Обществоwww.ukrinform.ua6 авг.

Створення безбар’єрного простору: Кабмін оприлюднив «дорожню карту»

nk_hauz/HlmeZ0G7R.jpeg

Кабінет Міністрів оприлюднив план заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Як передає Укрінформ, відповідний документ опублікований на Урядовому порталі.

"Затвердити план заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року", - йдеться у постанові.

Також зазначається, що фінансування виконання плану заходів здійснюється за рахунок та у межах видатків, передбачених у державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Як повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, над створенням цього плану заходів працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів.

"Йдеться про «дорожню карту» на найближчі півтора року. План заходів визначає послідовність дій, які мають першочергово зробити учасники процесу з усунення бар’єрів у різних сферах суспільного життя. Стратегічна мета – аби до 2030 року Україна стала комфортною для кожного громадянина", – підкреслила Козловська.

До плану заходів увійшли понад 250 проєктів. Йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар’єрність тощо.

План заходів визначає, зокрема, такі завдання для профільних міністерств та громадських організацій:

  • моніторити та контролювати сферу доступності об’єктів фізичного оточення та транспорту на систематичній основі;
  • зробити інформацію та цифрові послуги доступними для всіх груп населення (наприклад, державні вебсторінки мають бути адаптовані для осіб з порушеннями зору та слуху, а телерадіоорганізації мають забезпечувати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кінофільмів, передач тощо);
  • забезпечити усі групи населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі;
  • створити інклюзивне освітнє середовище; забезпечити умови для працевлаштування всіх груп населення.
💬 Последние комментарии
наблюдатель
“В частности, в случае рака легких, если вы бросите курить, вы резко снизите риск. Курение не так напрямую связано с раком поджелудочной железы, как рак легких, но, безусловно, существует связь», – отметил Кэмпбелл.
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И эти 10 продуктов следует убрать из своего рациона, чтобы не навредить здоровью. Некоторые продукты плохо влияют на здоровье людей.
Гость
И каждому своё в жизни.
наблюдатель
Жизнь прожить - не поле перейти. Знаем и об этом.
гость
Дожили.
Макс
А ведь "население, состоящее из русских, румын, молдаван, греков, цыган, гагаузов, болгар, училось жить отдельно от Киева. Результаты с точки зрения унитарного государственного устройства современной Украины катастрофические" ;. … а неоправданная "украинизация сеет вражду и ненависть между многонациональным населением". … "Украинский язык не является самостоятельным языком и представляет собой наречие составляющее 70% русских, 12%румынских, 12% польских слов. А остальные производные венгерских, австрийских, литовских слов! Украинский не более чем диалект или патуа": (патуа (раtois)обозначает локально ограниченную речь определённых групп населения, главным образом сельского".