Ці кілька тактик у спілкуванні здатні призвести до конфлікту
Обществоukr.media15 мая 2021

Ці кілька тактик у спілкуванні здатні призвести до конфлікту

Конфлікти виникають через неправильну тактику у спілкуванні.

Спілкування — захоплюючий, але складний процес, що вимагає від обох учасників певних навичок і зусиль. Розповідаємо про найпоширеніші програшні тактики, які можуть спровокувати конфлікт, інформує Ukr.Media.

Що таке тактика у спілкуванні? Це необхідний набір інструментів, вироблений особистим досвідом і досвідом інших людей. Ми орієнтуємося на наявний багаж знань і дивимося на оточуючих та намагаємося взяти ті стратегії, які здаються нам ефективними і дієвими. На жаль, не усі тактики здатні працювати у кожному конкретному випадку — існує мільйон нюансів, і не завжди те, що підходить одному, буде рішенням проблеми для іншого. Зараз ми вам розповімо про помилкові тактики у спілкуванні, які можуть призвести до конфлікту і зруйнувати навіть найміцніші відносини (як дружні, так і романтичні).

Невміння слухати і чути

Подібна тактика дратує опонента, а усі з'ясування і обговорення стають неможливими. Концентруючись на власних ідеях і умовиводах, людина втрачає можливість почути те, що їй говорять оточуючі, що неминуче призводить до конфлікту і припинення спілкування. Важливо пам'ятати, що комунікація — це завжди діалог, а тому не варто зосереджуватися виключно на собі.

Егоїзм

Це одна з найпопулярніших невірних тактик, яка неминуче призводить до руйнування будь-яких відносин. Керуючись нею, людина робить усе лише для себе, заради себе, а оточуючі їй за замовчуванням повинні. При цьому вона, у свою чергу, не готова допомагати, рятувати, давати щось опоненту. Звичайно, подібна поведінка рано чи пізно стає нестерпною, і оточуючі вважають за краще тихо ретируватися.

Директивність

Цей пункт стосується сильних особистостей з усталеними поглядами — вони знають усе краще за усіх і завжди праві. Виграти у суперечці з ними неможливо — у разі непокори вони підвищують голос, і опоненту легше погодитися, ніж брати участь у нескінченному конфлікті з таким співрозмовником. У результаті спілкування закінчується, а любитель командувати залишається у подиві, оскільки щиро не розуміє, у чому причина розриву відносин.

Маніпулятивність

Прагнення обвести усіх навколо пальця часто призводить до того, що спілкування завершується не на добрій ноті. Бажання бути найрозумнішим і далекоглядним, на жаль, призводить до конфліктів і розбрату у відносинах — маніпулятори просто не помічають, що використовують почуття партнера у своїх особистих цілях. Безумовно, подібна тактика не може бути корисною у відносинах.

Роль жертви

Тактика жертви — це нескінченні скарги, благання, прохання і страждання. Людині важко перебувати поруч з жертвою постійно — відповідати її очікуванням, терпіти негативний настрій. З одного боку, жертва нічого не просить, а з іншого, тільки й вимагає почуттів, уваги, розуміння та інших емоцій, які підживлюють її страждання.

Інфантилізм

Інфантили — дорослі люди, які поводяться як діти. Ані відповідальності, ані логіки, ані послідовності. З такою людиною марно домовлятися — ви все одно залишитеся винуватцем. Тактика інфантила — постійні конфлікти, сварки, вимоги, бажання задовольнити свої потреби за будь-яку ціну. При цьому від такої людини ви навряд чи дочекаєтеся адекватних рішень, а тому дуже швидко спілкування з нею сходить нанівець.

Відсутність поваги

Хамство, істерики, образи, використання лайливих слів — усе це свідчить про те, що людина не цінує співрозмовника, з яким спілкується подібним чином. Крім того, відсутність поваги до опонента може проявлятися і по-іншому — невиконані обіцянки, зміна важливих домовленостей без вагомої причини, постійні зміни настрою. Подібне ставлення неминуче призведе до розірвання навіть найміцніших зв'язків.

Ігнорування

Ігнорування — улюблена тактика як жінок, так і чоловіків — використовуючи цей прийом, людина сподівається викликати у опонента будь-які емоції, пояснити і довести щось. Важливо пам'ятати, що дорослі люди вирішують суперечливі ситуації по-іншому — вони використовують слова, відверто говорять про наболіле і не ховаються за маскою безмовності.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Да ,мне зачем данные ЦРУ , наверняка официальные есть,а что голодали люди?да? Врёшь как всегда, сколько хлеба и продуктов выкидывали в мусорные баки?полно,коты бомжи жирные помню как свиньи были на мусорке жили, будешь тут сказки рассказывать,и яца и рыбу недоеденные сколько выкидывали,полно, тоже мне , врёшь ведь врёшь,ведь падло знаешь что я правду пишу и врёшь уёбок, молодые наслушавшись такой твари как ты и вправду поверят,кто забыл,а кто помнит что как было и никто, слышишь падаль не голодал даже близко,с семидесятых годов что я точно помню,не было такого, только студенты что пропивали свои стипендии и конченные алкаши,и то бутылку пустую сдали ,две,хлеб на них и молоко купили легко,ведь так было?так,а что золотовалютные резервы,твой Горбачев с тварью Рыжковым всё и просрали, Нобелевскую премию просто так не дают, врёшь ведь падло, врёшь,как сивый мерин.гнида.
Елена
Ты не понимаешь придурок когда утрируют, говорят не с точностью,а в смысле, ухудшая или улучшая реальность,дебил.
Елена
Я тебе что раз писала,что смерти я не боюсь, веришь или нет, твоё дело,но это правда.
Елена
Шож ты хочешь,от одной пэрэмогы, идут до второй,вот и результат,дураки совершенствуются в своей дурости,аки Роджер
Игбун Хохлов
Я уже сомневаюсь, что Климкин был самым дебильным дебилом из всех дебилов. Оказывается, есть еще более дебильные дебилы.
Весёлый Роджер
А это самое время, сожравшие всех ёжиков та бобров и выпившие ПОЧТИ весь стекломой - клятые, ну те, що пид санкциями, тильки на экспорте цукирок всяких, шоколада тай мороженного заработали у прошлом року бильше 2.2 лярда зэлэни! Даже ваши паны пиндосы, стали того москальского мороженного закупать у ЧЕТЫРЕ раза бильше. А вас своих холопов, заставляют санкции вводить! А по зерну, вААЩЕ сказка, вышибли щеникакнывмырлых почти со всех рынков, последним пал саудитовский, продали всяких агро на 34 лярда зелени, шо бильше, чем за оружие и почти вплотную приблизилось до заработков от продажи ГСМов. Ось воно як панове эуропейцы! Нет, вы стрибайте, стрибайте - можливо ни хрена не получите, так хоть согреетесь! ВЫ там хлавное - Сало не роняйте, для хероев - убийц детей него ховайте!
Весёлый Роджер
Ты Шмуля, как всегда путаешь СМЕЛОСТЬ с нахальством и наглостью! Вот этого точно щирюкам нахрапистым не занимать, а вот со смелостью у них вечная беда! Чаму, а то що в огороде лебеда! Да! Вот даже Шмуля у тебя, на скики вопросов ты ссышь тут отвечать! А почему-то думоваешь, шо Россию обсерать - цэ смело, ну типа как ты написал, что там всего ТРИ завода осталось, а вот про нациков слово сказать, так ... то надо молчать! Разве не так? пердун ссыкливый ты и мудак!