Обществоzmist.pl.ua28 окт.

ТЕХНОЛОГІЮ ВИШИВКИ ОДНІЄЇ З ГРОМАД ПОЛТАВЩИНИ ПРОСУВАЮТЬ ДО ПЕРЕЛІКУ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

nk_hauz/-mkjsnxxdpppvkn4fmlz.jpg

27 жовтня у Полтавській ОДА відбулася пресконференція, присвячена занесенню технології виконання вишивки «білим по білому» міста Решетилівка до культурної спадщини людства.

Директорка Всеукраїнського центру вишивки і килимарства Надія Вакуленко розповіла, що техніка вишивки «білим по білому» поширена на всій території України, однак Решетилівські майстри використовують особливі технології цієї вишивки. Зі слів директорки, саме їх подали до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Надія Вакуленко каже, що з-поміж подібних технік вишивки «білим по білому» у інших регіонах країни, решетилівську вишивку вирізняє дрібний малюнок, щільне розташування орнаментів на тканині та використання 5-7 різних технік в одному виробі.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Катерина Рижиченко говорить, що занесення решетилівської вишивки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО важливе для усієї країни:

«Приналежність елемента до всесвітньої спадщини впливає як на популяризацію саме цього елементу і місця, з яким він пов’язаний, так і на престиж країни в цілому. Я вважаю, що не тільки Полтавська область і Решетилівка в цьому зацікавлені, а зацікавлена й уся Україна».

Процес просування вишивки до списку ЮНЕСКО модерує обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради. Про це розповів директор центру Дмитро Соколов. Він повідомив, що одним з етапів процесу просування є опитування носіїв елементу культурної спадщини вишивки «білим по білому», які проживають у Полтавській області. Дмитро Соколов каже, що воно триватиме до 22 листопада. Також у межах підготовки до лютого 2021 року мають створити презентаційний фільм тривалістю 7-10 хвилин.

Вишивка ручної роботи коштує дорожче, ніж машинна вишивка. Чому це так, ЗМІСТ писав тут.

💬 Последние комментарии
МДА
Это печально. Кто такой Ермак - деятель, юрист, кинопродюсер. Помощник народного депутата Украины от Партии регионов Эльбруса Тадеева. Президент общественной организации «Ассоциация предпринимателей города Киева». То есть КПД = 0. Рукоблуд, самоучка - то есть никто.
МДА
Наконец то. Ура. А то они с голоду умирали.
эта музыка будет вечной
донецкий жуз (во главе с витей и иудой татарином) и днепропетровский жуз (во главе с бабулей и сонмом госшлюх)
е
Да...проблема,... 5 см снега при ветре 56 км/ч....Елена, это точно та супер-пупер страна, пипиской которой ты тут все время трусишь?))
е
При выезде с территории аэропорта его кортеж повернул через двойную сплошную и ему ОПЯТЬ ни чего не было! Так говоришь брехло, не неприкасаемых??)))
е
Расскажи как о отношении ТВОИХ майданных кумиров к простому населению.. Давай не стесняйся, поведай о том КАК поднятие тарифов и цен на ВСЕ с одновременным разваливанием промышленности и лишением/задержкой зарплат ПОМОГАЕТ простому и населению жить???? Ну брехло, продажное???
е
Ты о себе?))) таки да твой ТРЫНДЕЖ всегда ни о чем, НИКОГДА ни какой конкретики!