Обществоpravda.com.ua7 янв.

Шокін саботує реформи - член Харківської правозахисної групи

Генпрокурор України Віктор Шокін саботував останній раунд реформ у органах прокуратури, через що під виглядом нової дієздатної системи збереглася стара. Про це йдеться у висновках члена Харківської правозахисної групи Галі Койнаш, опублікованих на сайті Атлантичної ради. На її думку, "безпрецедентна реформа", про яку говорив Шокін у новорічному зверненні до колег, насправді – лише "косметичні" зміни. Койнаш вважає, що занепокоєння громадськості тим, що Шокін є представником "старої гвардії", виправдалися. Закон щодо реформування органів прокуратури мав запрацювати 25 квітня 2015 року, але запуск його положень відклали до 15 квітня 2016 року. Конкурсний відбір місцевих прокурорів передбачав оновлення кадрів. Однак якщо спершу 60% кандидатів були "аутсайдерами" – людьми не зі старої системи, то після двох етапів незалежного тестування їх залишилося лише 22%. А після інтерв’ю з кандидатами з боку відбіркової комісії, де 4 членів – люди Шокіна, а 3 – від парламенту, лише 3% успішних кандидатів були "аутсайдерами". А після "останнього слова" Шокіна сторонніх кандидатів не лишилося зовсім, пише Койнаш. За словами заступника генпрокурора Віталія Каська, якого право захисниця вважає чи не єдиним із реформаторів, 84% місцевих прокурорів, призначених Шокіним, раніше були районними прокурорами і переважно працювали на таких посадах за президентства Віктора Януковича. Койнаш визнає, що проти конкретних людей немає доказів, але сама статистика підриває віру в реформи. Депутат Соболєв Єгор назвав це просто "ротацією" старих кадрів. Експерт констатує розчарування в середовищі громадських активістів, яких фактично витиснули з процесу реформування прокуратури, тоді як Шокін вдається до "косметичних" або половинчастих заходів. Недовіра наростає і в Україні, і в Євросоюзі, пише Койнаш. Втім, проблема не лише в кадрах, але й у незалежності прокурорів. Навіть створення Генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки ГПУ експерт вважає контраверсійним. Так, Олександр Банчук із Інституту правових і політичних реформ стверджує, що Генпрокуратура лобіює законопроект, який убезпечив би прокурорів від нагляду Національного бюро з боротьби з корупцією та Державного бюро розслідувань.

💬 Последние комментарии
ну да
жидо враг и агент спец служб против (СССР) будет ездить по ушам славянам что бы те вступили в конфликт 😆
Елена
Тебя ещё не спрашивала.
Антиелена
Лучше б ты промолчала, Ленка-дура-белка-целка! Иногда это лучше чем что-нибудь да ляпнуть, но последней!
Круля вбили
А все потому что пуритане расстреливали левеллеров. Нужно наоборот.
хата НАТО с краю
Скоро Болгария Румыния, Чехия и Польша опять станут Российскими "СОЦ-СТРАНАМИ"... Путин зла не помнит - он его записывает (требует все документальные отчеты) о членах участниках предстоящего военного кризиса в Европе. Они все будут наказаны!
Германарих
Так что сия сомнительная затея обречена... Славяне, как и евреи, рассеялись и стали свободными людьми.
Каты знущаются из нас ! (Шевченко)
понаехавшие римские католики-инквизиторы убивают местное население протестантов, в тихой, мирной процветающей Северной Ирландии... Еще живы те люди, которые помнят разрушенные города, расстрелянные фасады домов, детей, играющих среди обломков... и Святую Инквизицию. Об этом «картофельном геноциде» 1845-1849 гг., который унес жизни два миллиона ирландцев, а еще три миллиона отправил искать спасения на чужбине подробно в статье «Пытка нищетой: путь «ирландского голодомора». https://versii.com/news/332211/