Токсичні стосунки: як розпізнати?
Обществоnashamama.com09 февраля 2021

Токсичні стосунки: як розпізнати?

Основні ознаки поведінки токсичного партнера

У кожного свої методи поведінки:

1. Використання підвищеного тону для зауважень.

2. Так зване "катування мовчанням", яке може тривати від кількох годин до кількох днів.

3. Жарти про ваші здібності або зовнішність. Втім, жарт перестає бути жартом, якщо вона повторюється з десяток разів. Коли ж просите припинити, тому що вам це неприємно, то кривдник звинувачує вас у відсутності почуття гумору.

Крім постійного невидимого тиску, токсичні відносини можуть привести до скорочення контактів з навколишнім світом. Жертва починає менше спілкуватися з друзями, родичами і колегами. Фактично, замикається на партнері, який вимагає від неї бути поруч. Якщо ж не поруч, то повинен звітувати про те, де і з ким.

Цю звітність можна виправдати опікою і переживаннями про безпеку. Але якщо мова йде про десятки дзвінків і повідомлень без необхідності, то варто задуматися.

Крім цього, ще може бути перегляд текстових повідомлень коханої людини і прохання надати доступ до всіх соціальних мереж. В результаті знову ж скорочує кількість контактів із зовнішнім світом, тому що знає, що під постійним контролем.

Токсичні відносини руйнують самооцінку. Поступово жертва таких відносин буде втрачати себе, задоволення від свого життя.

Написать комментарий