ТОП-8 КНИЖОК, НАПИСАНИХ НА ОСНОВІ РЕАЛЬНИХ ПОДІЙ
Обществоelle.ua15 марта 2020

ТОП-8 КНИЖОК, НАПИСАНИХ НА ОСНОВІ РЕАЛЬНИХ ПОДІЙ

Пройти крізь стіни

Марина Абрамович

Її називають бабусею перфомансу. Автобіографія «Пройти крізь стіни» — особиста розповідь Марини про життя, сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційних і духовних досвідів. Книжка може стати не лише ключем до розуміння художниці, а й новітнього мистецтва, історії постсоціалістичних країн і сучасності. Легенда перфомансу пережила бурю емоцій та потрясінь. Історії творчого і бурхливого кохання, розпад країни, знущання і деструктивні експерименти… Проте досі лишається активною та відкритою до всього нового. Наприклад, вона знімалася у кліпі гурту Antony and the Johnsons на пісню Cut the World. А також була обличчям рекламної компанії Givenchy у 2013-му разом з моделлю Кейт Мосс.

Неймовірні. П`ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію

Бріджит Квінн

Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці лакуни. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох — від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон.

Замах на мистецтво: арт-детектив

Григорій Козлов

Чому «Мона Ліза» стала суперзіркою? Кому було вигідно зробити з Ван Ґоґа геніального безумця? Як крадуть твори і як їх підроблюють? Думаєте, мистецтво святе? Аж ніяк — у ньому, як і в житті, є кров, піт, сльози та скандали. Однак історія мистецтва воліє про це мовчати, зазвичай фокусуючись на законах естетики. Ця книга — чудова спроба пролити світло на таємниці мистецтва, де діє безліч інших чинників — від політичних до фінансових. Про все це й про багато іншого ви дізнаєтесь із одинадцяти «справ» цього направду фундаментального і водночас захопливого арт-детективу.

Я завжди писатиму у відповідь

Кейтлін Аліфіренка, Мартіна Ґанда та Ліз Уелч

Роман засновано на реальній історії дружби американської дівчинки та африканського хлопчика. Їх познайомить випадок, що змінить долі підлітків. Усе почалося з домашнього завдання. Вчителька попросила Кейтлін та її однокласників знайти друзів за листуванням з інших країн. Більшість обрали Європу, а Кейтлін написала до екзотичної африканської країні, про яку дівчина геть нічого не знала. Її лист одержав Мартін із Зімбабве. Підлітки шість років листувалися через океан. Підтримуючи одне одного в біді та в радості, вони стали найкращими друзями. У книжці Кейтлін і Мартін діляться спогадами про спільне дорослішання й про те, як цей досвід змінив їхні життя.

Татуювальник Аушвіцу

Гузер Морріс

Книжка, яка поєднує у собі історичний документ на реальну історію кохання, що пройшло випробування табором смерті. У 1942 році у концентраційному таборі «Аушвіц» зустріли одне одного Лалі Соколов та Гіта Фурман. У неї стерлося татуювання з порядковим номером, він мав набити новий… Це було кохання з першого погляду. Молодим людям судилося пережити страшні випробування, розлуку й омріяне возз’єднання, яке переросло у 56 років щасливого подружнього життя. Їхню історію кохання записала Гізер Морріс зі слів самого Лалі, з яким авторка випадково познайомилася 2003 року. Ця зустріч змінила долі обох. Відчуваючи до Гізер довіру, літній чоловік наважився розповісти їй найпотаємніші подробиці свого життя під час Голокосту. 

Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей

Крістофер Макдуґал

Дивовижна історія, що розпочала нову еру в культурі бігу. Прагнучи відродити мистецтво руху, з наукових лабораторій Гарварду автор вирушає в Північну Америку, до індіанського народу тараумара, представники якого без відпочинку долають навіть 80-кілометровий марафон. Захопливі пригоди, описані в книжці, надихнуть на власні спортивні рекорди та переконають, що можливості людини — безмежні.

Гірка правда про стосунки​​​​​

Ніл Штраус

Ніл Штраус досліджує питання, які чоловіки і жінки ставлять собі щодня: чи природно бути вірним одній людині все життя? Чи можуть альтернативи моногамії призвести до поліпшення стосунків і більшого щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми вибираємо? Чи можемо ми зберегти пристрасть і романтику впродовж тривалого часу? У пошуках відповідей на ці запитання автор побував у сучасних гаремах, у клініках, які лікують від сексуальної залежності, та передових наукових лабораторіях. Те, що він виявив, кардинально змінило уявлення автора про кохання, секс, стосунки і навіть себе самого. Ця книжка — не подорож, здійснена в журналістських цілях, а до болю чесна розповідь про життєві кризи, які звалилися на автора через власну поведінку.

Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє

Б`янка Боскер

Журналістка Б`янка Боскер зовсім не розумілася на вині, вважала сомельє лише пафосними офіціантами, а єдиною реакцією її мозку на келих червоного чи білого було банальне «Ура! Я п`ю вино!». Та одного разу вона зовсім випадково зацікавилася світовими змаганнями сомельє. Відтоді почалася її подорож серед шанувальників смаків, шукачів надзвичайних пляшок, творців запахів, схиблених гедоністів і найамбітніших сомельє світу. То навіщо весь цей галас навколо вина? Чи справді є різниця між пляшкою за 20 і за 200 доларів?

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
УКР
Бухло можете поднимать хоть в 10 раз. Здоровее будем.
УКР
Выгнать их всех нахер отсюда. Да и регионы тоже. Воры и мародёры.
е
Елена, это та самая страна куда пришла твоя Америка.. Ты и дальше будешь утверждать что Афганистан стал процветающей страной после прихода США?
кипчак
Наши олигархи страдают той же болезнью, что и российские, которые надеялись, что их бизнес, жизнь и будущее обеспечены пока они будут оказывать разного рода услуги США. Но действительность горздо печальнее. США олигархи полезны только до поры, до времени, а после выполнения всех приказов и пожеланий их желательно уничтожить и править в стране-жертве единолично. С некоторыми российскими олигархами и политиками уже так и произошло - не век же им платить, а без интереса ни не сотрудничают, наши могли бы на их примере учиться, тем более, что украинских менять и стимулировать проще и дешевле. Для меня одна проблема - свои олигархи имеют владения, бизнес и на нашей территории. Если их полностью зачистят, то появятся американские, которым некому уже будет противостоять, которым никого и ничего не жаль - они приходят как завоеватели, будут спешить грабить пока грячо и пока их отсюда не выметут, но это значит - война.
кипчак
Поиск средств лечения рака не так интересен спонсорам, как исследования в секретных биолабораториях США. Они даже готовы поэкспериментировать с образцами внеземных вирусов.
кипчак
А шо такое? Не были уверены в ней, что только на год договаривались или появились другие пути карьерного роста?
А ха ха ха ха
Спасибо ШЫШЫА За организацию Талибана.