Сьогодні – Чистий четвер: змиваємо хвороби, набираємося здоров’я
Обществоi-vin.info09 апреля 2015

Сьогодні – Чистий четвер: змиваємо хвороби, набираємося здоров’я

Сьогодні – Чистий четвер, особливий в останній перед Великоднем тиждень день. Від наших предків дійшла традиція, що цього дня необхідно ретельно вимитись. А ще краще – вимитися до сходу Сонця "незайманою" джерельною водою, а в купіль покласти дві писанки. Особливо це стосується дітей та хворих, адже вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів. Також виготовлена на Чистий четвер свічка захищає оселю від пожеж, а тих, хто в ній мешкає, від хвороб. Саме ця свічка приносить живий вогонь, що його цього дня запалюють у церквах, як раніше запалювали на пагорбах за селом. Необхідно будь-що, ні в якому разі не загасивши, донести цей вогник до свого будинку.

У народі існує повір’я, що на Чистий четвер Бог відпускає на землю душі праведників, аби вони могли відсвяткувати Мертвецький Великдень. Вважалося, що душі померлих приходять вечеряти, тому, сідаючи цього дня вечеряти, треба було дмухнути на лаву, аби “не присісти якоїсь душечки”. У Калинівському районі відбудеться штабне тренування органів управління цивільного захисту щодо дій органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району в організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на арсеналі зберігання ракет та боєприпасів Міністерства оборони України. Краєзнавчий музей відкриває виставку «На шляху до Перемоги», приурочену 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Експонати – з фондової збірки музею. Презентація монографії Т.Кароєвої «Провінція у галактиці Ґутенберґа: книжкова культура подолян другої половини ХІХ – початку ХХ ст.» (Вінниця, 2014) відбудеться в бібліотеці ім.К.Тімірязєва. Для юних знавців музичного мистецтва проводиться конкурс «Музичний ерудит».Він розпочнеться 9 квітня о 17 годині у Вінницькій дитячій музичній школі №1.

Три дні поспіль у ТЦ «Sky Park» відбудуться безкоштовні майстер-класи на великодню тематику: 9 квітня з 17.00 до 19.00 – «Тематичний декупаж», 10 квітня з 17.00 до 19.00 – «Розпис дерев’яних писанок», 11 квітня з 16.00 до 18.00 – «Розпис пасхального хліба». 2-й поверх, вхід з боку вул. Соборної. Безкоштовно для дорослих та дітей.

Увечері можна відпочити на спектаклі «Наталка Полтавка». Відому музичну комедію ставить театр ім.М.Садовського.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ера
Елен...раз я тут...и тебе напишу...ТЫ Ж С МОЗГАМИ....подумай...разве может быть хорошо...если "под боком" у России ...эти базы...и зачем они вообще...эти базы???..нафик их... економикой заняться нато...
Елена
Луночка,как бы вам сказать,если человек видит где лучше,туда и идёт,одни думают что там хорошо,другие думают в противоположной стороне хорошо,а кто прав,кто нет , покажет время, Япония и Германия хорошо живут и базы самой лучшей страны имеют на своих территориях и ничего,никто их до нитки не обобрал,не надо слёзы лить, всё Луночка будет хорошо.
ера
как ...написано...до слез...СПАСИБО ЛАРИСЕ...и Вам спасибо, пастырь...
я
10-я стока ...мне не понравилась...переделай...
я
упс...лайк...
Луна-2
Майдан - разделение всех в стране... На ваших и наших-ведёт к войне. Майдан- разрушение нашей основы. Такими как прежде, не будем мы снова.... Прости нас Господь за это зло.... Ведь думали мы..что творим добро..
ИЗВИНЯЮСЬ СПРОСИТЬ
Вот - ,,слуги народа,,. А какого народа? Немецкого? Американского? Турецкого?