Обществоnashamama.com20 окт.

Смерть домашніх улюбленців сильно впливає на психіку дитини

Наче зрозуміла істина, але в чому саме? Повідомляє сайт Наша мама.

nk_hauz/-mk5u5wbipr_6jtf4dab.jpg

Дослідники з Массачусетської лікарні повідомляють, що сильна емоційна прив’язаність дітей до домашніх тварин може привести до серйозного психологічного стресу і стати причиною трирічної депресії у малюків, які пережили втрату улюбленця.

"Однією з перших серйозних втрат, з якими зіткнеться дитина, швидше за все, стане смерть домашньої тварини, і удар може бути травмуючим, особливо коли ця тварина відчуває себе членом сім'ї. Ми виявили, що цей досвід смерті домашніх тварин часто пов’язаний із загостренням симптомів психічного здоров’я у дітей, і що батьки і лікарі повинні розпізнавати і серйозно ставитися до цих симптомів, а не просто відмахуватися від них", — говорить Кетрін Кроуфорд, провідний автор дослідження.

Зв’язки, які діти формують з тваринами, можуть нагадувати безпечні людські відносини з точки зору забезпечення прихильності, захисту і заспокоєння, але при цьому є чимала зворотна сторона — це вплив на дітей смерті домашньої тварини.

Дослідники переконані, що зв’язок між смертю домашньої тварини і посиленням психопатології був більш виражений у хлопчиків, ніж у дівчаток.

Авторские статьи