Обществоzdorovia.com.uaJun 4

Страх і виснаження: психолог розповів про причини і наслідки трудоголізму

Трудоголізм - це не тільки тема для вивчення, а й хвороба, яка вимагає кваліфікованого лікування. Такої думки дотримується бізнес-психолог, поліграфолог Максим Коваленко

nk_hauz/-mbkbfwx1uddy6k-ahlh.jpg

За його словами, відсутність відпочинку загрожує загальним виснаженням - як моральним, так і фізичним. Проблема полягає в тому, що в суспільстві це не оцінюється як загроза, незважаючи на серйозні наслідки.

Коваленко підкреслив, що людина, повністю занурена в роботу, рано чи пізно втрачає свої інтереси і менше приділяє часу сім'ї. В результаті робота стає нав'язливою ідеєю.

Що стосується причин трудоголізму, то Коваленко вважає, що це - питання страху. "З огляду на наш швидкоплинний час, народ просто боїться щось не встигнути. Особливо ті, хто живуть в мегаполісах. Вони бояться, що їхнє місце швидко займе хтось інший", - зазначив психолог. В результаті багато роками живуть в стані неврозу через страх зупинитися.

А страх, в свою чергу, з'являється тоді, коли людина не впевнена в собі, додав Коваленко. Тому зі своїми страхами і проблемами необхідно працювати. "Всі як в божевільному сні кудись поспішають без вихідних, не бачачи життя", - констатував фахівець.

Він зазначив, що для повноцінного відпочинку потрібно прибрати всі подразники, в тому числі телефон і інтернет . Інакше відпочинок не принесе повного відновлення сил.