Обществоroditeli.ua27 авг.

Спілкування з дитиною чоловіка від першого шлюбу

Мачуха. Жахливе слово! Як змінити його сприйняття? Ви з коханим збираєтеся будувати сімейне життя - довге і щасливе, як же інакше. Одне тільки бентежить: у чоловіка є дитина від першого шлюбу, з якою тобі доведеться часто спілкуватися, а може, навіть жити з ним. Як знайти спільну мову з цією дуже важливим для твого чоловіка людиною?

Невдячна роль мачухи

Мрієш, як прекрасно ви будете проводити час втрьох? Залиш ці фантазії і будь морально готова до того, що дитина, швидше за все, не дуже зрадіє твоїй появі. І на це у неї можуть бути свої причини. Багато дітей після розлучення батьків сподіваються, що мама і тато знову будуть жити разом. Твоє поява вщент розбиває цю райдужну картину. Дитина може боятися, що ти погано вплинеш на його відносини з батьком: будеш відволікати на себе увагу, ревнувати, забороняти їм бачитися. Такі побоювання часто виникають не на порожньому місці, а після розповідей друзів, спілкування з дорослими родичами, читання книг або перегляду фільмів. На жаль, в літературі і кіно мачуха, як правило, негативний персонаж. Дитина може вважати, що дружелюбність до тебе - це свого роду зрада по відношенню до матері, на чиє місце в серці батька ти претендуєш. Звучить гнітюче? Не впадай у відчай. Навіть якщо спочатку дитина буде не дуже добре до тебе налаштована, ти в силах це подолати. Важливо розуміти: йому теж дуже складно, і, щоб завоювати його прихильність, тобі знадобляться терпіння, доброзичливість і вміння дотримуватися кордону.

Не впадати в крайнощі

Є дві пастки, в які часто потрапляють жінки, які опинилися в ролі мачухи. Перша: прагнути будь-що-будь сподобатися дитині, догодити ему.Жінка балує дитину солодощами, все йому дозволяє, виконує всі його забаганки. Але це рідко приводить до бажаного результату. Найчастіше діти втрачають голову від подібної вседозволеності і сідають дорослому на шию. І їх можна зрозуміти: якщо хтось хоче купити їх добре ставлення - значить потрібно продати його якомога дорожче. Друга пастка: намагатися «підлаштувати» дитину. Нав'язати йому свої правила, вимагати слухняності і вести себе в дусі суворої виховательки. Навіть якщо все це робиться з найкращих спонукань, діти сприймають це як ворожість: замикаються, грублять, скаржаться батькам, особливо матері. Спочатку поводься з ним так само, як з дітьми друзів: спокійно і доброзичливо, без спроб відсторонитися або, навпаки, негайно подружитися. Перші кілька зустрічей краще проводити на нейтральній території: в парку, музеї, зоопарку. Важливо, щоб це було місце, цікаве дитині, тоді знайомство з тобою, по-перше, не стане головною подією дня, а по-друге, буде асоціюватися у нього з чимось приємним. Не треба відразу демонструвати, що у тебе з його батьком особливі відносини. Домовся з коханим, що ви поки не будете цілуватися-обніматися на очах у дитини. Діти часто соромляться, бачачи ніжності дорослих. А вже дивитися на обійми батька з «якоюсь тіткою» їм дуже неприємно. Багато що залежить і від того, як і на чиїй території проходить ваше спілкування. Розберемо деталі.

«Недільний тато»

Найпоширеніша ситуація: дитина після розлучення залишається з матір'ю, а з батьком бачиться у вихідні та свята. Намагайся не надто відволікати на себе увагу чоловіка. Пам'ятай, що після розлучення ці дні він присвячував дитині, і цю традицію не треба міняти. Сьогодні він люблячий і турботливий тато - не заважай йому проявляти батьківські почуття. До того ж, ви з ним можете зустрітися в будь-який інший час, а малюкові доведеться чекати тиждень. Обов'язково надай їм можливість побути наодинці. Якщо дитину віддають на всі вихідні батькові, то один день ви можете провести всі разом, а другий нехай вони поспілкуються без тебе. Навіть якщо чоловік живе у тебе - навїсти маму або подругу. Якщо ти живеш у чоловіка, не веди себе як повноправна хозяйка.Особливо якщо раніше дитина бувала там наодинці з батьком і в будинку у нього є свій куточок, свої речі.

Дотримуватися меж

Якщо дитина живе з батьком, то у нього може виникнути відчуття, що ти робиш замах на його територію. Особливо якщо збираєшся переїхати до них. Будь делікатній і не приходь в чужий монастир зі своїм статутом. Під час перших візитів в будинок старайся поводитися як звичайний гость.Принеси невеликий, але приємний подарунок або ласощі до чаю. Заздалегідь дізнайся, що дитина любить, чим захоплюється, щоб поставити йому кілька запитань на цікаві для нього теми. Але не змушуй до спілкування. Ні в якому разі не задавай питання, що стосуються його сімейної ситуації. Але будь готова, що він запитає тебе про відносини з його батьком. Відповідай максимально коректно, навіть якщо питання будуть не надто приємними. Неодмінно дізнайся заведені в будинку правила і дотримуйся їх. Наприклад, якщо прийнято, що за вечерею батько з сином обговорюють події дня, а не дивляться телевізор, то і ти його не включай. За їжею заборонено втикатися в гаджети? До тебе це теж стосується. Не треба провокувати сварки на порожньому місці: «Чому їй можна, а мені ні?» Поступово виробляйте правила, які стосуються тебе і дитини. Чи можна тобі заходити в його кімнату? Які речі вважаються його недоторканною власністю, і їх не можна брати? Чим м'якше ти будеш діяти, тим простіше буде всім.

Свій і чужий: небезпечне розподіл

А як бути, якщо і у тебе є дитина, і вам усім доведеться жити разом? Трохи простіше тій дитині, яка знаходиться в своїй квартирі, хоча і він може відчувати, що його обмежують. Необхідно знайти баланс між інтересами двох дітей. Будь справедливою до обох: якщо просиш одного з них пожертвувати чимось, старайся компенсувати йому це. І важливо, щоб у кожного був свій простір, в якому йому буде комфортно. Не чекай, що діти відразу порозуміються між собою. Можливо, з часом вони подружаться, але для початку досить, щоб вони просто пристойно поводилися один з одним. Будь лояльною, але не захоплюйся. Питай у пасинка (падчерки), що може полегшити його життя в нових умовах, але погоджуйся тільки на те, що дійсно зможеш витримати довгий час. Не соромся брати паузу на роздуми: це краще, ніж спочатку погодитися, а потім відмовитися. Важливо, щоб кожен батько і його дитина могли зберегти старі ритуали - читання перед сном, спільний перегляд фільмів у вихідні. Хоча б іноді проводите час наодинці зі своєю дитиною. Але поступово створюйте нові традиції, які включають вас всіх. Тепер ви одна сім'я. Вирішальне слово у вихованні має залишатися за рідними батьками, адже саме на них лежить відповідальність за життя і здоров'я дитини. Намагайся не втручатися в чужі розбіжності - сама ж винуватою залишишся. Хороша мачуха завжди допоможе і підтримає. Вона - друга мама. Але не зазіхає на місце першої.