ТОП найцікавіших післякарантинних туристичних маршрутів
Обществоnedelya.info22 июня 2020

ТОП найцікавіших післякарантинних туристичних маршрутів

Усі ми втомилися від перебування у стінах своїх домівок. Любителям відпочити на закордонних курортах деякий час ще доведеться почекати, бо транспортне сполучення між країнами відновлять не відразу. Поїздки до моря та гір більшість громадян також відкладуть через обмежені фінансові можливості. Але ніщо і ніхто не може скасувати мініподорожі рідними краями. Відпочивати так буде не просто бюджетно, але і дуже цікаво.   Тож готуємося: шукаємо рюкзаки, зручні кросівки, збираємо компанію друзів і разом з журналістом «Недели» плануємо майбутні маршрути до місць, про які багато чули, але все не мали часу відвідати. А дехто навіть не додумався, що нове та незвідане – за якийсь десяток (або максимум сотню!) кілометрів від Глухова.

  Села навколо Глухова: неймовірне поряд   Кому-кому, а глухівчанам є чим пишатись у своєму місті. Десятки історичних та архітектурних пам’яток, музеї, унікальні місця та багата історія. Проте не менш цікаво і за межами міста. Отож, найближчими днями вже можете вирушати.   Науковий співробітник НЗ «Глухів» і один із затребуваних екскурсоводів Олександр Мірошниченко вважає, що найкрутішим туристичним заміським маршрутом є подорож до крейдяного кар’єру. По дорозі до Заруцького вапнякового заводу вас зустріне село Білокопитове з Покровською церквою-усипальницею XVIII ст., де поховані представники старовинних старшинсько-дворянських родів та сім’я Беків – компаньйони цукрозаводчиків Терещенків.   Усього 10 кілометрів – і ви на території крейдяного кар’єру. Усі бажаючі після відповідного інструктажу можуть побачити виробництво крейдяного борошна, знайти закам’янілих морських жителів, яким мільйони років, та насолодитися неповторними краєвидами.   Поруч з підприємством знаходиться білокопитівське озеро з чистою джерельною водою та руїнами залізничного мосту. Тут можна влаштувати пікнік або ж залишитися на ніч з наметом. Біля озера щороку відбувається байкфест та рок-концерт. На зворотному шляху до Глухова можна відвідати село Сваркове. На в’їзді розташована пам’ятка археології – давньоруське городище ХІ-ХІІІ ст. У самому селі стоїть Миколаївська церква XVIII ст., де поховані представники козацько-старшинського роду Марковичів.   А якщо ви бажаєте побачити улюблене місце сімейного відпочинку останнього гетьмана України Павла Скоропадського, тоді вам варто побувати в Полошках. Село було відоме на весь світ як центр видобутку каоліну. З XVIII ст. селяни поставляли звідти білосніжну глину на відомі фарфорові заводи. У центрі на високому пагорбі знаходився маєток Павла Скоропадського. На сьогоднішній день від комплексу лишилися в’їзні ворота з парканом, конюшня, огороджений ставок та вікові дерева садово-паркового комплексу.   Якщо ж приваблюють дикі, безлюдні місця, тоді вам – до Глухівського Петропавлівського монастиря у с. Будищі. Старовинна православна обитель розташована на крутому березі р. Клевень, закрита від зайвих очей. На сьогоднішній день потрапити за мури монастиря неможливо, оскільки комплекс займає спеціалізований інтернат. Загадковий замок-монастир, дика природа, заплава ріки – те, заради чого варто відвідати це місце. Поруч у В’язенці, Кочергах та Ховзівці Путивльського району розташовані забуті каменярні. Декілька століть цей регіон славився своїми жорнами для млинів, кам’яними хрестами та бруківкою, яку виготовляли у відкритих кар’єрах.   Не хочете блукати по Глухівщині самі? Боїтеся, що у звичайному сучасному селі не знайдете унікальні пам’ятки без гіда? Тоді до ваших послуг працівники НЗ «Глухів», які вміють розфарбувати історію.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
У тебя Ленка ее нет ! У тебя вместо жопы рабочее очко для окружной
Елена
Украинцы хорошие и добрые и работящие люди,нечего там о жопах говорить,у всех в мире жопы есть,а некоторых даже рабочие,они ими на кофе в Париже зарабатывают,ха,а что?работа каждая нужна,работая каждая важна, деньги не пахнут,а вот кофе в парижской кофейне,ха.
Гость
И "глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу ранее заявил, что его страна вправе изменить статус собора, превратив его в мечеть, без учета мнений других государств". И лучше помолчи, не выступай против вековой истории человечества, так как эта достопримечательность внесена в список Всемирного наследия ЮНЕСКО.
Елена
У вселенского владыки забирают главную ценность,а тогда аопрос,а и вправду он вселенский? Ответ очевиден.ха.
Гость
И "глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу ранее заявил, что его страна вправе изменить статус собора, превратив его в мечеть, без учета мнений других государств". И лучше помолчи, не выступай против вековой истории человечества, так как эта достопримечательность внесена в список Всемирного наследия ЮНЕСКО.
Елена
А ты в шахматы случаем не играешь?да не,вижу такие тупые как ты могут только в чапая играть,ну ещё и в очко,но не в карточноую игру,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!Подохнет Максим,да и хуй с ним,хотя его у него нет,у него шмонька сзади,ха.
Елена
Всё время за 10 литров ты писал, нечего отмахиваться брехун несчастный.