ТОП-10 найвпливовіших університетів України
Обществоosvita.ua28 октября 2020

ТОП-10 найвпливовіших університетів України

На сайті AcademicInfluence складено рейтинг впливовості університетів світу Influential schools, частиною якого є окремий рейтинг впливовості закладів вищої освіти України.

Рейтинг складається групою науковців і фахівців з аналізу даних, які вже понад 5 років оприлюднюють результати своєї роботи на сайті. Формування рейтингу відбувається за алгоритмом, за допомогою якого гідні уваги люди пов’язуються з конкретними закладами вищої освіти, кафедрами та навчальними дисциплінами.

З погляду розробників рейтингу, будь-який вищий навчальний заклад впливовий не самий по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Виходячи з цього, впливовість університету оцінюється саме через людей, які мають до нього стосунок і які зробили значний внесок у певній галузі.

У 2020 році до світового рейтингу також потрапили 183 заклади освіти з України. Відповідно, найвпливовішими університетами України за версією AcademicInfluence є Києво-Могилянська академія (886 місце у світі), Львівський національний університет ім. Івана Франка (915 місце у світі) та Київський політехнічний інститут (1390 місце у світі).

Також у першій п’ятірці українського рейтингу опинились Одеський національний університет ім. Мечникова та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

ТОП-10 найвпливовіших університетів України

Місце

Назва навчального закладу

1

Києво-Могилянська академія

2

Львівський національний університет ім. І. Франка 

3

Київський політехнічний інститут

4

Одеський національний університет ім. І. Мечникова

5

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича

6

Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана

7

Національний медичний університет ім. О. Богомольця

8

Львівська політехніка

9

Таврійський національний університет ім. В. Вернадського

10

Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого

3 комментария

Написать комментарий
 • Гость
  28 октября 2020
  Ну, конечно. Черновцы и Львов = локомотив мировой науки. Донецкие и Харьковские ВУЗы это так, мелочь. Харьковский ГосУниверситет, основанный еще Каразиным или Харьковский Политехнический ин-т это мелочь по сравнению с Черновицкими, Нью Васюковскими или Коломыйскими мировыми центрами науки.
  Ответить
  • е
   28 октября 2020
   Гость
   Просто их седалищный нерв начал ощущать, что безконтрольный приток бабла в свидомые регионы может резко иссякнуть... Вот и пилят уже не скрываясь
   Ответить
  • гость
   28 октября 2020
   Гость
   Там патриотична молодь и они по крыивках историю изучают-на хрена им физики-математики ....
   Ответить