  особи, розладу   здоров’я   у    дитини  – 20  гривень,   але не більш як 2 500 гривень;
  • у разі пошкодження (знищення) майна третьої особи – у розмірі його балансової вартості,  але не більш як 30 000 гривень. У разі відсутності балансової вартості майна його  розмір  установлюється страховиком   за   домовленістю  з  третьою  особою,  але не більш як 30 000 гривень.  Якщо  така  домовленість  не  була  досягнута, розмір збитків установлюється за рішенням суду.  У разі часткового пошкодження майна для виплати страхового відшкодування  оцінюється вартість  майна,  що  підлягає  заміні  або  відновленню (вартість відновлення), у визначеному законодавством порядку.

Довідково. 10 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України підтримав зміни до Порядку і правил проведення обов’язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам. Уряд, керуючись пропозиціями громадських та зоозахисних організацій, вніс 52 породи собак до переліку небезпечних.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Елена -01 июля 2020 - …сейчас в Европе хорошо, туда все хотят и в Америку, сделают в Украине такие законы как там и будет у нас как у них,..» Та запанують зрази, зараз уси зарази! «В НБУ ПОГІРШИЛИ ПРОГНОЗ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ»
Весёлый Роджер
«Елена - 05 мая 2020 - С Парубия спроса нет, неподсуден.,справка прилагается,это лучше,чем охранная грамота, индульгенция на всю жизнь,…» «Елена - 23 апреля 2020 - Татьяна Чорновол … , ку а разумнее тебя ,в разы, притом она кто, к кто ты, никто ты , полный ноль, ха. ..» «А Украина идёт в Европу.»… хотя и мает голую *опу! Сала Уронили! «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.» Сила нации у полной дебилизации? Сало не роняйте, для рагуль-убийц него ховайте!
е
Елена не прокомментируешь? или ты только маты и бред про Роджера и Россию писать в состоянии, а на большее мозгов у тебя тупой дуры не хватает....
е
увы, но да...работать майданутые точно не будут...а нормальный человек в этот гадюшник с дерьмом не полезет..
Луна -2
Пиджачок от Бриони -если помялся, можно заменить на пиджак от Армани , и засучив рукава, можно поработать на свою страну- А то будет у Ющенко - глядя в камеру проникновенным взглядом, и суетливо перебирая руками -сказал -"Эти ручки никогда и ничего не крали "_можно подумать, что в самом деле не нажился тогда на больничке будущего .Нет здесь, и никогда не будет честного президента ,который не валил бы все на Россию. а засучив бы рукава разгребал бы эти авгиевы конюшни.Атмосфера не располагает - воздух особенный для кражи из государственного кармана годится-хотя карман не вечный, и в нем давно уже большущая дыра ,сделанная предыдущими крысами.
------
Биомаса верхов думает только лелеяни,кормлении своей биомасы а не о стране и народе который что то производит ,делает,творит.
-------
В этой стране умные,талантливые не нужны- дно стало властю а там деграданты которые боятся достойных людей.Украиной правит дно общества-истино биомаса типа третяковой и зе.
Авторские статьи