Обществоukr.mediaSep 25

Ці кілька правил допоможуть прибрати з відносин сварки з партнером

Припинити сварки з партнером можна за допомогою певних правил.

nk_hauz/TA_fpTHng.webp

Сімейна сварка — це експресивний і екстрений спосіб вирішення розбіжностей, які неминуче виникають навіть у найбільш гармонійних парах. Але можна розв'язувати проблеми і більш екологічними способами — за допомогою конструктивного діалогу, опрацювання внутрішніх образ і вміння аналізувати ситуацію з позиції партнера. Ми зібрали 11 правил, які допоможуть вам не доводити конфлікт, що назріває, до стану кровопролитної війни, інформує Ukr.Media.

Традиційно вважається, що чоловіки і жінки — істоти з різних планет, які взагалі не можуть домовитися. Але це не так. Усі люди незалежно від статі, віку та інших моментів можуть перебувати в абсолютно гармонійних відносинах, якщо будуть над ними працювати, і поради щодо конфліктів не є винятком. Конфлікт показує особисті межі і тому є важливим. У сварці ми намагаємося пояснити, що для нас є важливим, а з чим ми готові миритися, але через емоції не завжди робимо це коректно. Тому правильна побудова діалогу під час сварки — це та ж сама робота, але вона дозволяє сфокусувати погляд не лише на тому, що травмує особисто нас, але й на моментах, які можуть бути важливими для партнера. Взагалі головний фактор гармонійних відносин — небажання зробити іншій людині боляче. Причому не тому, що це непристойно або страшно, а тому, що біль, який заподіяний коханій людині, буде гіршим за власний.

Зараз ми розповімо про основні правила, які допоможуть не просто припинити конфліктувати з коханою людиною, а й взагалі припинити страждати. Важливо пам'ятати, що якщо у парі є кохання, сварка заподіює біль обом учасникам. І лише від їх спільного бажання домовитися буде залежати те, як у подальшому складуться відносини.

Навчіться формулювати образи і не збирайте їх

Здавалося б, що тут такого: не сподобалося вам, що чоловік жбурнув шкарпетки на підлогу, або що дружина залишила після купання волосся у ванній. Ну скажіть ви про це відверто, і усе буде гаразд. Але ні, як чоловіки, так і жінки чинять інакше: вони збирають образи, а потім вибухають. Не треба чинити у такий спосіб. Навіть якщо вам здається, що партнер навмисно з вас знущається, він не вміє читати ваші думки. І поки ви вголос не сказали, що вам щось не подобається, злитися безглуздо. Людський мозок влаштований таким чином, що йому потрібен час на адаптацію, і якщо щось завжди відбувалося, і ви це не коментували, попри внутрішній протест, ваш партнер вважатиме претензію необґрунтованою, навіть якщо ви сильно образилися.

Завжди одразу спокійно говоріть про те, що вам не подобається. Прямо і адекватно. Якщо людина вас кохає, вона буде рахуватися з вашими потребами. Не мовчіть, не збирайте образи і не чекайте, що хтось здогадається про те, що вам неприємно. Не здогадається.

Готуйтеся до розмови

Наскільки б кумедно це не звучало, перш ніж лаятися, запишіть свою образу і подивіться на неї з іншого боку. Найчастіше це допомагає з'ясувати те, що ми ображаємося не на факт, що стався, а на те, що за ним стоїть. Наприклад, ви багато годин провели у салоні, а чоловік не помітив, що ви хоч щось з собою зробили. Вас образила неувага. У такій ситуації відчувається байдужість — мовляв, "помру, а ти і не помітиш" — і турбує саме це, а не колір волосся або манікюр. Або ви просите повісити полицю, а чоловік пів року обіцяє і не робить. У цей момент справа знову ж таки не у полиці, а у тому, що близька людина ігнорує ваше прохання.

До речі, якщо писати образи і аналізувати їх, емоції відступають на другий план та можна аргументувати свої прохання і знаходити слова для того, щоб описати, що саме вас засмучує. З чоловіками у такий спосіб легше вести діалог.

Одна розмова — одна проблема

Звичайно, найкраща війна така, якої не було, але якщо справа дійшла до сварки, то варто завести правило не скидати усе у одну купу. Не треба пригадувати одне одному усі гріхи до десятого покоління. Одна розмова — одна проблема. Хтось не викинув сміття? Обговорюйте лише це. Витратили усі гроші на сукні? Розмовляємо, чому лише це було неправильним. Конфлікт потрібен для того, щоб питання вирішувалося, а не для того, щоб просто одне на одного покричати.

Вмійте слухати і давайте своїй половинці висловитися

Дуже багато людей під час сварок починають перебивати свого співрозмовника і крім того, що їх образили, нічого не помічають. Тож якщо ви хоча б спробуєте почути, що вам намагається сказати співрозмовник, відкриєте для себе чудовий новий світ. Якщо ви ще й замислитеся над тим, що вам сказали, а потім спробуєте припустити, що хтось крім вас може бути правий, дивам взагалі не буде меж. Конфлікт заходить у глухий кут, коли люди йдуть нібито на принцип (насправді впираються) і не хочуть слухати опонента. Проявіть гнучкість, і тоді стане легше.

Обирайте фрази

Ніколи і за жодних умов взаємні образи та нецензурна лексика не робили сварку у родині більш продуктивною. Не можна переходити на особистості, кидатися словами і ображати одне одного. Це те, що ранить найболючіше і надовго залишається у пам'яті. Такі речі у відносинах є неприпустимими.

Говоріть без емоцій і лише те, що стосується теми

Наприклад, ваш партнер розкидає речі. Щоб справа не перейшла у сварку, треба сказати приблизно таке: "Мене засмучує, що ти кидаєш речі будь-де. Це неповага до моєї праці — я мию підлогу і перу одяг, а ти цим нехтуєш. Не роби так, будь ласка". Грубощі будуть неефективними. Чим більш емоційно і абстрактно ви говорите, тим менше вас розуміють. Тож про те, що вас ображає і усі особисті прохання, які з цим моментом пов'язані, формулюйте максимально коротко і без емоцій. Тоді вас зрозуміють більш правильно. І, швидше за все, підуть назустріч.

Не треба порівнювати

З мамами, татами, друзями, колишніми і навіть з собою. Порівнювати взагалі нікого ні з ким не варто. Це неефективно і прикро. Замість порівнянь, краще чітко скажіть, що вам не подобається, і що саме можна зробити, щоб це змінилося. Наприклад, чоловік вашої подруги подарував їй розкішні квіти. Ви це побачили, вам прикро і ви починаєте вголос порівнювати свого чоловіка з чужим, щоб ваш зробив так само. Це не є ефективним підходом. Ваш чоловік не побіжить за букетом, тому що ви порівняли його з чоловіком подружки не на його користь. Він образиться, потім ви посваритеся, і конфлікт не буде закритий.

Краще скажіть йому: "Коханий, мені дуже приємно, коли ти даруєш мені квіти. Я розумію, що ти вважаєш це нераціональною витратою, але вони дуже мені подобаються. Даруй мені, будь ласка, квіти частіше". У такому разі вас почують. Зрештою, вам теж було б неприємно, якби вам сказали, що у сусідки фігура краща, а його мама варить борщ смачніше.

Розбирайтеся без свідків і вирішуйте проблеми всередині пари

Не треба трусити брудною білизною за присутності сторонніх осіб і скаржитися подружкам та родичкам, який ваш чоловік негідник. По-перше, ваші особисті проблеми стосуються лише вас двох. І залучати до них третіх осіб неправильно. Якщо вважаєте, що зайшли у глухий кут, дайте одне одному час і не влаштовуйте публічних сварок. Це негарно і ставить вас обох у невигідне становище.

По-друге, якщо дуже хочете почути сторонню думку, звертайтеся до експертів, які допоможуть вам вирішити проблем, а не до кухонних порадників. Ви помиритеся, а подруги і мама залишаться налаштованими проти вашого коханого. Або навпаки, влізуть у сварку, і стане ще гірше. Воно вам треба? Якщо не можете розібратися самі, йдіть до психолога.

Вмійте вчасно вибачатися і визнавати свою провину

Не існує людей, які не помиляються — завжди правий (умовно) лише той, хто нічого не робить. Тож причин для сварок стане набагато менше, якщо ви і ваш партнер зможете жити, знаючи, що у ваших відносинах можна отримати пробачення, якщо хтось помилиться. Вмійте пробачати, навчіться вибачатися і вчасно визнавати свою провину. Тоді половина сварок просто вщухне, навіть і не розпочавшись. А другу можна буде обговорити і прийти до компромісу.

Пропонуйте рішення

Завжди, якщо вас не влаштовує те, як чинить партнер, запропонуйте свій варіант. Наприклад, свекруха кличе вас на дачу сапати грядки. Ви цього робити не хочете, а чоловікові все одно. Озвучте своє небажання робити певну річ і запропонуйте альтернативу. Наприклад, усією родиною з'їздити у аквапарк, а свекрусі ввічливо відмовити, сказавши, що у вас вже є плани. Ви не зобов'язані робити те, що вам не хочеться. Це нормально. Але якщо вам пропонують варіант, а ви просто висловлюєте невдоволення, це неправильно. Пам'ятайте про перший пункт? Ніхто не вміє читати думки!

Наприклад, ви обговорюєте, що робитимете ввечері. Чоловік пропонує подивитися кіно, а ви не хочете. Або візьміть паузу, щоб розібратися, що вам насправді хотілося б зробити, або одразу запропонуйте альтернативу. Наприклад, таку: "Не хочу на дивані лежати, давай краще прогуляємося або сходимо у кіно. Сто років нікуди не вибиралися".

Подумайте, а чи варта сварка тих нервів, які ви у ній витратите

Згадайте другий пункт і гарненько проаналізуйте, чи дійсно для вас настільки важливо, яким боком вішати туалетний папір і якого кольору буде орендована машина під час поїздки, щоб сваритися через це зі своєю другою половинкою. Є дійсно важливі речі, можна сказати принципові, а є дрібниці. І їх важливо розрізняти. Якщо йдеться про принциповий момент, перечитайте наш список і аргументовано поговоріть зі своїм партнером. Якщо йдеться про дрібниці, не витрачайте на них нерви і увагу.

💬 Последние комментарии
3020
Пусть Израиль попросит и Украина, бесплатно отдаст Зеленского, Вальцмана, Коломойского и иже с ними. Граждане страны ua устали от этих жадных тварей. Там прийдется защищать землю обетованную, а не марадерить.
наблюдатель
И такое бывает. "За прошедший год получили широкое распространение теории заговора. Их суть: евреи, еврейский народ или государство Израиль стоят за пандемией или наживаются на ней, проводя широкомасштабную кампанию вакцинации", — говорит президент Европейского еврейского конгресса Вячеслав Моше Кантор.
Kelvin Ericksson
Ik wil Kelvin Ericksson heel erg bedanken voor het feit dat ze me een beter en standaard leven hebben gegeven... Ik heb de ATM-kaart gekregen van de bezorgservice... Ik wil dit medium gebruiken om iedereen die in de VS woont en EUROPA om alstublieft vandaag de juiste keuze te maken Kelvin Ericksson is echt... GEPROGRAMMEERDE ATM-KAARTEN zijn echt en werken perfect CONTACTEER KELVIN ERICKSSON: BLANKATMMASTER5555@GMAIL.COM WAT-APP:+319705033695
гость
И как-то так.
Гость
И если поживём...
Весёлый Роджер
ВСЁ – Шмуля Сруль включил Петра!!! Или Макс - такой же бот-мудак! Или «наблюдатель» – эбнутый обсератель! Всё Шмуля_Елен устал - у него кынчилась методичка с планом обсерания России, настало время проги-бота Петра и так забьёт весь сайт щирым гивном до утра!
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.