Стало відомо, до яких країн зможуть в першу чергу полетіти українці з 15 червня
Обществоpraktika-vlasti.com.ua02 июня 2020

Стало відомо, до яких країн зможуть в першу чергу полетіти українці з 15 червня

З 15 червня Україна відновлює міжнародне авіасполучення в рамках чергового етапу скасування карантинних обмежень. Першочергового для наших громадян стануть доступними польоти у популярні туристичні країни. Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповів міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Найбільш популярні – це те, що всі чекають: Туреччина, Греція, Кіпр. В Європі – Чорногорія, Хорватія. Більш точні дані протягом тижня озвучимо. І Грузія», – пояснив він, додавши, що внутрішні рейси можливо відкриють трошки раніше.

За його словами, зараз опрацьовуються рішення, щоб туристи могли проходити експрес-тести на коронавірус в аеропорту. «Це зручніше, ніж 14-денний карантин. Його можна здати, дві-три години зачекати – і вже можна буде виходити в місто», – зазначив Криклій.

А от куди українці поки точно не зможуть літати – це Італія та Іспанія, адже відкриття напрямків здійснюється за двома умовами. Перша – якщо країни відкриваються по відношенню до України. Друга – якщо польотам сприяє епідеміологічна ситуацію. Поки ні Італія, ні Іспанія цим умовам не відповідають.

Також Криклій наголосив, що рейси не будуть відновлюватись з іншими країнами у яких епідеміологічна ситуація становитиме ризики.

Міністр інфраструктури висловив сподівання, що ціни на авіаквитки не виростуть, хоча додав що міністерство ціни не регулює і не може на них впливати. «Ми розробляємо певний пакет підтримки, який зараз на уряді обговорюється. Аби у нас не було збанкрутілих авіаперевізників і була можливість у певний час відновити регулярні рейси, щоб вони вийшли на той рівень заповненості пасажирами і могли нормально працювати», – заявив він. 

Написать комментарий