Обіймання корів — новий тренд у боротьбі із сумом та поганим самопочуттям, який з’явився в Нідерландах. Коровотерапія вже стала трендом на Заході й допомагає людям відновити душевні сили.
Психологиня Наталія Простун і директор ферми Кийлівська Асканія Василь Ропій розповідають Радіо НВ, як це працює.
Наталія Простун, психологиня
— Чому обіймання корів — це корисно?
— Тому що будь-яка тварина, яка нам подобається, впливає на наш психологічний стан. Якщо ми говоримо про корів, — то [підняти настрій може] навіть те, що у неї більша температура тіла, ніж у людини, і вона має такі добрі та розумні очі.
Крім того, ми знаємо, що корова може підживлювати нас своїм молочком, і це також психологічно впливає на нас і [викликає позитивне] ставлення [до корів]. Коли ми їх обіймаємо, то в контакті з твариною може вироблятися гормон окситоцин, який дуже позитивно діє на нервову систему, знімає стреси, знижує рівень тривоги і прив’язує. Це гормон прив’язаності, він виділяється навіть тоді, коли ми обіймаємося з сім'єю і перебуваємо в обіймах 20 секунд, це позитивно впливає на нашу психіку. Тобто загалом обійматися можна і з людьми, і з коровами, і з [домашніми] улюбленцями, і це матиме гарний вплив.
— Здається, що Олег Ляшко щось знав, коли обіймав корів. Як ви вважаєте, скільки часу потрібно обіймати корову, щоби полегшало?
— Гадаю, варто запитати себе: мені подобається ця тварина? Оскільки дехто навіть боїться корів, особливо діти. Але якщо поїхати на ферму, подивитися та погладити корову, я думаю, що це викликатиме певні позитивні емоції від контакту. Але не всі корови люблять обійматися, точно як люди. Вони, як і будь-яка тваринка, полюбляють, коли їх гладять, гарно до них ставляться; особливо, якщо підгодують чимось смачненьким.
Тому я думаю, що такі екскурсії завжди будуть позитивними. Головне, щоби це нам подобалося, — у цьому випадку ендорфіни, окситоцин та інші гормони гарно впливатимуть на нас.
Василь Ропій, директор ферми Кийлівська Асканія
— Ми вирішили розпитати людину, яка кожен день може проводити багато часу із коровами — чи щаслива вона? Василю, а ви обіймаєте корів?
— Не тільки обіймаю. Людям, які приходять, дуже цікаво, тому що корів бачать не дуже часто. Але є маленькі телятка, дорослі люди їм прямо руку в рота засовують, щоб вони саме посмоктали. У людей від цього якась радість.
— Чи вам спокійніше, коли ви торкаєтесь корови, проводите з нею час, чи для вас це вже така рутина, на яку ви не звертаєте увагу?
— Часто не тільки з коровами, а й з іншими тваринами, кожного разу якось по-новому. Здається, що вчора потрогав її, але наступного дня все вже по-іншому, і здається, що це вже нове відчуття. Щоб була звичка — ні. Тварина себе поводить по-іншому кожного дня, і ти також почуваєш себе по-різному. Це жива тварина, яка теж, напевно, щось розуміє.
— У вас є ферма, до вас приїздять гості. А чи вже почали люди просити обійматися з коровами, бо начиталися, що це їм налагодить психіку?
— Обіймати ще ні, але те, що з радістю, з задоволенням підходять до корів. Не має значення, чи малі вони, чи великі.