Обществоkyiinfo.com.uaAug 31

Славутич створює перший в Україні інноваційний муніципальний музей сучасного мистецтва

Славутич в рік свого 34-річчя планує відкриття інноваційного музею сучасного мистецтва. Ядром колекції стануть твори художників різних жанрів та напрямків, створені під час масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму», яка пройде цього року у кілька етапів з 31 серпня по 17 жовтня. Грантову підтримку для реалізації амбітних планів місто отримало від Українського Культурного Фонду.

nk_hauz/aKBg3AVnR.jpeg

Виборовши звання Малої культурної столиці України-2021, Славутич має амбітні плани конкурувати з іншими культурно-мистецькими центрами й не тільки на мапі країни. «Ми б хотіли посприяти перезавантаженню країни в культурному та креативному сенсі, зокрема, згенерувати й децентралізувати культурні туристичні потоки, змістивши фокус їхньої уваги на малі міста. Для нас важливо, щоб малі міста отримали можливості мегаполісів в культурному аспекті — бо це про безбар’єрність, яка у нас у фокусі, але у творчому та освітньому сенсі, – зазначає мер Славутича Юрій Фомічев. — Ми цілком готові до модернізації і переорієнтації на сферу послуг та дозвілля. Також готові до діалогу, обміну досвідом та продуктивної взаємодії з іншими регіонами».

Першим кроком на шляху до реалізації цих планів й створення насправді інноваційного музею мистецтв буде проведення втретє (з 2019 року) у місті масштабної арт-резиденції вже у відкритому форматі, тому вона має назву OFAR (Open Format Art Residence). Три окремі творчі підпроєкти мають спільну тему «Апофеоз імперії». 31 серпня – 6 вересня відбудеться підпроєкт «Фото-Графіка» (куратор – Єлизавета Зігура) для фотографів і графіків, 6 – 12 вересня – «Тривимірне мистецтво у VR» (куратор — Катерина Рай) для скульпторів віртуальної реальності, а з 12 по 18 вересня — «Медіа-арт» (куратор – Олександра Халепа).

Також у програмі виставки графіки, фотографії, віртуальної та доповненої реальності, лекції про кіно, NFT-арт, майстерність та інноваційність, майстер-класи з акварелі, створенню токенів, доповненої реальності тощо, дитячий освітній фестиваль медіа-арту та сесії з віртуальної реальності, круглий стіл по започаткуванню Музею Мистецтв Славутича, науково-практична конференція з культурології, що підсумує ініціативи грантового портфеля 16-17 жовтня.

Коментуючи тему — «Апофеоз імперії» – головний куратор ініціативи OFAR Віктор Гріза, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України зазначає: «Славутич був створений в останню добу СРСР, у 1987-1988 роках, і є результатом солідарних зусиль республік, що об’єднано і швидко збудували “місто для життя” атомників ЧАЕС прямо посеред лісу. Але через розвал Союзу деякі заплановані об’єкти не були добудовані. І арт-резиденція своїми творчими результатами доповнить цю мізансцену апофеозу імперії, будуючи такі ж величні (хоча й віртуальні) об’єкти, які властиві тогочасному масштабу. При цьому ми прагнемо художньо відрефлексувати дистанцію між утилітарною та ідеологічною функціями простору, щоб було не тільки проти-, але й співставлення».

Все напрацьоване на арт-резиденції, на яку запрошено 55 митців, увійде до фондів новоствореного інноваційного музею мистецтв Славутича. Це мистецтво буде дійсно сучасним в усіх сенсах, адже воно створене не тільки нашими сучасниками, а й за допомогою сучасних технологій VR/AR та медіа-арту.

«В просторі нового музею будуть демонструватися окремі колекції, змінюючи одна одну, — говорить Віктор Гріза. — музей обслуговуватиме потужне комп’ютерне забезпечення, яке буде накопичувати й зберігати цей творчий доробок. А потім онлайн робити його доступним усьому світові, щоб у поціновувачів був вибір: в Більбао чи до Славутича? Впевнений, що у нас є своя неповторна привабливість подивитися: що ж відбувається у цьому місті-супутнику ЧАЕС, у цьому атомограді? Та побачити, так би мовити, період напіврозпаду мистецтва. Насправді ж цей період триває вічно, адже багато чого з арте-фактів до нас дійшло і через тисячоліття. Виходить, що мистецтво — найбільш довготривалий з активних елементів».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Довідка Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи. У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту “Славутич: ось [to beⁱ] країна!”, який складатиметься з роботи арт-резиденції OFAM “Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича”, діяльності “SESAM 2021 Poliklinika: Міжнародного семінару студентів-архітекторів від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї”, фестивалю для майбутніх медійників “Золота осінь Славутича”, ІІ Міжнародного фестивалю для людей поважного віку “GOLDenFest” та інших культурно-мистецьких ініціатив.

nk_hauz/lQeRq047R.jpeg

💬 Последние комментарии
Федот Сергеев
Через три с половиной года??? А я то думаю: как же это третьего не было, если русские привыкли "на троих соображать"? Ещё через четыре года четвёртого вычислят, с закуской.
Весёлый Роджер
Ну да, так то вин случайно ТОЛЬКО в этом году украинский. До этого жрали москальский и як Шмуля, гивном на Россию же пердели! А Сало импортируете, колбаску импортируете - кормильцы вы херовы! Та ыщо там до фуя чего на импорте, сальдо торговли у вас снова будэ отрицательное! Восемь вже скоро скакучих лет и никаких переМОГ у вас НЕТ!
Весёлый Роджер
Также или почти также, всего полгода назад брехали в одной южной стране, с огромной 350 000 армией, полностью вооруженной и обученной пиндосами! А писли, всего за ДВА дня эта армия разбежалась и сдала страну. А те пропиндосные там пропа_Хандоны, которые орали що их першими заберут у Пиндосию, пачками, эти продажные гандоны, падали с высоты сотен метров из гандоллы шасси самолёта! Ось воно як! Шмяк, та нима жабы! Такой фильм детства - "Королевство кривых зеркал" - цэ xoxляндия продажная! Шо и пидтверждает одно, шо продажный Шмуля свинорылый жабный мудак! ТАК!!!
-----2
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
Весёлый Роджер
ВРЁШЬ СУКА пидмоскальная! НАГЛО ВРЁШЬ! Ты не наша Лена, с кружевными майданными труселями до колена, вот шо вона писала: "Що Америка та Запад тильки и думувают як пидсобить щирой пробандеровской владе нацистов! Байден ночей не спит, всё сына сваго термушит та одно про Украину ему всё твердит ... Лимпопо, Лимпопо, Лимпопо!" «Елена – 10 апреля 2021 - Всё будет хорошо,не беспокойся,там в Америке,... поможет построить и обустроить страну, …» «Елена, 03.11.2019 20:37 Дадут по любому,не кинут Украину, можете масковские тролли даже не сомневаться, Америка и Европа с нами, хотите вы этого ,не хотите,но по любому помогать Украине будут,даже к гадалке не ходи…» Та ыщо пиСдаболка Елена, всем советовала, шо мол надо строить приманки, ну щоб пиндосы заметили и сели та грошей боХато привезли, ну як на майдане! Надо строить модель литаки C-130 Геркулес, из щирого гивна, у полный размер. Сало не роняем, щирое гивно ховаем!
-----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!