Обществоnews.finance.ua21 нояб.

Скільки в середньому українці готові витрачати під час Black Friday — опитування

nk_hauz/JVoRpitnR.jpeg

У 2020 році Чорна п’ятниця вперше була проведена в умовах пандемії. Дані Google Trends показують, що кількість запитів, пов’язаних з розпродажами Black Friday, минулого року зменшилася на 37%. В Україні пік інтересу до Чорної п’ятниці припав на 2018 рік, а зниження інтересу було зафіксовано вже в 2019 році.

Про це пише сайт Picodi.

Свою участь у розпродажах Black Friday в 2020 році підтвердили 59% анкетованих. Решта не робили покупок з різних причин:

  • 24% не хотіли нічого купувати,
  • 13% поскаржилися на непривабливі знижки,
  • 9% – на відсутність цікавих товарів зі знижкою.

На зниження інтересу до розпродажів вплинула і пандемія: деякі покупці уникали скупчення людей (7%), а інші перебували в нестабільній фінансовій ситуації (21%). У свою чергу, 26% анкетованих просто забули про Чорну п’ятницю.

nk_hauz/8yzzpmtng.png

Чому покупці (не) люблять чорну П’ятницю

Згідно з результатами анкетування, українці ставляться до розпродажів Black Friday радше позитивно, ніж негативно. 45% українців впевнені, що Чорна п’ятниця дає можливість зробити покупки на дуже вигідних умовах. 43% не сумніваються, що чорна п’ятниця – найкращий розпродаж року, а для 34% Black Friday — відмінна можливість придбати дорогі товари з дійсно хорошою знижкою.

Однак не варто нехтувати думкою 27% респондентів, які звертають увагу на маніпуляції з цінами, коли перед початком знижок вартість підвищується, а потім «знижується» до попереднього рівня.

20% вважають, що в Чорну п’ятницю магазини роблять знижки лише на нецікавий або застарілий товар, а 17% відповіли, що розмір знижок у Black Friday не відрізняється від інших розпродажів.

Які товари цікавлять людей, які вирішили взяти участь у розпродажах:

  • на першому місці розташувалися одяг і взуття (50%),
  • на другому – електроніка та побутова техніка (38%),
  • на третій позиції – косметика і парфумерія (25%).

Середньостатистичний покупець готовий витратити на розпродажі Black Friday 3 700 гривень, а в 2020 році ця сума становила 3 800 ₴.

nk_hauz/wBzkpitnR.png