Обществоmedpravda.ua24 нояб.

Стереотипи з дитинства впливають на вибір професії: науковці

nk_hauz/aA64JKt7g.png

Не секрет, що на даний момент професії, пов'язані з IT-індустрією, є одними з найбільш затребуваних і високооплачуваних у світі. І програмістами тепер стали прагнуть стати не лише багато хлопчиків, а й дівчатка. Але невдача, їм відразу ж говорять про те, що жіночий склад характеру та розумових здібностей для цього не підходить. Мовляв, ця професія лише для хлопчиків. І це не рідко «відлякує» дівчаток від вибору, як вважається в соціумі, «хлопчикових» професій.

Ще у 2019 р. національна статистика показувала, що жінки недопредставлені у деяких популярних та прибуткових професіях STEM: статистика Бюро перепису населення США показує, що лише близько 25% комп'ютерних науковців та 15% інженерів були жінками.

Дослідження

Нове дослідження Х'юстонського та Вашингтонського університетів аналізує гендерні переконання маленьких дітей та підлітків щодо інтересу до областей STEM. Дослідження PNAS включало чотири різні види дослідження – поєднання опитувань та розроблених експериментів для виявлення переконань расово різнорідної вибірки дітей та підлітків з 1 по 12 класи.

Результати

Діти ще у віці 6 років розвивають уявлення про те, що дівчата менше, ніж хлопчики, цікавляться інформатикою та інженерією – стереотипи, які можуть поширюватися і на пізній підлітковий вік та сприяти гендерному розриву на курсах у коледжах та пов'язаних з ними кар'єрах.

У перших двох дослідженнях автори опитали понад 2200 дітей та підлітків. Дослідники виявили, що трохи більше половини (51%) дітей вважають, що дівчата менше цікавляться комп'ютерними науками, ніж хлопчики, і майже дві третини (63%) заявили, що дівчата менше цікавляться інженерною справою. Для порівняння, лише 14% дітей заявили, що дівчата більше цікавляться інформатикою, ніж хлопчики, і лише 9% сказали, що дівчата цікавляться інженерною справою. Більшість дітей вважають, що дівчата менше, ніж хлопчики, цікавляться інформатикою та інженерією.

Коли ж в іншій групі дівчаткам сказали, що хлопчики та дівчатка були однаково зацікавлені у «чоловічій» професії, то після цього 65% дівчат обрали це заняття. Автори виявили, що стереотипне позначення заняття впливає інтерес дітей до нього. Це продемонструвало згубний вплив стереотипів на дітей та підлітків. Експерименти продемонстрували, як стереотипи можуть впливати на почуття приналежності, що може впливати на мотивацію.

Автори зазначають, що вчителі та батьки можуть і повинні допомогти протистояти стереотипам, пропонуючи високоякісні заняття з інформатики та інженерії у початковій школі та заохочувати дівчат брати в них участь. Головна мета, щоб дитина вибрала те, що вона дійсно хоче, а не те, що нав'язує суспільство.

Коментарі

«Стереотипи гендерних інтересів про те, що STEM призначена для хлопчиків, зароджуються в початковій школі. До того часу, коли вони досягають старшої школи, багато дівчат прийняли рішення не отримувати науковий ступінь у галузі комп'ютерних наук та інженерії, тому що вони вважають, що їм там не місце», – сказав Еллісон Магістр, доцент кафедри психології, здоров'я та навчання у Х'юстонському університеті та провідний автор дослідження.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Що там з ГАЗОМ Шмуля, яки цены, МУДАК ты пархатый- убил дедушку лопатой? Ну ка сбреши нам про кровавого Янека и 70 копеек за куб!!! Дафай Шмуля Сруля - высерай....! Лохам-xoxлам на щирые уши гивно навешивай!
Весёлый Роджер
Пошёл на фуй МРАЗЬ пархатая!!! Ты Шмуля МУДАК свинорылый - таким и здохнешь, ТВАРЬ и сраколиз - дешёвка, нацисткий холуй! «Елена – 13 июня 2021 - Володимир Олександрович борется с олигархами,под руководством Америки.Слава Америке!» «Елена- 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный,…», а Кролик Сеня - конгениальный вор высшей категории! «Елена -29 августа 2020 - Та ты шо?то же не олигархи,то успешные бизнесмены труженники, он тяжко работали,и заслуженно получили своё вознаграждение…» «Елена – 06 Nov 2021 - Трудоголики между прочим,не пили безбожно как ты ,а деньги зарабатывали как могли, пусть и не очень правидным способом, завидно?хе,хе,хе» Ось то да!!! Наэбати 25-32 млн завистливых щирюков – ось цэ дило! Так Шмуля мудилло? «это ты так тварь утверждаешь,где ответ уёбок?»
------
Учитывая что совсем недавно туалетные отходы выбрасывали на улицы Лондона.а французкая знать как шелудивые коты валяли по углам , за шторками своих замков крути не крути а в крови в них это осталось.И римское воспитание не помогло.Хотя ищё в античные времена в человечества были хорошие санитарные наработки и нормы поведения.
Елена
Как известно его☝️ того ☝️,сами знаете кого называют Теснейшим,а что это значит?а это то что он скрывает ине раскрывает свои планы,а это значит,что всё может быть, расслабляться,как Роджер на Мальте,нам нельзя, бережного бог бережёт.А Роджер козёл.
Елена
Завидно то как козлоослику,это капитализм, здесь чем больше состояние,тем больше работящий , умнейший человек,не халявщик,не сидящий и ждущий кого бы раскуркулить и тут же пропить эти деньги , вот такие они Роджер, ударники капиталистического труда, только вместо грамот,благодарностей и всяких там переходящих флагов награды у еих в денежном выражении, они развивают свои бизнеса, платят налоги,дают людям работу,одни от них козлоослик ништяки всем,а тебе зависть, вот такие они , красавцы и вот такой ты мерзавец.хе.
РОССИЯ ЖДЁТ ХОЛОДОВ?
Россия для вторжения в украину применит ББМ - БОЕВЫХ БЕЛЫХ МЕДВЕДЕЙ! Драпающую в панике ЗСУ преследовать будут БПР - БОЕВЫЕ ПИНГВИНЫ РОССИИ, забрасывающие укров 120мм яйцами! А в это время куев будут бомбардировать БОЕВЫЕ ГАГАРЫ снарядами по 500кг. К вечеру этого дня украина капитулирует!!!
Весёлый Роджер
А кстати, дэ вони эти людины? Що тварь, уси сгынули? Эй мразь пропиндосная, ну как поясни? Дэ переговоры с диспетчерами? Яка така там военная тайна скрыта? Ась мразь! Отвечай!!!