Обществоukr.mediaAug 11

Способи, які допоможуть самостійно впоратися з життєвими негараздами

Як підтримати себе, коли нема на кого спертися.

nk_hauz/GX2-hXG7g.webp

У житті так багато проблем, які з'являються в той момент, коли людина не готова до них. Вона пригнічена, розгублена і морально знищена. Не у всіх є кошти для того, щоб звернутися до фахівця. У багатьох немає навіть близьких друзів. Іншим — мало цих прийомів. Які секретні способи полегшують життєві труднощі? Як самостійно опрацювати страхи і болі?

Безкоштовна психологічна допомога

У будь-якій країні є "гаряча лінія", зателефонувавши на яку, можна розповісти про свої душевні переживання. Спеціаліст не тільки вислухає, але і підкаже вихід із ситуації, інформує Ukr.Media.

Початківці психологи розвиваються в соціальних мережах. Вони дають безкоштовну консультацію.

Цей спосіб підходить для тих, хто довіряє людям, які мають певні професійні навички в світі психології.

Книги

Хтось поставиться до цього скептично, але література може відповісти на багато запитів.

1. Художня. Людина може уявити себе на місці драматичної героїні і зрозуміти, що її проблеми — виправні і нікчемні.

2. Психологічна. У ній можна пройти спеціальні тести, анкети, знайти відповіді на хвилюючі питання і зрозуміти: чому люди реагують саме так?

Книги допомагають відволіктися від проблеми, але не пригнічують їх наявність. Головні герої встигають стати друзями, з якими людина проходить весь шлях: з першої по останню сторінку.

Внутрішня дитина

Всі чули це словосполучення, але мало хто розуміє, що це означає.

У психіці кожної дорослої людини залишається пам'ять про дитинство. Можливо, комусь не вистачило ласки, турботи, любові. Зараз — саме час для того, щоб пожаліти «внутрішню дитину», яка фізично виросла і дивиться на неї в дзеркалі.

В ідеалі, спілкуватися з "нею" вголос, попросити прощення за те, що її доводилося плакати або переживати. Подумки обійняти її, не стримувати сліз і криків. Це дієва психологічна практика, що звільняє людину від усіх болів, які вона пригнічувала. Дитина — це про щирість і відсутність соціальних масок. У дитинстві ніхто не приховує свої справжні почуття і емоції.

Чужі люди

Найчастіше зі сторонньою людиною набагато простіше ділитися душевними переживаннями. "Чужа" людина судить об'єктивно, вона не знає всіх потаємних секретів особистості.

Варто знайти надійну людину, якій можна просто висловитися. Це може бути колега або віртуальний друг. Малознайома людина — найкращий слухач.

Емоції потрібно промовляти

Депресивні думки виникають у тих людей, які звикли пригнічувати емоції. Суспільство нав'язало, що є певні почуття, які не потрібно показувати: грубість, роздратування, гнів. Що відбувається з людиною, яка роками терпить? Її психіка не витримує. Її мало підтримки кращих друзів і рідних. Навіть практикуючому психологу складно працювати з такими людьми.

Будь-яка емоція — це норма. Свій комфорт — завжди на першому місці. Якщо щось хвилює або турбує — про це потрібно говорити відразу ж. Злитися, переживати, плакати, лаятися (в прийнятній формі) — це здорове функціонування психіки.

Чим менше люди думають про думку оточуючих — тим простіше їм жити. Підтримати самого себе можна, якщо перестати відчувати до себе жалість і ненависть. Не потрібно відкладати турботу про ментальне і психологічне здоров'я. Це вбереже від затяжних депресій, тривог і панічних атак.

💬 Последние комментарии
кипчак
У Милованова нет извилин, поэтому он говорит, что у украинцев не хватает культуры. Думает, что если на таких засранцев, как он, Запад денег не жалеет, то и всем остальным украинцам деньги тоже с неба падают. Пускай подскажет умник, с чего откладывать? Подобные по идиотизму вопросы задают некоторые врачи, когда не понимают, почему поздно больные обращаются к ним за помощью. Идти без денег к ним бесполезно - не то что лечить - не осмотрят и не проконсультируют, так что пенсионерам, с их жалкой пенсией, одна дорога - на кладбище. По этой причине в ближайшие годы значительно оптимизируется возрастной баланс в пользу молодежи, тогда и можно будет проводить перепись населения, а то сейчас один позор - Украина рветса в Европу, а трудоспособного населеня, как говорят украинцы, - катма. Что же Европа повесит себе на шею и на содержание один сплошной герантологический пансионат?
Елена
А потом что решили купить у своих, англоязычных,а французы пусть едят лягушек, Роджер там им в Париже поможет,запивая кофеём,хе.
кипчак
Пока Данилов только напрягается, когда слышит русскую речь. Похоже, что со временем в штаны наложит. До чего же уродливо выглядят со всех точек зрения эти новоявленные псевдукраинцы.
е
Елена, Америка четко дала понять с кем она))) жри!!!
е
Елена, так что ты тут писала про производство товаров с высокой добавленной стоимостью напомнить? и еще сказки про развитие промышленности рассказывала, про то как дяди с америки тут все новое построят, про то как свое производство сохранять не нужно, что все можно купить....и как помогли тебе твои дяди которым жопу столько вылизываешь???
е
дура ты, сразу видно... если твоя Америка хочет торговать с Китаем будет за юани все у него покупать...
Неянки
Ну вот и дождались.