Обществоwww.epochtimes.com.uaOct 7

Що важливіше, самотність чи спілкування: дослідження

Іноді нам хочеться просто побути наодинці із собою. Розібратися з думками, розслабитися і відпочити в тиші.

nk_hauz/-mj29vmzwfdg2vz8oggc.jpg

Але секрет успіху не в тому, щоб якомога частіше насолоджуватися самотністю, або, якщо ви любите спілкуватися, проводити час з іншими людьми. Як показують дослідження, тут, як і в будь-який іншій сфері життя, працює правило золотої середини. Іншими словами, ваша щоденна «соціальна дієта» повинна бути збалансованою.

Зв'язок між спілкуванням і самопочуттям

Вчені провели аналіз соціальних звичок приблизно 400 американців, які впродовж дослідження вели щоденник, зазначаючи в ньому час, проведений з іншими людьми, і час, проведений на самоті. Окрім того, вони повідомляли про те, як почувалися протягом дня.

Систематизувавши і проаналізувавши отримані дані, дослідники простежили закономірності, які пов'язують соціальну взаємодію і самопочуття. У 2019 результати було опубліковано в журналі Human Communication Research.

Соціальна екосистема

Дослідники використали для опису комплексу взаємодій і самотності термін «соціальний біом». Як правило, наші соціальні біоми являють собою сукупність трьох видів станів: поверхневого спілкування з незнайомими людьми, проведення часу з друзями та сім'єю, і самотності.

Щоб підтримувати самопочуття на належному рівні і бути успішним, потрібно добре збалансувати ці три складові.

Ідеальна соціальна дієта

Джеффрі Хол, професор комунікаційних досліджень в Університеті Канзасу, розробив теорію під назвою «Communicate Bond Belong». Її суть полягає у двох твердженнях. Перше — ми мотивовані взаємодіяти, бо зацікавлені у створенні значущих відносин. І друге — ми не можемо взаємодіяти постійно, тому що у нас обмежена кількість енергії.

Спілкуватися з іншими людьми корисно, але якщо робити це весь час — ви будете виснажені. Усі ми знаємо, що навіть незначна розмова «про погоду» буває виснажливою.

Як вважає Джеффрі Хол, найприємнішими бувають бесіди з друзями, із якими вам легко: не потрібно хвилюватися, що вас неправильно зрозуміють, і ви завжди впевнені, що вони ставляться до вас із щирою доброзичливістю.

Такі дружні контакти не є обов'язком і зазвичай не потребують великої затрати сил. Є й інший вид контактів, які ми зобов'язані підтримувати для нашої роботи та різних справ. Однак для гармонійного життя та розвитку важливі і ті, й інші.

Самота — іще одна важлива складова соціальної дієти.

«Мова йде про співвідношення й пропорційність, — говорить Хол. — Іноді потрібно побути в тиші, подрімати, помедитувати, розслабитися тощо. Такий час наодинці із собою необхідний, щоб підтримувати систему стосунків у рівновазі».

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!