Обществоgazetahm.orgApr 18

СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ "ДЕНЬ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ"

nk_hauz/-myyqd_iojvnvetyfxun.jpg

Сьогодні, 18 квітня, відзначається Міжнародний день пам’яток і визначних місць, започаткований в липні 1983 року Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць. В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і його також відзначають щорічно 18 квітня. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам'яток та визначних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину".

Кожна епоха залишає нам у спадщину пам'ятку архітектури чи історії, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію чи особистість. У кожному регіоні є свої визначні пам'ятки − перлини української землі. Неоминула історія своєю увагою і Хмільниччину, залишивши свій пам’ятний слід, справжній скарб, окрасу і надбання міста. До наших днів зберігся палац Ксідо, костел Пресвятої Трійці, вежа замку, в якій знаходиться історичний музей Хмільника та багато інших унікальних архітектурних витворів мистецтва, що навіки прославили своїх майстрів.

Найвідоміша цікавинка міста – палац Ксідо, який побудували поблизу старих замкових мурів у 1911-1915 роках. Палац унікальний тим, що з одного боку він облицьований сірим каменем, що робить його схожим на середньовічний замок, а з іншого знаходяться парадні білі класицистичні колони та аркові вікна.  Сьогодні палац Ксідо в запустінні, але місцеві жителі впевнені, що дуже скоро цей дивовижний пам’ятник архітектури почне нове життя. І неважливо, буде там готель, музей чи художня галерея – головне, щоб палац відродився, відчинив двері та дав людям можливість насолоджуватись його величчю та красою.

Кутова вежа фортеці – оборонна споруда, побудована в 1534 році для захисту від турецько-татарських загарбників. Її висота сягає 20 метрів. Вона має форму восьмигранника, діаметром вісім метрів, товщина стін – 1,5 м. Вежа має двоярусне підвальне приміщення й двоповерхове приміщення над підвалом. На другому поверсі збереглися бійниці. Протягом віків вежу використовували як оборонну споруду, мусульманську мечеть, православну церкву, склади, кафе тощо. Сьогодні тут розташований міський історичний музей. 

Щодня у Хмільнику щогодини лунає дзвін курантів, який нагадує гостям і мешканцям міста про плинність часу. Дзвін доноситься з костелу Пресвятої Трійці, який розташований у центрі міста - історичній частині Хмільника. Костел збудований у 1603 р. За часів господарювання турків і татар на Поділлі зазнавав руйнувань. На початку XVIII ст. костел відремонтували, розширили, 1728 року переосвятили. У XIX-XX ст. тут проводились роботи з реставрації та добудови релігійної святині. На сьогодні ця будівля являє собою не тільки церковну, але й архітектурну окрасу міста Хмільник.

Крім вищезазначених пам’яток на Хмільниччині є ще багато культурних і визначних архітектурних місць, сповнених своїми дивами, серед них: 4 православні церкви, побудовані в період 1801–1910 рр., пішохідний арочний кам'яний міст через р. Південний Буг за проектом А. І. Фоміна (1915), Меморіальний парк жертвам фашистських репресій, Меморіал загиблим воїнам-хмільничанам, які загинули в роки Другої світової війни, пам’ятник Т. Г. Шевченку та пам’ятник Матері – берегині роду людського та інші. Та чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від нас. Ми повинні вивчати, гордитися та берегти свою історію.

💬 Последние комментарии
Вася
От какой партии депутат, писатели, блин!
антиМакс
Петрухес, тебя уже выпустили из больницы?
гость
ну, как бы да, но есть нюансы. Почитав для разнообразия "Х..вый Житомир" имхо не был бы так уверен, что там найдётся такой себе активист-олигархист, который подпадает под "закон гопстоп-олигарх". Разве только мабуть в Бердичеве парочку завалялось. цитата из того самого "х..вого житомира" - ... В 2017 році була створена Агенція регіонального розвитку Житомирської області, яку заснували облдержадміністрація та обласна рада, її керівником – хедхантером, який залучатиме інвестиції в область, став Артем Сачук. Влітку 2020 року у нього закінчився контракт, Артем Сачук звільнився з посади керівника Агенції, втім інвестиційний напрям не полишив і зараз займається цим, але вже в Києві. Чи приваблива Житомирська область для іноземних інвесторів та що вони очікують від місцевої влади, чому деякі великі проєкти так і не були реалізовані, скільки треба виділяти з місцевого бюджету на розвиток індустріальних парків і на що скаржаться місцеві інвестори – відповіді на ці питання читайте в інтерв’ю Житомир.info з Артемом Сачуком. - Де ви працюєте зараз? - Я працюю в Офісі реформ Кабінету Міністрів України. Це консультаційно-дорадчий орган, який за посадою очолює Міністр Кабінету міністрів України. Моя позиція – старший проектний менеджер за напрямком інвестиційний клімат та економічне зростання. Також я є радником Міністерства розвитку громад та територій по проєкту «Розвиток мережі індустріальних парків в Україні» - Якщо по десятибальній шкалі оцінювати інвестиційний клімат, то скільки балів отримає Житомирська область? - «Трієчку» поставимо. - Чому так мало? - Я теж інвестор. Рік тому ми в Житомирі відкрили приватний садочок, і можу сказати, що вести бізнес досить важко. І це не лише на Житомирщині, а й в Україні. ..." - конец цитаты. Так шо, как говорится "не всё что вышло з Бердичева попадает в Житомир, некоторые таки оказываются в Киеве".
е
Я не обращаю внимание, у меня тоже полно опечаток, а западенский вариант мовы вообще ближе к полякам и венграм...там вообще жуть, мало имеющая общего с классическим украинским (полтавским)
гость
Абы что, лишь бы науку не развивать. Роскосмосы были орбитальными таксистами, но коварный и подлый Маск у них и эту нишу отобрал. Теперь роскосмос хотят переделать в космический театр - уже прогресс. А есть в планах следующий логичный шаг - создание "первой в мире" космической киностудии с космическими сериалами по космическим ценам? Предлагаю кошерное название "космовуд", патентуйте пока янки не забили приоритет.
Мир Вашему дому
Украинских активистов,что требуют отловить "виновных" и наказать,сослать на шахты уголь добывать,а то его сейчас сииииильно не хватает. Эти активисты не там активничают! С каких пор они начали считать русских и украинцев разными народами? Да,мы один народ,что в этом такого ужасного??? Зачем сеять вражду??? Всегда сила была в объединении,а не в розни.
ОНА КРИЧАЛА НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ!!!
В Куеве в родильный дом вызвали СБУ. Одна из рожениц во время родов кричала на русском языке!!!