Обществоukr.media15 мая

Ці кілька тактик у спілкуванні здатні призвести до конфлікту

Конфлікти виникають через неправильну тактику у спілкуванні.

nk_hauz/-m_g7gdmogoay0io5rhi.jpg

Спілкування — захоплюючий, але складний процес, що вимагає від обох учасників певних навичок і зусиль. Розповідаємо про найпоширеніші програшні тактики, які можуть спровокувати конфлікт, інформує Ukr.Media.

Що таке тактика у спілкуванні? Це необхідний набір інструментів, вироблений особистим досвідом і досвідом інших людей. Ми орієнтуємося на наявний багаж знань і дивимося на оточуючих та намагаємося взяти ті стратегії, які здаються нам ефективними і дієвими. На жаль, не усі тактики здатні працювати у кожному конкретному випадку — існує мільйон нюансів, і не завжди те, що підходить одному, буде рішенням проблеми для іншого. Зараз ми вам розповімо про помилкові тактики у спілкуванні, які можуть призвести до конфлікту і зруйнувати навіть найміцніші відносини (як дружні, так і романтичні).

Невміння слухати і чути

Подібна тактика дратує опонента, а усі з'ясування і обговорення стають неможливими. Концентруючись на власних ідеях і умовиводах, людина втрачає можливість почути те, що їй говорять оточуючі, що неминуче призводить до конфлікту і припинення спілкування. Важливо пам'ятати, що комунікація — це завжди діалог, а тому не варто зосереджуватися виключно на собі.

Егоїзм

Це одна з найпопулярніших невірних тактик, яка неминуче призводить до руйнування будь-яких відносин. Керуючись нею, людина робить усе лише для себе, заради себе, а оточуючі їй за замовчуванням повинні. При цьому вона, у свою чергу, не готова допомагати, рятувати, давати щось опоненту. Звичайно, подібна поведінка рано чи пізно стає нестерпною, і оточуючі вважають за краще тихо ретируватися.

Директивність

Цей пункт стосується сильних особистостей з усталеними поглядами — вони знають усе краще за усіх і завжди праві. Виграти у суперечці з ними неможливо — у разі непокори вони підвищують голос, і опоненту легше погодитися, ніж брати участь у нескінченному конфлікті з таким співрозмовником. У результаті спілкування закінчується, а любитель командувати залишається у подиві, оскільки щиро не розуміє, у чому причина розриву відносин.

Маніпулятивність

Прагнення обвести усіх навколо пальця часто призводить до того, що спілкування завершується не на добрій ноті. Бажання бути найрозумнішим і далекоглядним, на жаль, призводить до конфліктів і розбрату у відносинах — маніпулятори просто не помічають, що використовують почуття партнера у своїх особистих цілях. Безумовно, подібна тактика не може бути корисною у відносинах.

Роль жертви

Тактика жертви — це нескінченні скарги, благання, прохання і страждання. Людині важко перебувати поруч з жертвою постійно — відповідати її очікуванням, терпіти негативний настрій. З одного боку, жертва нічого не просить, а з іншого, тільки й вимагає почуттів, уваги, розуміння та інших емоцій, які підживлюють її страждання.

Інфантилізм

Інфантили — дорослі люди, які поводяться як діти. Ані відповідальності, ані логіки, ані послідовності. З такою людиною марно домовлятися — ви все одно залишитеся винуватцем. Тактика інфантила — постійні конфлікти, сварки, вимоги, бажання задовольнити свої потреби за будь-яку ціну. При цьому від такої людини ви навряд чи дочекаєтеся адекватних рішень, а тому дуже швидко спілкування з нею сходить нанівець.

Відсутність поваги

Хамство, істерики, образи, використання лайливих слів — усе це свідчить про те, що людина не цінує співрозмовника, з яким спілкується подібним чином. Крім того, відсутність поваги до опонента може проявлятися і по-іншому — невиконані обіцянки, зміна важливих домовленостей без вагомої причини, постійні зміни настрою. Подібне ставлення неминуче призведе до розірвання навіть найміцніших зв'язків.

Ігнорування

Ігнорування — улюблена тактика як жінок, так і чоловіків — використовуючи цей прийом, людина сподівається викликати у опонента будь-які емоції, пояснити і довести щось. Важливо пам'ятати, що дорослі люди вирішують суперечливі ситуації по-іншому — вони використовують слова, відверто говорять про наболіле і не ховаються за маскою безмовності.

💬 Последние комментарии
3020
Ну допустим, блядский вертеп, в Киеве разместился ещё в 2014 году и не куда не уезжал. Директором этого вертепа, есть один из его устроителей, Кличко. Вопрос только один. В какой стране мира главами государства и столицы являются крайне недалёкие, сознательные вруны, но очень жадные персонажи из телика? Кто из них тупой, а кто хитрожопый трендливый поц, всем понятно, кроме их умственно ограниченных избирателей. Зедебилау, просто отбитому головой дебилу и их дебилковатому электорату, посвящается сей вертеп, которого они все вместе достойны.
3020
А женская грудь, как часть тела, мужиков вообще не волнует? Это шарлатанство, а не научная точка зрения и издание Freudin, это филиал бара "Голубая устрица".
Елена
Луночка в вашей искренности никто не сомневается, абсолютно.
Луна -2
А Вы зря сомневаетесь .Если вы искренне желаете мне здоровья -я отвечаю вам также -искренне.
Елена
Умная вы,я средняя, просто Роджер такой, примитивный,нна его фоне и Таня Черновол проФФессор.
ера
а вот тут...я очень сомневаюсь...
ера
правильно...за твой ум...ЛЮБЛЮ УМНЫХ...