Обществоgreenpost.ua7 окт.

Синдром емоційного вигоряння: коли виникає і як відрізнити від утоми

nk_hauz/mT7OtTv7R.jpeg

Коли зловживання особистими ресурсами стає перманентним, результат проявляється у вигляді різного ступеня психологічних порушень, розповідає «Сучасна газета».

Однак слід відрізняти справжнє вигорання і звичайною втомою. Втома – це тимчасове зниження працездатності людини, яке виникає через інтенсивну і довготривалу роботу. Основна відмінність полягає в короткочасності. Після втоми людина здатна доволі швидко відновити кількісні і якісні показники своєї роботи. Коли ж ідеться про емоційне вигоряння, то тут важливо розуміти, що період відновлення вимагає достатньої кількості часу і зусиль.

Дуже часто через вищезгадані короткострокові зниження працездатності, на які ми не звертаємо уваги, відбувається хронізація симптомів і перетікання їх у вигляд розладу. ВООЗ офіційно визнала синдром емоційного вигорання (СЕВ) професійним захворюванням.

СЕВ має як психофізичні, так і соціально-психологічні та поведінкові симптоми. Психофізичні симптоми СЕВ — відчуття хронічної втоми, загальна астенізація, порушення сну, зміни ваги. Соціально-психологічні — почуття надмірної відповідальності, пасивність, нудьга, байдужість, тривога, негативізм вживання алкоголем, нікотином. Поведінкові: невиконання пріоритетних завдань, дистанційованість.

nk_hauz/0bjOpov7R.jpeg

Уперше термін СЕВ застосовано в 70-х роках ХХ ст. американським психіатром Г. Фрейденбергом. Ще в той час вчені методом спостереження дійшли висновків, що хронічний стрес – реальна проблема, яка потребує комплексного і інколи навіть медикаментозного лікування.

«В таких ситуаціях не допомагає поширене «Візьми себе в руки!» або «Ти можеш!», це може мати навіть зворотній ефект внаслідок загостреного відчуття власної неповноцінності», — ідеться в повідомленні.

Існує низка професій, представники яких більш схильні до СЕВ. Це переважно ті, що передбачають постійний контакт з іншими людьми: вчителі, лікарі, соціальні працівники і навіть психологи. Але загалом стрес-реакція на виробничі та емоційні вимоги цілком застосована до усіх сфер людської діяльності.

Причини СЕВ:

  1. Тривала робота в напруженому режимі.
  2. Навантаження, емоційні або фізичні.
  3. Відсутність належної винагороди.
  4. Виснажлива атмосфера в колективі.
  5. Переоцінка цінностей
nk_hauz/X-COtTDnR.jpeg
💬 Последние комментарии
Нам оно надо?
Скажу одно. Как только человечество освоит термоядерный синтез так сразу подорожает электроэнергия для населения.
Луна -2
Маршем пленных по Красной площади может и пройдутся...А так не надейся. -встречат у границы и отправят назад самую сильную армию Европы, бегом ... аж до гордого Львива
Луна -2
Не надо быть колдуном , просто нужно уметь видеть -рассчитывать к чему это приведет Думаю люди уже понимают , что на лжи и подлости государства не построишь .и еще -я не думаю что Зеленский уйдёт сам- те , кто побывал у корыта власти - никогда не откажутся от второго срока для того чтобы набить карманы. И еще на Украине нет лидера, которые могли бы спасти Украину...от войны и дать ей мира Кроме того, мы забываем еще вот о чем -ПОдрастает поколение отравленное нацизмом -ведь вылечить его не так просто .
Гость
Реально харчи у рагулей подорожают конкретно! Пекарни , молочка , мясокомбинаты - везде нужен газ и много ! Где тут пидарас каменяр ? А ну расскажи нам вуйко про пердячий газ!!!
Юрий
Ты жопорукий только кизяки месить и можешь
Кот
Гуляй,рванина,от рубля и выше!!!
ALWAS
Газ- это и тепло, и свет, и хлеб, и вода. Подорожает всё. Получается, что наше существование экономически не оправдано. Сколько сейчас нас в Незалежной ? Думаю, что скоро будет меньше.