Обществоukr.media25 сент.

Ці кілька правил допоможуть прибрати з відносин сварки з партнером

Припинити сварки з партнером можна за допомогою певних правил.

nk_hauz/TA_fpTHng.webp

Сімейна сварка — це експресивний і екстрений спосіб вирішення розбіжностей, які неминуче виникають навіть у найбільш гармонійних парах. Але можна розв'язувати проблеми і більш екологічними способами — за допомогою конструктивного діалогу, опрацювання внутрішніх образ і вміння аналізувати ситуацію з позиції партнера. Ми зібрали 11 правил, які допоможуть вам не доводити конфлікт, що назріває, до стану кровопролитної війни, інформує Ukr.Media.

Традиційно вважається, що чоловіки і жінки — істоти з різних планет, які взагалі не можуть домовитися. Але це не так. Усі люди незалежно від статі, віку та інших моментів можуть перебувати в абсолютно гармонійних відносинах, якщо будуть над ними працювати, і поради щодо конфліктів не є винятком. Конфлікт показує особисті межі і тому є важливим. У сварці ми намагаємося пояснити, що для нас є важливим, а з чим ми готові миритися, але через емоції не завжди робимо це коректно. Тому правильна побудова діалогу під час сварки — це та ж сама робота, але вона дозволяє сфокусувати погляд не лише на тому, що травмує особисто нас, але й на моментах, які можуть бути важливими для партнера. Взагалі головний фактор гармонійних відносин — небажання зробити іншій людині боляче. Причому не тому, що це непристойно або страшно, а тому, що біль, який заподіяний коханій людині, буде гіршим за власний.

Зараз ми розповімо про основні правила, які допоможуть не просто припинити конфліктувати з коханою людиною, а й взагалі припинити страждати. Важливо пам'ятати, що якщо у парі є кохання, сварка заподіює біль обом учасникам. І лише від їх спільного бажання домовитися буде залежати те, як у подальшому складуться відносини.

Навчіться формулювати образи і не збирайте їх

Здавалося б, що тут такого: не сподобалося вам, що чоловік жбурнув шкарпетки на підлогу, або що дружина залишила після купання волосся у ванній. Ну скажіть ви про це відверто, і усе буде гаразд. Але ні, як чоловіки, так і жінки чинять інакше: вони збирають образи, а потім вибухають. Не треба чинити у такий спосіб. Навіть якщо вам здається, що партнер навмисно з вас знущається, він не вміє читати ваші думки. І поки ви вголос не сказали, що вам щось не подобається, злитися безглуздо. Людський мозок влаштований таким чином, що йому потрібен час на адаптацію, і якщо щось завжди відбувалося, і ви це не коментували, попри внутрішній протест, ваш партнер вважатиме претензію необґрунтованою, навіть якщо ви сильно образилися.

Завжди одразу спокійно говоріть про те, що вам не подобається. Прямо і адекватно. Якщо людина вас кохає, вона буде рахуватися з вашими потребами. Не мовчіть, не збирайте образи і не чекайте, що хтось здогадається про те, що вам неприємно. Не здогадається.

Готуйтеся до розмови

Наскільки б кумедно це не звучало, перш ніж лаятися, запишіть свою образу і подивіться на неї з іншого боку. Найчастіше це допомагає з'ясувати те, що ми ображаємося не на факт, що стався, а на те, що за ним стоїть. Наприклад, ви багато годин провели у салоні, а чоловік не помітив, що ви хоч щось з собою зробили. Вас образила неувага. У такій ситуації відчувається байдужість — мовляв, "помру, а ти і не помітиш" — і турбує саме це, а не колір волосся або манікюр. Або ви просите повісити полицю, а чоловік пів року обіцяє і не робить. У цей момент справа знову ж таки не у полиці, а у тому, що близька людина ігнорує ваше прохання.

До речі, якщо писати образи і аналізувати їх, емоції відступають на другий план та можна аргументувати свої прохання і знаходити слова для того, щоб описати, що саме вас засмучує. З чоловіками у такий спосіб легше вести діалог.

Одна розмова — одна проблема

Звичайно, найкраща війна така, якої не було, але якщо справа дійшла до сварки, то варто завести правило не скидати усе у одну купу. Не треба пригадувати одне одному усі гріхи до десятого покоління. Одна розмова — одна проблема. Хтось не викинув сміття? Обговорюйте лише це. Витратили усі гроші на сукні? Розмовляємо, чому лише це було неправильним. Конфлікт потрібен для того, щоб питання вирішувалося, а не для того, щоб просто одне на одного покричати.

Вмійте слухати і давайте своїй половинці висловитися

Дуже багато людей під час сварок починають перебивати свого співрозмовника і крім того, що їх образили, нічого не помічають. Тож якщо ви хоча б спробуєте почути, що вам намагається сказати співрозмовник, відкриєте для себе чудовий новий світ. Якщо ви ще й замислитеся над тим, що вам сказали, а потім спробуєте припустити, що хтось крім вас може бути правий, дивам взагалі не буде меж. Конфлікт заходить у глухий кут, коли люди йдуть нібито на принцип (насправді впираються) і не хочуть слухати опонента. Проявіть гнучкість, і тоді стане легше.

Обирайте фрази

Ніколи і за жодних умов взаємні образи та нецензурна лексика не робили сварку у родині більш продуктивною. Не можна переходити на особистості, кидатися словами і ображати одне одного. Це те, що ранить найболючіше і надовго залишається у пам'яті. Такі речі у відносинах є неприпустимими.

Говоріть без емоцій і лише те, що стосується теми

Наприклад, ваш партнер розкидає речі. Щоб справа не перейшла у сварку, треба сказати приблизно таке: "Мене засмучує, що ти кидаєш речі будь-де. Це неповага до моєї праці — я мию підлогу і перу одяг, а ти цим нехтуєш. Не роби так, будь ласка". Грубощі будуть неефективними. Чим більш емоційно і абстрактно ви говорите, тим менше вас розуміють. Тож про те, що вас ображає і усі особисті прохання, які з цим моментом пов'язані, формулюйте максимально коротко і без емоцій. Тоді вас зрозуміють більш правильно. І, швидше за все, підуть назустріч.

Не треба порівнювати

З мамами, татами, друзями, колишніми і навіть з собою. Порівнювати взагалі нікого ні з ким не варто. Це неефективно і прикро. Замість порівнянь, краще чітко скажіть, що вам не подобається, і що саме можна зробити, щоб це змінилося. Наприклад, чоловік вашої подруги подарував їй розкішні квіти. Ви це побачили, вам прикро і ви починаєте вголос порівнювати свого чоловіка з чужим, щоб ваш зробив так само. Це не є ефективним підходом. Ваш чоловік не побіжить за букетом, тому що ви порівняли його з чоловіком подружки не на його користь. Він образиться, потім ви посваритеся, і конфлікт не буде закритий.

Краще скажіть йому: "Коханий, мені дуже приємно, коли ти даруєш мені квіти. Я розумію, що ти вважаєш це нераціональною витратою, але вони дуже мені подобаються. Даруй мені, будь ласка, квіти частіше". У такому разі вас почують. Зрештою, вам теж було б неприємно, якби вам сказали, що у сусідки фігура краща, а його мама варить борщ смачніше.

Розбирайтеся без свідків і вирішуйте проблеми всередині пари

Не треба трусити брудною білизною за присутності сторонніх осіб і скаржитися подружкам та родичкам, який ваш чоловік негідник. По-перше, ваші особисті проблеми стосуються лише вас двох. І залучати до них третіх осіб неправильно. Якщо вважаєте, що зайшли у глухий кут, дайте одне одному час і не влаштовуйте публічних сварок. Це негарно і ставить вас обох у невигідне становище.

По-друге, якщо дуже хочете почути сторонню думку, звертайтеся до експертів, які допоможуть вам вирішити проблем, а не до кухонних порадників. Ви помиритеся, а подруги і мама залишаться налаштованими проти вашого коханого. Або навпаки, влізуть у сварку, і стане ще гірше. Воно вам треба? Якщо не можете розібратися самі, йдіть до психолога.

Вмійте вчасно вибачатися і визнавати свою провину

Не існує людей, які не помиляються — завжди правий (умовно) лише той, хто нічого не робить. Тож причин для сварок стане набагато менше, якщо ви і ваш партнер зможете жити, знаючи, що у ваших відносинах можна отримати пробачення, якщо хтось помилиться. Вмійте пробачати, навчіться вибачатися і вчасно визнавати свою провину. Тоді половина сварок просто вщухне, навіть і не розпочавшись. А другу можна буде обговорити і прийти до компромісу.

Пропонуйте рішення

Завжди, якщо вас не влаштовує те, як чинить партнер, запропонуйте свій варіант. Наприклад, свекруха кличе вас на дачу сапати грядки. Ви цього робити не хочете, а чоловікові все одно. Озвучте своє небажання робити певну річ і запропонуйте альтернативу. Наприклад, усією родиною з'їздити у аквапарк, а свекрусі ввічливо відмовити, сказавши, що у вас вже є плани. Ви не зобов'язані робити те, що вам не хочеться. Це нормально. Але якщо вам пропонують варіант, а ви просто висловлюєте невдоволення, це неправильно. Пам'ятайте про перший пункт? Ніхто не вміє читати думки!

Наприклад, ви обговорюєте, що робитимете ввечері. Чоловік пропонує подивитися кіно, а ви не хочете. Або візьміть паузу, щоб розібратися, що вам насправді хотілося б зробити, або одразу запропонуйте альтернативу. Наприклад, таку: "Не хочу на дивані лежати, давай краще прогуляємося або сходимо у кіно. Сто років нікуди не вибиралися".

Подумайте, а чи варта сварка тих нервів, які ви у ній витратите

Згадайте другий пункт і гарненько проаналізуйте, чи дійсно для вас настільки важливо, яким боком вішати туалетний папір і якого кольору буде орендована машина під час поїздки, щоб сваритися через це зі своєю другою половинкою. Є дійсно важливі речі, можна сказати принципові, а є дрібниці. І їх важливо розрізняти. Якщо йдеться про принциповий момент, перечитайте наш список і аргументовано поговоріть зі своїм партнером. Якщо йдеться про дрібниці, не витрачайте на них нерви і увагу.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Добрый вечер Эра - я не скатываюсь.до, как вы пишите,"шеплал".еСЛИ ВАШИХ РОДСТВЕННИКОВ РАССТРЕЛЯЛИ .ТО ВИНОВАТЫ В ЭТОМ НЕ Роджер, и не такие как Роджер, а другие ,косящие под своих же, людей.И еще Роджер не "шептун"-он на уши никому ничего не шепчет. он просто кричит от боли .Мне жаль,, что вы не видите эту боль , сквозящую в каждом его послании Елене- мне жаль, что вы сквозь розовые очечки, которые у вас на глазах, не поняли Роджера ...который криком кричит - ему больно видеть ,что творится на Украине .
Луна -2
Упоротые этого не поймут -Они думают,, что ихняя власть пришла на века...Для того чтобы переформатировать Украину - нужно переформатировать сознание - это очень трудно .А что мы имеем на это время ?МЫ имеем - упоротых людей которым в зомбоящике промыли мозги ,Мы имеем молодое поколение -которым с детства говорят о том,как на Украине хорошо .Мы имеем институт памяти, где все врут насчет Бандеровской пропаганды И самое главное, мы имеем - во врагах Россию , с которой мы дружили сотни лет .и где находятся наши родственники ....
Нам оно надо?
Скажу одно. Как только человечество освоит термоядерный синтез так сразу подорожает электроэнергия для населения.
Луна -2
Маршем пленных по Красной площади может и пройдутся...А так не надейся. -встречат у границы и отправят назад самую сильную армию Европы, бегом ... аж до гордого Львива
Луна -2
Не надо быть колдуном , просто нужно уметь видеть -рассчитывать к чему это приведет Думаю люди уже понимают , что на лжи и подлости государства не построишь .и еще -я не думаю что Зеленский уйдёт сам- те , кто побывал у корыта власти - никогда не откажутся от второго срока для того чтобы набить карманы. И еще на Украине нет лидера, которые могли бы спасти Украину...от войны и дать ей мира Кроме того, мы забываем еще вот о чем -ПОдрастает поколение отравленное нацизмом -ведь вылечить его не так просто .
Гость
Реально харчи у рагулей подорожают конкретно! Пекарни , молочка , мясокомбинаты - везде нужен газ и много ! Где тут пидарас каменяр ? А ну расскажи нам вуйко про пердячий газ!!!
Юрий
Ты жопорукий только кизяки месить и можешь