Обществоukr.media2 окт.

Ці 5 ознак говорять про те, що ви помиляєтеся, розвиваючи свою кар'єру

Розвиток кар'єри може бути помилковим.

nk_hauz/lIa41kvnR.webp

Щодня ми робимо сотні виборів, більшість з яких, на щастя, не настільки вже й складні: що одягнути на роботу, чим поснідати, чи поспати зайву годину або подивитися чергову серію улюбленого серіалу. Ми зіштовхуємося з такими дилемами регулярно, але вони не викликають у нас ані серйозного стресу, ані будь-якого внутрішнього дисонансу, інформує Ukr.Media.

Інша справа (серед іншого) — новий кар'єрний крок. Це не дивно: зазвичай, подібні зміни супроводжуються довгими роздумами і зважуваннями усіх "за" і "проти", від цього залежить ваша зона комфорту.

Чи впораєтеся ви з більш високою посадою? Чи готові ви переїхати до іншого міста? А зовсім змінити рід діяльності? Чи дійсно ви хочете запустити власний бізнес або ж ви, навпаки, бажаєте працювати "від дзвінка до дзвінка"?

Це складний вибір — адже тут немає правильних або неправильних відповідей. Найкращий спосіб — прислухатися до себе. Що ви відчуваєте: чи у правильному напрямку ви рухаєтесь або ось-ось припуститеся великої помилки?

Розібратися у своїх почуттях допоможуть наступні п'ять контрольних "дзвіночків" — саме вони допоможуть вам зрозуміти, чи вірне рішення ви приймаєте, чи ні.

У вас погане передчуття

Це почуття знайоме нам усім: щось йде не так. Ви не можете нічого раціонально пояснити, але ви все одно відчуваєте внутрішнє занепокоєння або навіть страх. Чи відчуваєте ви щось подібне, коли міркуєте про свою кар'єру?

Можливо, вам стало некомфортно, коли ви зустрілися зі своєю новою потенційною командою? Або ж ви насамперед думаєте про те, у скільки вам обійдеться переїзд — і лише потім про те, які бенефіти ви отримаєте від нової посади?

Звичайно, відчувати дискомфорт — це нормально. У психології існує безліч методів, які допомагають "розкласти усе по поличках" і взяти страх під контроль. Відмовлятися від чудової пропозиції лише тому, що ви нервуєте, — це нераціонально.

Але якщо відчуття страху і невпевненості лише посилюється — це може бути красномовною ознакою того, що ви ще не готові до наступного кроку. У таких випадках добре протестувати себе за системою 10 / 10 / 10 — це допомагає відокремити сентименти від фактів. Подумайте про своє найголовніше джерело занепокоєння. Чи буде воно грати якусь роль через 10 тижнів? А через 10 місяців? А через 10 років? Ваші відповіді допоможуть вам поглянути на питання у перспективі.

Наприклад, якщо вам незатишно у колективі, то це почуття може не зникнути і через 10 місяців, і навіть через 10 років. А ось до нової дороги ви теоретично можете звикнути вже через 10 тижнів.

Ви зневірилися

Можливо, ви настільки сильно втомилися від своєї поточної посади, що готові змінити її на першу, що потрапить під руку. Або ж ваша родина перебуває у важкій фінансовій ситуації, і вашим головним критерієм стає розмір зарплати. Ви панікуєте — а це не найкращий фон для прийняття важливих рішень.

Спробуйте проконсультуватися з тим, хто не відчуває таких самих емоцій, як ви, і допоможе вам поглянути на ваше рішення у перспективі. Це може бути кращий друг, наставник, коуч. Повірте, ви самі здивуєтеся тому, наскільки просто приймаються рішення, коли ви спокійні і об'єктивні.

У вас нездорові мотиви

Завжди будьте чесними з собою. Ви замінюєте роботу, щоб втерти ніс своїм старим колегам? Ви хочете, щоб вам позаздрили? Або ви хочете догодити своїм близьким? Замінювати кар'єру заради когось на шкоду собі — це дуже тривожний знак. Зазвичай, про такі рішення шкодують усе життя.

Спіймати себе на тому, що ви припускаєтеся великої помилки, можна хоча б тоді, коли ви вкотре розповідаєте комусь про свої наміри і просите дати пораду. Таким чином ви наче намагаєтеся почути слова підтримки і схвалення — адже самі ви у глибині душі цього не відчуваєте. А впевненість у своєму рішенні — це дуже важливо. Довіртеся собі і лише потім радьтеся з оточуючими.

Вам доводиться себе вмовляти

Коли нам доводиться робити щось через примус, ми часто намагаємося знайти туманні плюси, які ми можемо отримати після нашого кроку. Отже, якщо під час прийняття рішення про наступний етап у своїй кар'єрі ви вимовляєте фрази, які починаються з "зате", подумайте ще раз: "зате я почну добре заробляти", "зате у мене буде престижна робота", "зате це технічно буде вважатися підвищенням", "зате ніхто не засудить мене за те, що я проґавила таку можливість".

Подібний внутрішній діалог покликаний відповісти на ваше внутрішнє занепокоєння. Іншими словами, ви починаєте прикриватися сухими фактами, замість того, щоб розібратися у власних почуттях.

Зрозуміло, раціональність завжди має бути. Але у даному разі ви намагаєтеся виправдати вибір, який у глибині душі вважаєте неправильним. Це не надто продуктивний настрій для прийняття важливих рішень.

Ви турбуєтеся

Прийняття складних рішень завжди супроводжується нервовим напруженням. Можливо, ви не будете спати вночі або втратите апетит. Але тут треба розуміти ось що: якщо ви приймаєте правильне рішення, то поряд з хвилюванням ви будете відчувати цікавість і здорове збудження від майбутньої роботи. Якщо вас не супроводжує жодна позитивна емоція, то вам варто почекати.

Впевненість — це головний критерій. Так, складно збалансувати емоції і логіку, але все ж таки якщо ваше рішення не супроводжується внутрішнім знанням того, що воно піде вам на користь, тоді не приймайте його. Можливо, ваш кар'єрний стрибок ще попереду.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там( прим. моё- ПОДДОНКА!!!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало! ---- «Елена -26- апреля – 2020 - Ты Луночка не особо то и пугай,.... и найти тебя времени надо пять минут, поэтому пугать меня не стоит,все под Богом ходим,ха.» ------ «Елена -21 августа 2020- Ебало закрыл сука,а то ещё пиздеть будет, уёбок.смотри у меня,жить то ге бессмертная у тебя,подонок.А Украина идёт в Европу!» Сало уронили – хероям убийцам мало!
Луна -2
Тогда пусть едет в свою благословленную Америку, и пусть поживет там, в богатой Америке.Только пусть потом не жалуется, что В Украине и России жить было лучше и сытнее, чем в богоизбранной Америке.Добрый вечер Роджер. .
Весёлый Роджер
Ну откуда мне понять, Ну Шмуля, ну Мудак пердун!!! Я же не у Партии не бул, та и не бул завскладом. Мы же сейчас все расплачемся от твоего гнёта! Какой же у тебя удар по яйкам!? "меня гнетет больше всего, человеческого доброго отношения как раньше между людьми нет сейчас" А раньше - "Шура вы помните кем бул у Киеве Паниковский?", пришёл Шмуля к Завмагу - вот прямо так, по простому, по человечески, ты ему Тушёнку, он тоби Дублёнку!!! Ось була життя! А эти ..., ну блин народец сраный, не умеющие устраиваться, ну тот шо Щуки всё волшебной ждал, ну тот шо в очередях давился, а у партЕйца Шмули - холодильник от мяса ломился! «Елена -05 июня 2020 - Не давали взяток,не обмануй, связи нужно было иметь,к тц всё деньгами меряешь,там и за три ящика тушёнки можно было,такие…»
Луна -2
Добавлю справедливости нет ..А она есть . ..есть в отношениях между людьми - Так что не ной здесь и не ищи справедливости а будь сама справедливой, тогда и к тебе будут относиться по справедливости .
Луна -2
Тебе хочется человеческого ,доброго отношения к себе-Хорошо,, а что ты делаешь для того,чтобы к тебе относились по человечески,по доброму? Ты здесь оскорбляешь того же Роджера который ничего плохого не делает, а просто цитирует твои же слова и отвечает тебе тем же.
Весёлый Роджер
Это Луночка когда какой смысл жизни есть, а просто жрать Русское Сало з Русским огирком и спать на обоссанном старом матрасе, в ворованных обосранных кальсонах - это не життя для свинорылого пердуна-шута. Он избранный!!! Он должен сыто жить у боХатой Амерыки! Та спать на водяном матрасе з пидогревом и хавать БигМак з беконом та запивать усё двойным бурбоном! А пока ему надо разводить тут тупых xoxлов-лохов! «Елена - 25 нояб. 2021- Уточню только, ….просто всё надоело,русских только жалко,а хохлов нет,свидомых хохлов,уточняю,…» Шалом Шмуля- будь здоров!
Елена
Тебе это трудно понять, думаю невозможно вообще,но я никому не завидую,у меня всё есть , меня всё устраивает, только справедливости нет,это меня гнетет больше всего, человеческого доброго отношения как раньше между людьми нет сейчас,и всё сука из-за таких как ты, из-за таких.