Обществоukr.media24 апр.

Топ-3 способи, які допоможуть вам навчитися казати собі "так"

Казати собі "так" дуже корисно.

nk_hauz/-mz-klwriujgct1pheqd.jpg

Останнім часом стають актуальними питання, що стосуються вибудовування особистих кордонів і вміння говорити "ні", проте деякі психологи стверджують, що цих навичок може бути недостатньо, інформує Ukr.Media.

Уміння сказати "ні" — дійсно дуже корисна опція, яка допомагає грамотно вибудовувати відносини з оточуючими і жити у гармонії з власним внутрішнім світом. Однак, як виявилося, це вміння не є панацеєю. Для того, щоб повною мірою відчути смак життя і навчитися співіснувати з собою і суспільством, необхідно не лише відстоювати особисті кордони, а й вміти говорити "так" собі і своїм бажанням. Давайте розберемося разом, як і навіщо це робити.

Кажіть "так", коли спілкуєтеся з іншими

Почнемо з того, що слово "ні" часто вживається не до місця і є словом-паразитом. Одна справа, коли ви обґрунтовано відмовляєте людині, яка просить вас зробити щось для неї або замість неї, а ви цього не хочете. І зовсім інше — використовувати слово "ні" не за призначенням, особливо, починати з нього фразу, наприклад, говорити: "ні, я тебе почула!"; "ні, ти права". У даному разі слово "ні" — це небезпечний паразит, який у кожну вашу фразу додає негативний відтінок і заперечення.

Власне побудова речення зі словом "ні" на початку робить його конфліктним — ви намагаєтеся заперечити людині, хоча продовження вашого висловлювання говорить про те, що ви погоджуєтеся зі співрозмовником. У такому разі свою промову краще починати зі згоди і ставити спочатку "так": "так, я тебе почула" і "так, ти права". Погодьтеся, зміст сказаного одразу змінюється, і ваша бесіда отримує позитивний відтінок.

Кажіть "так" собі

Часто ми самі собі щось забороняємо, сумніваємося у своїх здібностях. Ми — найсуворіші критики для себе. Ми не дозволяємо собі переживати, плакати, відчувати емоції, у тому числі й радість, оскільки не віримо у себе і не довіряємо собі. Навчитися приймати себе таким, який ви є — означає говорити "так" своїм емоціям і почуттям, а не відмахуватися від них як від настирливої мухи.

Другий момент — звертати увагу на свої думки, адже вони не без приводу відвідують вашу голову. Чомусь ви замислилися про ту чи іншу проблему, а це означає, що її варто проаналізувати, а також зрозуміти, чому ви женете від себе подібні думки. Прийняття себе на рівні почуттів і думок — це важливий крок до розвитку інтуїції і внутрішнього "Я", і вірний спосіб по-справжньому почати любити себе, оскільки любов до себе — це, у першу чергу, розуміння і прийняття себе на внутрішньому рівні.

Кажіть "так" зовнішньому світу

Найбільше розчарування, яке відчувають люди, пов'язане з тим, що надії, які ми покладаємо на інших, соціум, зовнішній світ не виправдовуються. Завищені і часто невиправдані очікування — це прямий шлях до депресивних станів та інших ментальних розладів. Ми чекаємо на щось, сподіваємося, у щось віримо, а коли не отримуємо те, на що дуже чекали, засмучуємося і починаємо звинувачувати у своїх невдачах дійсність, що навколо нас, і зовнішні обставини. Але правда у тому, що світ не зобов'язаний підлаштовуватися під нас. Отже, ми вже спочатку будуємо наші відносини з навколишнім світом на опорі, ображаючись і замикаючись у собі у разі невдачі.

Замість цього варто намагатися вибудовувати комунікацію на згоді — приймаючи дійсність, що навколо нас, ми підсвідомо виходимо зі стану внутрішнього конфлікту і встаємо на шлях гармонійного розвитку.

Важливо відзначити, що у жодному з трьох пунктів ми не згадали про матеріальні блага, тобто про те, що потрібно себе балувати смачною їжею, покупками та іншими речами, що роблять наше життя більш комфортним. За реальних умов усе це — лише маскування, яке використовується для прикриття внутрішніх проблем, а справжній життєвий баланс можна знайти, лише навчившись правильно використовувати слова "так" і "ні" — саме це поверне рівновагу у вашу реальність, а матеріальні задоволення (які, безумовно, іноді необхідні) почнуть приносити більше радощів.

💬 Последние комментарии
Я
Все они редчайшее быдло в истории. И пусть дохнут долго и тонут в людской ненависти.
Игбун Хохлов
"Хохол" - это даже не оскорбление. А вот за "украинца" морду бить надо. Потому, что это даже хуже, чем "пидарас". Хотя, для гейроинтегрированных нормально.
Игбун Хохлов
Хохлочурка, когда Гитлер напал на СССР все видели немецких солдат, немецкие танки, немецкие самолеты. И Сталин на третий год войны не носился по миру с кусками металлолома и обложками от аусвайсов, доказывая факт немецкой агрессии. Потому, что это очевидный факт, который не надо доказывать. А вот кто-то видел российскую армию на Донбассе? За 7(!!!) лет ни одного факта присутствия. Даже ОБСЕры не нашли, как не старались. И это отмечено в официальных отчетах. Все "доказательства", которыми кормят укробыдлостадо - топорные фейки. Там уже и омскую футбольную команду похоронили , отцов абитуриентов Элистинского педагогического училища, и даже литературных героев. ))))) Кому бы этим фейки понадобились, если бы Россия, действительно напала?
Весёлый Роджер
Брехня!!! Сэмэн Сэмэнченко тому пример - живёхенький, ну трохи раненый у дупу, а ведь як Шмуля, МУДАК - МУДАКОМ!!! Настоящий справжний рагуль!
Весёлый Роджер
Шановний "е" - ну задолбали менэ! Один меня в молдаван всё записывает, а другий, сразу у щирого xoxла, ну куды справжнему мокшаньцу податься! Придётся у буряты записаться! Пластырь у менэ е!
Весёлый Роджер
ИГБУНЧИК! Мэнэ гэта Гивнярная падла xoxлом обозвала! Так яж справжний москаль, а xoxoл, то мiй ридный брат з Буковины!
Весёлый Роджер
ОЙ Гивняр, таки ты меня за своего щирого та справжнего xoxла воспринял, що я до москалей убежал, а за неньку и нацистов, детей на Донбассе не убивал? Ну пипец, ну дякую тоби падла! ЭЙ мразь отвечай? А Не по адресу ты орал, тварь!