Сьогодні Європейський День парків
Обществоgreenpost.ua24 мая 2021

Сьогодні Європейський День парків

24 травня у всій Європі святкується Європейський день парків. Уперше цей день відзначили у 1999 році.

Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) – європейською організацією, яка об’єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах.

Дата святкування була вибрана у зв’язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки – це були дев'ять Національних парків, заснованих в Швеції. З того часу природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.

Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідних територій Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. В даний час Європейський день парків символізує міжнародну солідарність в справі охорони природних територій. 

У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, метою яких є привернення уваги до природної краси Європи і її культурного надбання. 

Активісти Київського національного торгівельно-економічного університету підготували список топ-10 парків культури та відпочинку в столиці:  

1. Маріїнський парк, що по праву вважається одним з найстаріших парків столиці України.

2. Парк перемоги Дарниця – ще один чудовий парк в місті Києві, де можна чудово відпочити з сім'єю, дітьми. Один з найбільших, з тих, що знаходяться на Лівому березі Києва.

3. Голосіївський парк в Києві – ще один дуже великий і старий парк в столиці України. Головною визначною пам'яткою Голосіївського парку в Києві є Ореховатської долина, а також каскад з чотирьох ставків.

4. Парк Феофанія в Києві – місце, де можна із задоволенням провести вихідний день, сходити до церкви, погуляти по лісі, влаштувати пікнік всією родиною.

5. Парк Вічної Слави в Києві – меморіальний комплекс, розташований на крутому схилі Дніпра, звідки відкривається гарний вид на місто. З парку Вічної Слави на Арсенальній відкривається найкрасивіший вид на Дніпро. 

6. Співоче поле – частина Печерського ландшафтного парку, заснованого в Києві в 1981 році. Щорічно тут проходить Київська міська виставка квітів.

7. Парк Партизанської слави в Дарницькому районі міста Києва. Тут збережені ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими рисами. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея і велике прогулянкове кільце. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції з дерева. 

8. Парк імені Пушкіна або Пушкінський парк – парк розташований між станціями метро Шулявка і КПІ, поряд з проспектом Перемоги, кіностудією ім. О. Довженка. У 2007 році в парку була проведена реконструкція – проведені роботи з благоустрою території, висаджені молоді дерева: червоний дуб, каштан, ясен, горобина, хвойні породи, облаштовані квітники та ландшафтні композиції. 

9. Сирецький дендропарк розташований в історичній частині міста Сирці і про нього знають далеко не всі, навіть ті, хто давно проживає в Києві. До таких парків можна віднести і цікавий, дуже красивий і багатий різноманітною рослинністю – Сирецький дендропарк. 

10. Парк Пейзажна Алея. Мета споруди алеї - створити можливість огляду туристами видів Подолу і Дніпра з висоти історичного Верхнього міста. Вона проектувалася як частина комплексу Архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Київ», який повинен був охопити території історичних градів, які складали Київ.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Война не списала
Украинские реформаторы должны сказать прямо, что кроме американских денег у них больше ничего нет. И то, что в реформах они не разбираются. Просто денег себе заработать хотелось... Если этого не сказать, то не будет прозрачности. А прозрачности требуют кредиторы.
К
Нет линии разграничения а есть линия бездарности и тупой упёртости укродипломатии и политики. Украина ж под знаком тельца.
Гость
Моисей долго водил евреев по пустыне..Результат был. В Украину водят за нос.
е
ну хоть у одних мозгов хватило...
е
Т.е сама выше соврала, как обычно, а теперь сама себя брехлом назвала))) молодца, продолжайте в том же духе, все должны видеть уровень развития продажной пропагандистки...
е
А чего ты так стесняешься рассказать чтот и в каком объёме в Китай продает Украина и во сколько раз уменьшился объём продаж туда после майдана??? Не выгодное сравнение, а трепло??
гость
В зачем