Обществоranok.ictv.ua12 февр.

SMART СITY: БЕЗГОТІВКОВИЙ СТИЛЬ ЖИТТЯ СТАЄ ТРЕНДОМ В УКРАЇНІ

nk_hauz/-m-pxouguswu1_stywsr.jpg

Сьогодні буквально все стає «розумним» – навіть годинники та фітнес-браслети. І цей тренд не оминув міста.

Головне завдання «розумного міста» – завдяки технологіям покращити життя містян та створити комфортне середовище для роботи і відпочинку.

І сьогодні ми поговоримо про те, як саме інновації та платіжні технології вже роблять українські міста більш «розумними» та полегшують життя звичайним українцям.

Ще 5 років тому Київ став 5-м містом у світі, де безконтактною карткою можна заплатити за проїзд у метро прямо на турнікеті.

«У рамках концепції розумного міста безконтактні технології впроваджуються там, де дуже важлива швидкість, безпечність та зручність платежів. Ми бачимо, що безконтактні оплати в громадському транспорті стають невід’ємною частиною нашого життя, і київський метрополітен підтверджує цей факт, з моменту запуску було більш ніж 100 мільйонів безконтактних транзакцій», – говорить директор з розвитку комерції Mastercard в Україні Валерій Новіков.

Але на жовтих турнікетах у київському метро все не закінчується.

Сьогодні безконтактно можна сплатити і за проїзд у наземному транспорті Києва – фунікулері, швидкісному трамваї, міській електричці та ін.

Паралельно аналогічні можливості почали з’являтися і в інших містах – Львові, Одесі, Івано-Франківську та інших містах.

Сьогодні це різні способи оплати – безпосередньо на турнікеті, валідаторі карткою або гаджетом з NFC, або ж за допомогою QR-коду.

«Безготівкові оплати в транспорті допомагають не лише мешканцям та гостям міста, адже їм не потрібно оформлювати додаткові картки або купувати квитки в якихось особливих терміналах. Але і владі міста та власникам автопарку, оскільки система обліку пасажирів та оплата за проїзд робить усю транспортну систему прозорою», – пояснює керівник департаменту E-Commerce проектів Приватбанк Христина Кармазіна.

Окрім транспорту, елементами «розумного міста» стають парковки та заправки, де можна розраховуватися, навіть не виходячи з машини.

Які платіжні технології полегшують життя

Цікаво, а де ще платіжні технології полегшують життя у місті?

«За останніх 5 років в Україні було реалізовано багато смарт-сіті проектів, завдяки яким технологія безконтактних розрахунків стала доступною під час фестивалів в інших торгових точках. Наприклад, впізнавані жовті турнікети вже з’явилися на вході в парк Софіївка в Умані, столичному зоопарку та Ботанічному саду та інших місцях для відпочинку», – зазначив директор з розвитку комерції Mastercard в Україні Валерій Новіков.

Дійсно, безготівковий стиль життя стає трендом в Україні, а технології створюють для цього всі можливості.

💬 Последние комментарии
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.
Елена
Цитаты опять
Елена
Он делает плохое, разве не видно?
Елена
Шмуля сало не ест, нельзя,а я не Шмуля,сало ем, чуть чуть
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там( прим. моё- ПОДДОНКА!!!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало! ---- «Елена -26- апреля – 2020 - Ты Луночка не особо то и пугай,.... и найти тебя времени надо пять минут, поэтому пугать меня не стоит,все под Богом ходим,ха.» ------ «Елена -21 августа 2020- Ебало закрыл сука,а то ещё пиздеть будет, уёбок.смотри у меня,жить то ге бессмертная у тебя,подонок.А Украина идёт в Европу!» Сало уронили – хероям убийцам мало!
Луна -2
Тогда пусть едет в свою благословленную Америку, и пусть поживет там, в богатой Америке.Только пусть потом не жалуется, что В Украине и России жить было лучше и сытнее, чем в богоизбранной Америке.Добрый вечер Роджер. .