Обществоwww.ukrinform.ua30 окт.

Тернопіль затвердив програму розвитку української мови як державної

nk_hauz/CadMovF7g.jpeg

Тернопільська міська рада затвердила міську програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці.

“Мені як Уповноваженому із захисту державної мови надзвичайно приємно, що Тернопіль — перший обласний центр України, який сьогодні затвердив міську програму розвитку та функціонування української мови як державної. Це прецедентно. Це надзвичайно важливо, зважаючи на фронт мовний, на фронт бойовий та інформаційний у стані гібридної війни”, - написав Кремінь.

nk_hauz/51bGovFnR.png

За його словами, сьогодні Тернопільщина і власне місто Тернопіль “демонструють всій Україні хто насправді є справжнім поборником державної мови, хто виступає за цінності, хто стимулює розвиток національних інтересів і задає тон тому, що є справді захистом державної мови”.

Кремінь закликав місцевих депутатів долучитися до розробки інших програм обласного та національного рівня. Крім того, Уповноважений наголосив на важливості створення мережі безкоштовних курсів з вивчення української мови, а також на посиленні міжнародної співпраці, як це визначено міською програмою.

Як повідомлялося, 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

14 липня 2021 року Велика палата Конституційного Суду України визнала конституційним цей мовний закон.

З 16 липня 2021 року набрали чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.