Обществоgreenpost.ua24 мая

Сьогодні Європейський День парків

nk_hauz/-mas2ykn-npfkshj1t7h.jpg

24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Уперше цей день відзначили у 1999 році.

Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) – європейською організацією, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах.

Дата святкування була вибрана у зв’язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки – це були дев'ять Національних парків, заснованих в Швеції. З того часу природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.

Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідних територій Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. В даний час Європейський день парків символізує міжнародну солідарність в справі охорони природних територій. 

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, метою яких є привернення уваги до природної краси Європи і її культурного надбання. 

Активісти Київського національного торгівельно-економічного університету підготували список топ-10 парків культури та відпочинку в столиці:  

1. Маріїнський парк, що по праву вважається одним з найстаріших парків столиці України.

2. Парк перемоги Дарниця – ще один чудовий парк в місті Києві, де можна чудово відпочити з сім'єю, дітьми. Один з найбільших, з тих, що знаходяться на Лівому березі Києва.

3. Голосіївський парк в Києві – ще один дуже великий і старий парк в столиці України. Головною визначною пам'яткою Голосіївського парку в Києві є Ореховатської долина, а також каскад з чотирьох ставків.

4. Парк Феофанія в Києві – місце, де можна із задоволенням провести вихідний день, сходити до церкви, погуляти по лісі, влаштувати пікнік всією родиною.

5. Парк Вічної Слави в Києві – меморіальний комплекс, розташований на крутому схилі Дніпра, звідки відкривається гарний вид на місто. З парку Вічної Слави на Арсенальній відкривається найкрасивіший вид на Дніпро. 

6. Співоче поле – частина Печерського ландшафтного парку, заснованого в Києві в 1981 році. Щорічно тут проходить Київська міська виставка квітів.

7. Парк Партизанської слави в Дарницькому районі міста Києва. Тут збережені ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими рисами. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея і велике прогулянкове кільце. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції з дерева. 

8. Парк імені Пушкіна або Пушкінський парк – парк розташований між станціями метро Шулявка і КПІ, поряд з проспектом Перемоги, кіностудією ім. О. Довженка. У 2007 році в парку була проведена реконструкція – проведені роботи з благоустрою території, висаджені молоді дерева: червоний дуб, каштан, ясен, горобина, хвойні породи, облаштовані квітники та ландшафтні композиції. 

9. Сирецький дендропарк розташований в історичній частині міста Сирці і про нього знають далеко не всі, навіть ті, хто давно проживає в Києві. До таких парків можна віднести і цікавий, дуже красивий і багатий різноманітною рослинністю – Сирецький дендропарк. 

10. Парк Пейзажна Алея. Мета споруди алеї - створити можливість огляду туристами видів Подолу і Дніпра з висоти історичного Верхнього міста. Вона проектувалася як частина комплексу Архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Київ», який повинен був охопити території історичних градів, які складали Київ.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Гость
И если поживём... и как-то так.
Гость
А Зеленский "бравирует этим (ложью, клеветой) перед обманутым избирателем". ... "власть (антинародная) желает закрыть рот всем своим потенциальным критикам". ... "Владимир Зеленский молодой, остроумный", но уже замаранный кровью жителей Донбасса и жертв политических репрессий по лжи, клевете осуждённых (убитых) людей... а ЧТО сам по себе Зеленский позоришься пред всем ЧЕЛОВЕЧЕСТВОМ ? ...ПОЗОРИЩЕ... ПОЗОРИЩЕ... ПОЗОРИЩЕ на долгие годы...
Макс
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
Макс
Знаем, что "преступления нацистского режима" срока давности не имеют. Изверги и отщепенцы рода человеческого, уже всегда по своим злодействам на виду у всех. ... "В Нюрнберге было очень четко сформулировано, что преступными являются любые формирования СС и дан их перечень, где есть место и дивизии "Галичина". Любая попытка реабилитации этих (мерзких) людей пойдет во вред Украине.
Гость
Вот идиот …. Каждый со своим индивидуальным гробом пусть приезжает ..
Авторские статьи