Обществоnewformat.info25 янв.

Стало відомо, наскільки в Україні подорожчає інтернет і телебачення в 2020 році

nk_hauz/-lzrtlfwbrncejec2glx.jpg

Британські дослідники з Cable.co.uk вирахували недавно, що в Україні майже найдешевший інтернет в світі — в середньому він коштує $ 6,64 на місяць. Дешевше тільки в Сирії — $ 6,6, повідомляє «ЛІГА.net». Але за минулий рік послуга доступу в мережу в нашій країні, якщо вірити даним тих же дослідників, трохи подорожчала. За підсумками 2018 року ми були на першому місці в світі по дешевизні інтернету з показником — $ 5.

Україна сильно відрізняється за ціною на доступ від європейських країн. У тій же Польщі наприклад, за глобальну павутину доведеться заплатити $ 15,78. А в Німеччині — $ 28,7.

Редакція Liga.Tech з’ясувала, чому ми так сильно відрізняємося за ціною і все ще задовольняємося найдешевшим інтернетом в світі і чи буде він дорожчати.

Спочатку дізнаємося, що думають про оцінку Cable.co.uk представники українських провайдерів.

Порівняємо показники

«Я думаю, що $ 6,6 — завищена оцінка, якщо вважати naked broadband, він зараз ближче до $ 4-5», — зазначає CEO Датагруп Михайло Шелемба. Під naked broadband він має на увазі послугу інтернет доступу, відокремлену від додаткових сервісів, які йдуть в загальному пакеті. Наприклад, відео або ТБ.

З ним погоджується і дає більш низьку оцінку і засновник BigDataUa Сергій Бойко.

«Я не знаю, звідки у них дані, але як на мене, то у нас зараз 125-135 грн — середня ціна швидкісного інтернету», — підкреслює він. Це $ 5,2-5,6.

«Реально чистий інтернет у нас десь від $ 4,7 до $ 5,7 c абонента c ПДВ включно», — дає схожу оцінку власник групи компаній Ланет Віктор Мазур.

Торгівля пакетами

Але середній чек, який платить в результаті абонент, як правило, трохи більше цих цифр. «За нашою групі компаній середній ARPU (середній чек) за 4 квартал склав 185 гривень з ПДВ», — розповідає Віктор Мазур. Це 7.7 $. Надбавка набігає за додаткову послугу телебачення. Адже багато провайдерів за краще продавати пакети сервісів (бандли). У мережі Ланет близько 70% абонентів крім інтернету замовляють ще й ТБ.

Власник Павутина Телеком Олександр Арутюнян дає схожі розрахунки. «За даними наших досліджень, середня вартість послуги становить 160 грн ($ 6,6). Це разом з ТВ. А без нього — 120 грн ($ 5) «, — підкреслює бізнесмен.

За його словами, якщо вважати чисто інтернет, то Україна вже як чотири роки поспіль незмінний світовий лідер по дешевизні бродбенду.

«Частка бандлів, куди, крім інтернету і ТБ, ще входить і мобільний зв’язок, буде збільшуватися», — додає засновник OMO Systems Вадим Сидоренко. Тому, за його словами, вирахувати реальну середню вартість інтернету скоро буде ще складніше.

Зростання ціни у 2018 році

Сергій Бойко каже, що вартість послуги доступу до інтернету в минулому році росла на 15-25 грн і продовжить рости. У 2020 році сервіс, за його оцінкою, повинен подорожчати ще на 5-7%. «Я думаю, навіть вище буде рости, в минулому році всі побачили що можна заробляти і будуть продовжувати», — вважає Павло Даніман, CMO в Київстар.

Не всі так впевнені. «Далі зростання буде більш повільне з точки зору ціни, ніж раніше», — вважає СЕО Датагруп.

«Не чекаємо значних підвищень по інтернету (в межах 5%). Але якщо курс гривні піде вгору, то тоді це може бути і 10% «, — додає Віктор Мазур.

Телебачення точно подорожчає

А ось супутні послуги телебачення, на його думку, повинні подорожчати помітніше. «Провайдери як мінімум захочуть компенсувати підняття роялті медіа-груп, тобто ТВ-пакети піднімуться в ціні десь на 24-30 гривень» — такий прогноз дає Мазур. Арутюнян тут додає вартість мінімального ТВ-пакету дотягнеться в цьому році до 80-90 грн. Причину він згадує ту ж саму: апетити мовників ростуть.

Нагадаємо, що контент провайдерам продають в тому числі і українські медіа-групи — StarLightMedia, Інтер, 1 + 1 Медіа і група ТРК Україна. В кінці січня 2020 року ці фірми збираються закодувати супутниковий сигнал своїх каналів, щоб виключити до них безкоштовний доступ з домашніх супутникових тарілок. Медійники хочуть заробляти на контенті більше.

Олександр Арутюнян тут додає, що на збільшення середнього чека в доларах, звичайно, вплинуло зміцнення гривні.

«Зниження курсу послабить зростання в 2020 році. Але якщо гривня знову буде підніматися, то і зростання цін буде колишнім. Це близько 30% за весь рік, зазвичай з підйомом в пару етапів «, — уточнює він. За його словами, ціна на найпопулярніший пакет зі швидкістю 100 Мбіт / сек в Києві вже досягла 200 грн у багатьох великих і середніх гравців.

💬 Последние комментарии
Трансгендеры НАТО это СИЛА !
сотни тысяч солдат-Трансгендеров НАТО уже готовят коллективные судебные иски к министерству по 1.1 млн. долларов, за душевные травмы и подорванное здоровье на службе США и Европы... Да здраствует НАШ суд, самый Трансгендерный суд в мире!
никогда ещё Америка не жила так плохо как с президентом Путиным
стоит статуя, совсем без Рус-вельта, а вместо Рус-вельта, торчит БЛМ граната
Антиелена
Большие дяди с деньгами и технологиями прислали гранатомёты NLAW «сдерживания российской агрессии». В 2022 году истекает их срок годности. Об этом заявил бывший сотрудник СБУ Владимир Мулык в эфире телеканала «Первый независимый». Ой, вэй, Ленка-сралка-давалка! Как заботятся об Украдине! Срочно, Ленка-белка, вызывай посла большого дяди и встречай в коленно-локтевой...
Рабство - это Свобода
Только в условиях Рабства - все рабы одинаково равны и одинаково свободны!
Кот Матроскин
Зато мы гарно спиваем...
Антиелена
Ты не правду написала, дурилка безграмотная, ты пытаешься манипулировать мнением. И это у тебя ни разу не получается! Ибо ТП - это ТП. Ну как с мегабайтом!
Серж
Придумали дебилам угрозу несуществующую, а теперь пихают просрочку. Дебилы.
Авторские статьи
Геополитика19м. назад
Дмитрий Джангиров: очень открыто о текущей ситуации
Политика28м. назад
Большой разговор с Олегом Царевым: возвращение Порошенко, крах Зеленского и вторжение на Украину
Авторские статьи1ч. назад
Потребление электроэнергии Украиной 2011-2021
Авторские статьи1ч. назад
«Важнейшее государственное дело»: как советская власть спасала беспризорных детей в годы Великой Отечественной войны
Геополитика1ч. назад
Новым председателем ХДС в Германии стал Фридрих Мерц: что он думает о России?
Геополитика2ч. назад
Следы ведут к Майе Санду: 5 крупнейших коррупционных скандалов Молдовы
Общество2ч. назад
Кто, когда и зачем придумал салат "Селедка под шубой"?
Геополитика3ч. назад
Рупор Белого дома вещает из-под политического плинтуса
Геополитика4ч. назад
Механизированные лентяи-неучи собирают виселицу для самих себя 1