Сьогодні святкують Міжнародний день рідної мови
Обществоrubryka.com21 февраля 2021

Сьогодні святкують Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови був проголошений з ініціативи Бангладеш і затверджений на Генеральній конференції ЮНЕСКО в 1999 році. День рідної мови відзначається в усьому світі з 2000 року.

На сьогодні в ЮНЕСКО підкреслюють, що зі зникненням все більшої кількості мов, лінгвістичне розмаїття знаходиться під загрозою, що посилюється. 40% населення світу не має можливості здобувати освіту зрозумілою для них мовою. Однак, спостерігається прогрес у галузі багатомовної освіти на основі рідної мови. Зростає розуміння його важливості, особливо в початкових класах школи, а також міцніє прихильність його розвитку в суспільному житті.

Багатомовні та багатокультурні суспільства існують завдяки своїм мовам, які передають і зберігають традиційні знання і культури на стійкій основі.

Тема цьогорічного дня рідної мови – "Заохочення багатомовності на підтримку інклюзивності освіти і соціальної єдності". Як стверджує гендиректор ЮНЕСКО Одре Азуле, назва цьогорічного свята є закликом до всіх нас сприяти збереженню багатомовності та використанню рідної мови в школі і в повсякденному житті.

"Це вкрай важливо, оскільки відсутність у 40 відсотків жителів нашої планети можливості навчатися мовою, якою вони найкраще володіють, не тільки ускладнює процес отримання ними знань, але й обмежує їх доступ до культурної спадщини і різноманітності форм культурного самовираження. Особливу увагу цього року приділено питанням багатомовної освіти в ранньому дитячому віці, яка дозволяє дитині в будь-якій ситуації використовувати знання рідної мови у вигляді цінного активу", – наголосила пані Азуле.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Хорошо что ты не знаешь такого слова как делёжка,ты как говорится ближнего человека скорее удавишь ,чем ему кусочком хлеба поделится,скорее как крыса в угле,куточке всё через силу сам дожрешь,чем поделится,ибо ты мразь конченная.
Елена
Спасибо Луночка☺️☺️☺️
Луна-2
Краса ты наша. в этот раз ты права .С праздником тебя ! Здоровья тебе, счастья . и любви
ЛУНА-2
Спасибо за поздравление, Роджер! Ине приятно что не забываешь ты меня.
хрин
шкода нигерив
Весёлый Роджер
Ось цэ так: "Если от бильшого взять немножко, то цэ не воровство, а делёжка!" Любимая поговорка щирых прапоров. Иными словами, если с3.14здошить ящики тушенки со склада и ими дать взятку, то цэ вже не взятка, а малый подарунок! «Елена -05 июня 2020 - Не давали взяток,не обмануй, связи нужно было иметь,к тц всё деньгами меряешь,там и за три ящика тушёнки можно было,такие…»
Елена
Вечная память ёжикам, всё им капец пришёл,всех сожрали.