Стало відомо, коли в Україні паперові трудові книжки замінять на електронні
Обществоsociety.comments.ua06 сентября 2020

Стало відомо, коли в Україні паперові трудові книжки замінять на електронні

У найближчі п'ять років в Україні можна буде використовувати обидва варіанти трудової книжки - паперовий і електронний. Про це сказала в інтерв'ю "Коментарям" заступник голови фракції "Слуга Народу", нардеп Євгенія Кравчук.

Так, протягом п'ятирічного перехідного періоду дані з паперових трудових потрібно буде внести до Державного реєстру. Зацифрувати паперові версії можна наступним чином. Працівник або роботодавець вносить відскановані або зацифровані копії трудової книжки та супутніх довідок до Держреєстру через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Далі - обов'язково накладення електронного підпису.

Стало відомо, коли в Україні паперові трудові книжки замінять на електронні

"Куди подінеться паперова трудова? Коли відомості про працівника внесуть до Держреєстру - роботодавець видає йому оригінал паперової книжки. Планується, що вони просто будуть зберігатися на руках у самих людей. Але за бажанням працівник може попросити відділ кадрів вносити в паперовий варіант всі наступні записи про його трудовий шлях. І таке прохання буде цілком законним", - пояснила нардеп.

Додамо, що пенсії будуть призначатися автоматично, без особистого звернення людини. Однак залишається право відкласти вихід на пенсію "на потім" і навіть отримати за це бонуси. Якщо працівник відклав пенсію і продовжив працювати - розмір виплати буде збільшуватися на 0,5 - 0,75%. Також електронна система сама запропонує найвигідніші варіанти, зокрема - дату призначення пенсії.

Якщо хтось не зацифрує трудову до дедлайну, то без пенсії не залишиться, запевнила Кравчук. В такому випадку територіальний орган Пенсійного фонду повинен повідомити людину про відсутність потрібних даних про нього. Якщо трудова загубилася або в ній немає потрібних записів - треба буде надати сканкопію документів про ваш стаж. Тобто, ці питання будуть вирішуватися в індивідуальному порядку.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Авторские статьи
Видео9 часов назад
Нагорный Карабах: Алиев просчитался? Дмитрий Джангиров | Тоска ЗЕленая. Д.Джангиров и К.Бондаренко
Экономика14 часов назад
Земельный беспорядок
Экономика15 часов назад
Доллар, таможня и жадность. Почему торговцы начали переписывать ценники и что подорожает больше всего 3
Геополитика16 часов назад
Зачем румынам Крым? 3
Политика17 часов назад
Гордость нации 2
Политика17 часов назад
Выступление Зеленского в ООН "о российской агрессии на Донбассе" даже не стали переводить с украинского
Политика18 часов назад
Нам воспитали целую толпу компрадоров без чувства родины
Политика18 часов назад
«Переговоры практически остановились»: чем вызвана отставка первого замглавы украинской делегации в ТКГ по Донбассу 7
Политика19 часов назад
Боязнь Лукашенко. Почему МИД Украины отказался признать президента Белоруссии нелегитимным 3