Обществоukr.media10 янв.

Ці 5 способів допоможуть швидко відновити свою енергію під час новорічних свят: поради психологів

Існують прості способи відновлення своєї енергії під час новорічних свят.

nk_hauz/ydBX8m17R.webp

Чи помічали ви, що ми часто відчуваємо себе пригніченими після новорічної ночі? Ми запитали у психологів, чому таке відбувається і що з цим робити, інформує Ukr.Media.

Ефект розбитого дзеркала

Цей термін був вигаданий Ліббі Уївером, автором книги "Синдром білки у колесі: як зберегти здоров'я і зберегти нерви у світі нескінченних справ". Він стверджує, що "якщо дивитися на світ через розбите скло, світ завжди буде здаватися розбитим".

Отже, уявіть собі грудень. Усі кудись поспішають, метушаться, здають річні звіти. Потрібно встигнути доробити усі справи, але не лише ті, які стосуються роботи. Важливо підготуватися до головного свята року: купити подарунки, продумати меню, де, з ким, як і коли відзначати, скільки потрібно заробити і витратити.

У голові буквально мільйон думок і завдань. Виникає відчуття, що ви нічого не встигаєте або робите все поспіхом. Організм хоч і відчуває стрес, але адаптується і мобілізується. І ось... Новий рік позаду. Ми прокидаємося і розуміємо, що найближчими днями нікуди поспішати не треба. Немає страшних дедлайнів, усі подарунки придбані і подаровані, готувати не треба, оскільки їжа ще залишилася. Краса.

Зрештою ми розслабляємося настільки, що тіло занурюється у стан шоку від такої разючої зміни. Ще кілька днів тому ви бігали, напружувалися, а зараз спите до обіду, дивитеся кіно і відпочиваєте. Організм збентежений. Що сталося? Можна, нарешті, видихнути? І ми видихаємо. Саме тому нічого не хочеться робити, кудись бігти.

Згадайте свій стан у відпустці, коли ви їдете кудись, де ніхто не може до вас додзвонитися, і розслабляєтеся настільки, що забуваєте про все. Те ж саме відбувається й у новорічні свята. І у цьому немає нічого поганого. Такий перепочинок необхідний.

Ну а якщо ви з тих, хто не звик до такого стану і не хочете лінуватися цілий тиждень, то пропонуємо взяти до уваги п'ять способів, які допоможуть наповнитися енергією.

Способи відновлення енергії

Слухайте себе

Запитайте себе, чи отримуєте ви задоволення від того, чим займаєтеся? Важливо спиратися лише на власні відчуття. Можливо, ви зібралися переробити купу справ, а насправді вам хочеться поспілкуватися з друзями або родиною. Або зовсім полежати перед телевізором під теплим пледом з кухлем гарячого какао.

Дозвольте собі це. Дозвольте собі робити усе, що заманеться. Просто слухайте своє тіло. Коли людина дотримується "шляху серця", енергія тече до неї дзвінким струмком.

Завершуйте справи поступово

Маленькі перемоги ведуть до великої мети. Не хапайтеся за все й одразу. Заспокойте свій розум і зосередьтеся на одній справі. Робіть невеликі кроки і хваліть себе за них.

Вигадайте своє альтернативне життя

Уявіть собі кілька альтернативних життів. Ким би ви хотіли у них бути? Чим займатися? З ким спілкуватися? Як проводити свій вільний час? Не обмежуйте себе у цих фантазіях. Подумайте, що з вигаданих життів можна було б додати у ваше реальне життя вже зараз, і зробіть це.

Відчуйте подяку і приділіть час благодійності

Даруйте те, чого у вас вдосталь: час, досвід, зв'язки. Допомагайте турботою, підтримкою і любов'ю. Коли ви є щедрими, ви не біднієте. Що заряджає акумулятори і зігріває серце? Допомога іншим. Допомога — тонізуючий засіб. Вона може врятувати життя у буквальному і переносному сенсі.

Використовуйте відновлювальні методи

Американська психологічна асоціація визначила, що кращі відновлювальні методи — це:

  • спортивні ігри;
  • читання;
  • молитва;
  • музика;
  • відпочинок з родиною або друзями;
  • масаж;
  • прогулянка;
  • йога;
  • заняття творчим хобі.

Було доведено, що фізичні вправи дають нам ефект радощів, зміцнюють імунітет, знижують тривожність, знімають головний біль.

Коли ми сидимо або лежимо, енергія зациклюється. Тому потрібно обов'язково змінювати вид діяльності і вивільняти енергію.

Шукайте свій спосіб, пробуйте нове і просто радійте життю! Щастя — запорука здоров'я і високого рівня енергії. Бажаємо вам гарненько відпочити і наповнитися енергією на цілий рік!

💬 Последние комментарии
УЖЕ 30 ПЕТ НАПАДАЮТ!
Не 8 лет, а 30 лет прибалты заявляют о скором нападении России. А Россия добрая - всю эту клевету терпит! По судам затаскать нужно всех этих брехунов!!!
Игбун Хохлов
Да. Польша тоже входит в страны приболтике.
ALWAS
И так уже 8 лет.....
Змагарская недоля
Так поляки тоже прибалты! Только батькиным бульбашам не повезло. И литвины, вроде как, но от выхода к Балтийскому морю отрезаны, еще и в плен попали.
ПОДАТЬ НА ЭТОГО ПИЗДОБОЛА В СУД!!!
Нужно наконец-то заставить этих шавок отвечать за клевету! Не нападёт Россия в ближайшие часы, - подать на этого пиздобола в суд! И взыскать моральный убыток по полной программе!!!
подрывает фин.стабильнось?
как только своих выведут, начнется "вольница" , "каждому по гранатомету" , председателю райсовета стингер. те ушли, эти не пришли. статистикой займется Калашников. вот кому бы памятник как символ - Нестору Махно.
а вы хотели
как в Афгане? та не. по-ивропецки упакуют кошельки, выведут баблецо, сядут на самолет и ариведерчи, в азиатском регионе жирнее заработок. заодно проучат наглых бошей - не хотели на Ивана навесить, разгребайте сами. так понимаю время Ч это олимпиаде (там чтото подпишут три страны), и в итоге три санкционные страны в союзе, Ганс сблизится с Иваном . а Джо будет сидеть на берегу Ю.Китайского моря и смотреть как морские дроны ему дули крутят. ну а цирк ,конечно ,поедет на гастроли, кто в гости к коллегам за пролив, кто в теплые земли. но вот тогда все для них и начнется . "грабь награбленное"